İlişki Konuları

İlişkilerdeki 5 Klişe Nedir?

instagram takipçi hilesi

İlişkilerdeki klişe nedir? Çoğu zaman düzgün gitmesi mümkün bir sevgililiğin başlamadan bitmesine sebep olan bir takım söz ve davranışlar vardır. Bu davranışlar, çoğu zaman insana toplum tarafından adapte edilmiştir. Kadın ya da erkek, bu öğretilen tavır karşısında içinden geldiği gibi davranmaz. Çoğu zaman anlamsız hareketler yapar ve günün sonunda yalnız kalır. Siz siz olun, bu klişelerden kaçının ve aşağıdaki ilişki tavsiyelerimize uyun.

1. Kaçan Kovalanır

elele

Toplum tarafından öğretilen ve kulaktan kulağa gelen en büyük klişe; kaçan kovalanır sözüdür. Doğruluk noktasına bakıldığında; evet insanlar çoğu zaman kendini çeken insanları çekici bulurlar. Fakat, bu durum sadece bir süreliğinedir. Kimse sizi ömür boyu kovalayamaz. Ve siz de ömür boyu kaçamazsınız. Kaçmak ya da kovalanmak yerine karşınızdaki insanı tanımaya çalışmanız şiddetle önerilir.

2. Kadın Dediğin Kendini Ağırdan Satar

ayrılan kadın

İlişkilerdeki klişe nedir? sorusunun cevapları çoğu zaman kadınlara yöneliktir. Kadınlara kendini ağırdan satmayı öneren bu tarz sözler, kadının kendini istediği gibi ifade etmesine ve içinden geldiği gibi davranmasına engel olur. Bu nedenle kadınlar da tıpkı erkekler gibi istedikleri gibi davranmakta özgürdür.

3. Erkek Adam Sevdiğine Dokunamaz

öpüşmek

Seven erkeğin kadına dokunamayacağı sözü özellikle gençler arasında yaygındır. Erkekler sevdiği insana sarılmak ya da öpmek ister. Bu kadınlar için de geçerli bir durumdur. İnsan sevdiğine dokunmak ister. Bir erkek size dokundu diye sizi sevmiyor anlamına gelmez. Fakat şurası doğrudur: Erkek adam sevdiğine istemediği bir şeyi yaptırmaz ve kıyamaz (dayak ya da şiddet anlamında).

4. İlişkilerdeki Klişe Nedir? Evlenmeden Olmaz

elele gezmek

Toplumumuzun cinsellik ile ilgili düşüncesi ortadadır. Bir ilişki içindeyken, kendinize ve sevgilinize güveniyorsanız ve bir şeyler yaşamak istiyorsanız bu tamamen size kalmıştır. Elbette ideal ilişkide evlilik olmazsa olmazdır. Fakat siz evlenmeden olmaz dayatması yüzünden içgüdüleriniz ile savaşmayın. Sizin için doğru gelen ne ise onu yapın. Eğer evlenmeden birlikte olmak yanlış geliyorsa beraber olmayın. Fakat toplum için hiçbir şeye “evet” ya da “hayır” demeyin.

5. Yuvayı Dişi Kuş Yapar

sevgili

Toplumun dayatmalarından bir tanesi de yuvayı dişi kuşun yapması gerektiğidir. Elbette bir ilişkide kadın, hem özverili hem de sabırlı davranır, elinden geleni yapar. Fakat, sırf yuvayı dişi kuş yapar sözü yüzünden kendinden taviz vermesi, her şeye göz yumması da gerekmez. Bir yuva ancak iki kişinin çabası ile oluşur. Tek kişilik çabadan ortaya yuva falan çıkmaz. Çıksa çıksa kulübe çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu