İlişki Konuları

Gözlük Takan Erkeklerin Çekici Olduğunu Düşünmemizin Arkasındaki 10 Neden

instagram takipçi hilesi

Gözlük takan erkeklerin çekici olduğunu düşünmüyor değiliz. Ancak bunu düşünmemizin altında yatan bazı mantıklı nedenlerimiz var. Bakalım neden gözlükler, erkekler üzerinde mucizevi bir etki yaratıyor?

Kafadan zeki izlenimi verir.

Yani direkt ilk akla zeki oldukları geliyor. Yeni tembel de olsa çalışkan da olsa fark etmez. Sonuç itibariyle zekidir ama çalışmıyordur. Üniversiteyi 10 senede bitirmesinin altında yatan en kesin neden de budur. Zeki olmasaydı o gözlük takılmazdı, o kadar.

gozluklu erkek8

Dinlemesini bildiğini düşünürüz

Sanki karşınızdaki gözlüklü adama ne anlatsanız sizi dinleyecekmiş, “Aslında hiç şu açıdan düşündün mü?” diyerek size yeni ufuklar açacağını düşünürüz. Sabırla dinlerler, ağızlarını her açtıklarında zekice bir şey söyleyecekmiş gibi hissederiz. Yani tam olarak böyle de değilse çok da takmamak lazım canım belki sadece dekor amaçlı kullanıyordur.

gozluklu erkek2

Gizemlidir

Her zaman bir gizem katar, sanki daha önce hiç kimseye açmadığı sırları var ve onlarla mezara kadar gidecekmiş izlenimi verir. Az konuşur, siz sordukça anlatır. Daha da merak uyandıran tavırlar takınırlar.

gozluklu erkek7

Okumayı sevdiğini düşündürür

Yani o gözler boşuna bozulmadı değil mi? Büyük ihtimalle doğuştan astigmattır o ama bize yine de bir okumaktan gözleri yakmış havası verir.

gozluklu erkek10

Yüzü daha simetrik gösterdiği için çekici gelir

Yüzü dengelediği ve daha simetrik gösterdiği için daha düzgün yüz hatları sunar. Kadında da erkekte de bu böyledir. Özellikle doğru gözlük modeli seçilmişse yüz hatları için vay vay vay…

gozluklu erkek

Yüz hatlarını tamamlayıcıdır

Aksesuar olarak bile olsa gözlük takmanın yüz hatlarını tamamlayıcı ve daha düzgün gösteren bir yanı vardır. Biz de buna aldanırız.

gozluklu erkek3

Olgun gösterir

Yaşanmışlıkların göstergesidir çoğu zaman. Erkeğe bir olgunluk gelir. Biz de zannederiz ki ne anlatsak anlayacak yılların deneyimi karşımızda duruyor. Yani böyle olmazsa da çok üzülmeyin. Her zaman her şeyi anlayacaklar diye bir şey yok olgun da olsalar.

gozluklu erkek9

Hassastır

Daha hassas olduklarını düşünürüz. Sanki böyle özel günleri hatırlayacak, her zaman bir naiflik peşinde koşan, özel günleriniz için sürpriz partiler hazırlayacak ve duygusal bir animasyon filminde mesela Rapunzel saçlarını kuleden attığında ağlayacak hissine kapılırız.

gozluklu erkek11

Yumuşak başlıdır

Sanki hiç kavga etmeyecekler gibi gelir. Ne derseniz deyin sanki şöyle yanıtlayacakmış hissi gelir: “Ama ben öyle demek istemedim.”

gozluklu erkek6

Dikkatlidir

İlk buluşmanızda ne giydiğinizi aklında tutacağını düşünürüz. Hava nasıldı, ojeleriniz hangi renkti falan hepsini daha iyi görecekmiş ve hafızasına kazıyacakmış gibi hissederiz. Öyle değilse de üzülmeyin. Bunun gözlükle bir alakası olmayabilir.

gozluklu erkek5

Kaynak
onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu