Sağlık

Horlama Nedenleri

Horladığını kabul eden ve horladığını öğrenen birinin öncelik olarak nedenlerini araştırması ve akabinde de sebeplerinden çözüme gitmesi gerekmektedir. Çünkü çoğumuz , horladığımızı kabullenmeyi bile zorlanırken, bu durumu umursamayız bile. Asıl sorunumuz olan önemsememe durumunu bırakıp durumun ciddiyetinin farkında olmamız gerekli. Çünkü Horlama önemsenmeyen bir sorun ama ileride ciddi sorunlar açabilecek bir durum olduğunun farkında olmamız gerek. Sonuçta uykudayken oluşan bir şey!

Horlama Nedenleri

Horlamanın nedenlerini irdelerken , kendimize karşı dürüst olmalı ve bu durumu yani horlama sorununu kökten ortadan kaldırmalıyız! Horlamayı birçok neden tetikler. Bunların başlıcalarını biliyoruz; yatış şeklinden, yorgunluktan veya yastıktan gibi. Biz bu konuda sizler için derinlemesine Horlamanın nedenlerini araştırdık ve uzmanlarına sorduk.

İşte Horlamanın Nedenleri

  • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tabi ki de en başta uyku pozisyonu gelmekte.
  • Alkol ve Sigara tüketimi, horlamaya neden olan önemli etkenlerdendir. Fazla alkol tüketimi boğaz kaslarını genişletir ve bu nedenle de horlamaya davet çıkarır.
  • Alerji durumundan da horlama sorunu ortaya çıkabilir. özellikle , toz ve polen gibi faktörlere alerjisi bulunan kişilerde bu durum raks eder.
  • Saman nezlesi aynı zamanda uyku halinde horlamaya neden olur.
  • Uyku apnesi horlama sorununu ortaya çıkaran diğer bir unsurdur.
  • Sinüzit rahatsızlığı yaşayanlarda da horlama sorunu meydana gelmektedir.
  • Ağız içinde meydana gelen küçük dilin ya da yumuşak damak sarkıklığı da horlamaya neden olmaktadır.
  • Geniz eti sorunu özellikle çocuk hastalarda görülmektedir. Ancak bazı yetişkinlerde bu durum ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden de sadece çocuklarda değil yetişkinlerde de bu durumdan dolayı horlama ortaya çıkmaktadır.

Nedenlerini sizlere uzmanlarından alarak aktarmaya çalıştım. Bu nedenler horlama tedavisi uygulayan uzmanların başına gelen en sık nedenlerdir. Sizin de farklı nedenleriniz olabilir. Horlama sorunundan kurtulmak için horlama tedavisi görmelisiniz.

Horlama Tedavisi Fiyatları Nedir?

Horlama tedavisi için herhangi bir sabit fiyat yoktur. Çünkü tedavi yöntemine göre değişmektedir. Dilerseniz fiyatları ve tedavinizin yöntemini öğrenmek için buradan bilgi alabilirsiniz.

Sizin İçin Önerilen

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı