Akıllı Telefonlar ve Tabletlerİnternet ve Web

Hotspot Nedir? Android ve iPhone’da Nasıl Kurulur?

instagram takipçi hilesi

Hotspot Nedir? Android ve iPhone’da Nasıl Kurulur? Hotspot, İnternet olmayan ortamlarda kablosuz olarak Wi-Fi’ye bağlanarak İnternet erişimi sağlayan bir yöntemdir. Bu özellik alışveriş merkezleri, kafeler, restoranlar, hastaneler ve marketler için de uygundur. Hotspot, halka açık bir yerde internet bağlantısı kurmak için oluşturulmuş bir kavramdır.

Hotspot Nedir? Android ve iPhone’da Nasıl Kurulur?

Hotspot işlevi akıllı telefonlarda da bulunabilir. Wi-Fi uyumlu cihaz ve telefonlarda ücretsiz ya da ücretli olarak kullanılabilir. Evler dışındaki halka açık ortamlarda geniş bant İnternet olanakları sağlar. Sınırlı internet erişimi ile, eğer ödenirse, güvenlik sorunları riski düşük kabul edilebilir. Ücretli hotspot kullanımında giriş sayfası gelir ve ödeme noktasına yönlendirir. Eğer kendi mobil veriniz üzerinden yaparsanız kendi internet paketinizden yiyecektir.

Hotspot Ne İşe Yarar?

hotspot nedir 2

Hotspot, açık wifi erişimi olarak da adlandırılabilir. Bazen alışveriş merkezlerinde, bazen havalimanlarında, insanlar internete erişim noktalarından girebiliyor. Bu sürekli internet bağlantısı çağında, sıcak noktalar artıyor. Bazen şirketler, çalışanların kurumsal İnternet’e erişmesi için ortak erişim noktası ağlarını da kullanır. Bulunduğunuz halka açık yerlerde Wi-Fi aracılığıyla etkin nokta ağlarına erişebilirsiniz.

Çevrimiçi olmak isteyenler, geniş web’e erişmek için şifrelerini ve kullanıcı adlarını kullanırlar. Evden veya iş ortamımızdan uzaktayken, mobil cihazlarımız aracılığıyla her zaman internete bağlanma ihtiyacı doğuyor. .Bu, açık havada kesintisiz İnternet hizmeti almanın harika bir yoludur. Bu nedenle sıcak noktalar ihtiyaca bir çözüm olarak ortaya çıktı. Açık alanlarda sınırlı ölçüde internet hizmeti verilmektedir. Çok seyahat edenler için hayat kurtarıcıdır.

İnternet paketiniz olmadığında yanınızda bulunan kişinin mobil verisine bağlanarak o kişinin internetini kullanabilirsiniz. O kişiden alacağınız şifre ile internete bağlanarak kullanabilirsiniz. Söz konusu internet miktarı size interneti açan kişinin haklarından gidecektir.

Hotspot Nasıl Kullanılır?

hotspot nedir 3

Hotspot, cihazınızın mobil verilerini kullanarak başka bir cihazı internete bağlamanızı sağlar. Öncelikle mobil cihazınızda hotspot bağlantısını açın. Hotspot nasıl kullanılır? Sorunuzun cevabı şu şekilde verilebilir.

 • Telefonunuzdan hotspot kullanımını açın.
 • Diğer cihazda bulunan kablosuz bağlantıları seçin.
 • Cihazınızdaki hot spot kullanıcı adını seçin
 • Cihazınızda hotspot şifresini seçin
 • Bağlan seçeneğini tıklayın.

Parola sorulmasını istemiyorsanız, Hotspot’a ve ardından Güvenlik bölümünde Yok’a dokunun. Bu işlem genel olarak bu şekilde ilerler. Android ve iPhone telefonlarda da aşağıdaki şekilde kurabilirsiniz.

Android’te Hotspot Nasıl Kurulur?

hotspot nedir 4

 • Ekranın üstünden parmağınız ile aşağı doğru kaydırın ve üst menüyü açın.
 • Seçenekler arasında yer alan Hotspot‘a. dokunup basılı tutun.
 • Kablosuz hotspot‘u açın.
 • Belirlemek isterseniz şifreyi belirleyin.
 • Eğer şifre belirlediyseniz sizin internetinize bağlanacak olan kişiye şifreyi iletin.

iPhone’da Hotspot Nasıl Kurulur?

 • iPhone telefonunuzda Ayarlar bölümüne girin.
 • Daha sonra “Kişisel Erişim Noktası” seçeneğine tıklayın.
 • “Diğerleri Katılabilsin” seçeneğini açın.
 • Wi-Fi parolanızı belirleyin. İsterseniz şifresizde yapabilirsiniz. Ancak güvenlik için şifre koymanızda fayda var.
 • Eğer şifre belirlediyseniz sizin internetinize bağlanacak olan kişiye şifreyi iletin.

Hotspot İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu