En İyi Meditasyon Uygulamaları

instagram takipçi hilesi

Meditasyon nedir? Meditasyon zihni rahatlatarak olumsuz düşüncelerden arınmayı sağlayan bir rahatlama yöntemidir. Kişinin bilinçaltında biriken olumsuz düşünceleri temizlemesi sonucu gelecekte hem iş hem de sosyal ilişkilerini düzeltmesi için yapılması oldukça faydalıdır. Meditasyon sayesinde korkularınızı ve sosyal hayata uyum sağlamanızı engelleyen konuları keşfedebilir, kendi kendinize tedavi ederek, yaralarınızı sarabilirsiniz. İşte en iyi meditasyon uygulamaları…

En İyi Meditasyon Uygulamaları

1.  Meditopia: Meditasyon App

en iyi meditasyon uygulamaları

Uykuya dalmanızı kolaylaştıran bu meditasyon uygulaması birçok olumsuz duyguyu şifalandırıyor. Bini aşkın rehberli meditasyona izin veren uygulama, farkındalık durumunuzu kontrol etmenizi sağlıyor. Meditopia uygulamasının size sunduğu meditasyon uygulamalarından bazıları şunlardır:

  • Stres
  • Endişe
  • Kabullenme
  • Şefkat
  • Mutluluk
  • Cinsellik
  • Beden tarama.

2.Patika: Kolay Meditasyon

en iyi meditasyon uygulamaları

İyi uyku, iyi odaklanma ve potansiyeli arttırmak başta olmak üzere birçok olumlu duyguyu kazanmanızı sağlayan uygulama, kendini sevmek isteyen insanlar için de ideal bir seçimdir. Hayatın akışı içinde kendinize yer bulamadıysanız, zihniniz durmadan “sen yapamazsın, sen kötüsün, sen çirkinsin” gibi cümleler sarf ediyorsa bir an önce uygulamayı indirmeniz gerekir. Bu sayede kendinizi daha iyi tanıyarak bilinçaltı temizliği yapmaya başlarsınız.

3.Meditasyon Yap – Doğa Sesleri

Meditasyon Yap

Yüzlerce doğa sesinin buluştuğu uygulama, yönlendirmeli meditasyon yapmak isteyenler için doğru bir seçimdir. Özellikle uykuya dalmakta sorun yaşıyorsanız ya da geceleri uykunuz sık sık bölünüyorsa kesinlikle indirmeniz gerekir. Bu sayede kısa sürede istediğiniz dingin zihne kavuşabilirsiniz.

4.Anda Burada:  Meditasyon, Uyku

Meditasyon

Yaşam kalitenizi arttırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Uyku kalitenizi yükseltmeyi hedef edinen uygulama, kaygı ve stresten uzaklaşmanız için uzman psikologlar tarafından geliştirildi. Hem yetişkinler hem de çocuklar uygulama sayesinde rahatlayabilir ve sakinleşebilir.

5. Yoga ve Meditasyon Hepsi İçin

En iyi meditasyon uygulamaları

Hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden bir uygulama da “Yoga ve meditasyon hepsi için” isimli uygulama. Uygulamanın içinde 200’den fazla çalışma bulunuyor. Uzman psikologlar tarafından itina ile hazırlanan uygulama sayesinde:

  • Uyku çalışmaları
  • Meditatif uygulamalar
  • Farkındalık çalışmaları yapabilirsiniz. Bu sayede: Stres, kaygı, korku, düzensiz uyku, dikkat dağınıklığı ve öfke başta olmak üzere birçok olumsuz duygudan kurtulabilirsiniz.

6.En İyi Meditasyon Uygulamaları: Calm

meditasyon

En çok beğenilen uygulamalardan bir tanesi de Calm’dır. Calm, ücretli bir uygulama olmasına karşın tüm ihtiyaçlarınızı bir arada topluyor. Uygulama üzerinden sakinleştirici sesleri dinleyebilir, zihninizin en derinlerindeki düşünceleri fark edebilirsiniz.

Bu sayede en karanlık düşüncelerinizi bile pozitif hale getirme imkanı elde edersiniz. Uygulamayı kullanırken içinde bulunan doğa ya da uyku gibi seçenekleri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz meditasyon uygulaması ile sakinleşmenin en keyifli halini hissedersiniz.

İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu