Yerli Kadın Ünlüler

İlay Erkök Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İlay Erkök
Tam adı: İlay Erkök
Doğum tarihi: 1 Ekim 1993
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.70 m
Burcu: Terazi
Ailesi: Ömür Erkök (Annesi), Ertuğrul Erkök (Babası), Koray Erkök (Kardeşi)
Sevgilisi: 
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

İlay Erkök Kimdir? İlay Erkök, 1 Ekim 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Manisalıdır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü‘nde almıştır. Annesinin adı Ömür Erkök, babasının adı Ertuğrul Erkök‘tür. Korak Erkök adında bir de erkek kardeşi vardır.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşan Güneşi Beklerken adlı dizi ile başlamıştır. İlay Erkök’e bu dizide Kerem Bürsin, Emre Kınay, Hande Doğandemir, Ebru Aykaç, Gökçe Yanardağ, Yağmur Tanrısevsin, İsmail Ege Şaşmaz, Deniz Türker, Merve Hazer,  Efecan Şenolsun, Hasan Şahintürk, Caner Şimşek, Nilay Deniz, Emre Törün, Yiğit Özyer, Simay Küçük Tuna, Ece Dizdar, Ozan Osmanpaşaoğlu ve Hale Akınlı eşlik etmiştir.

İlkay Erkök, Royal Conservatoire of Scotland’da oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Eğitimini tamamlayıp İngiltere’den Türkiye’ye döndükten sonra ünlü komedyen Tolga Çevik‘in asistanlığını yapmıştır. Güzel oyuncu, İlk Öpücük, Seni Gidi Seni, Hayatımın Aşkı ve Darısı Başımıza gibi projelerde de yer almıştır.

2016 senesinde sinema severler ile buluşan Çetin Ceviz 2 isimli Tv filmi’nde de kamera karşısına geçmiştir. Bu filmde Ayşen isimli bir kadına hayat vermiştir. Daha sonra 2017 senesinde vizyona giren Seni Gidi Seni isimli filminde de kamera karşısına geçmiştir. Bu filmde ise Elif karakterine hayat vermiştir.

İlay Erkök, 15 Mart 2019 tarihinden itibaren ATV ekranlarında seyirci ile buluşan ve reyting rekorları kıran Hercai isimli dizide Yaren Şadoğlu karakterine hayat vermektedir. İlkay Erkök‘e bu dizide Ebru Şahin, Akın Akınözü, Ayda Aksel, Gülçin Santırcıoğlu, Macit Sonkan, Oya Unustası, Tansu Taşanlar, Edip Saner, Güneş Hayat,Gülçin Hatıhan, Servet Pandur, Aydan Burhan ve İnci Şen eşlik etmektedir.

Güzel oyuncu, Keremcem ile bir birliktelik yaşıyordu. Ancak bir yıl süren bir ilişki sonrasında çift 2018 senesinde ayrıldılar. Keremcem ile İlay Erkök arasındaki yaş farkı 15 idi.

2022 yılında başrollerinde Altan Erkekli, Yalçın Hafızoğlu ve kendisinin rol aldığı “Babasının Kızı adlı filmde se karakterine hayat verdi.

İlay Erkök Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2022 – Babasının Kızı /(Seda karakteri) (Film)
  2. 2019 – Hercai (Yaren Şadoğlu karakteri) (Dizi)
  3. 2018 – Darısı Başımıza (Nur karakteri) (Dizi)
  4. 2017 – İlk Öpücük (Film)
  5. 2017 – Seni Gidi Seni (Elif karakteri) (Film)
  6. 2016 – Çetin Ceviz 2 (Ayşen karakteri) (Film)
  7. 2016 – Hayatımın Aşkı (Sezen karakteri) (Dizi)
  8. 2015 – İnadına Aşk (Damla karakteri) (Dizi)
  9. 2013 – Güneşi Beklerken (Demet karakteri) (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu