Girişimcilik ve İşletme

Türkiye’de Daha Önce Yapılmamış İş Fikirleri Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Türkiye’de Daha Önce Yapılmamış İş Fikirleri Nelerdir? Türkiye’de daha öncesinde yapılmamış ya da denenmemiş iş fikirleri sizce var mıdır? Benzerleri olsa bile, birazdan sizlere açıklayacağımız beş iş fikrinin daha önceden yapılmış ya da denenmiş olduğuna dair bilgi bulamadık.

Türkiye’de Daha Önce Yapılmamış İş Fikirleri Nelerdir?

Türkiye’de olmayan ve hatta yapıldığı diğer ülkelerde fazla para kazandıran girişimcilik fikirleri arasından bir tercih yapmak istemeyebilirsiniz ancak bu fikirlerin ufkunuzu açacak olduğundan emin olabilirsiniz.

Türkiye’de Daha Önce Yapılmamış İş Fikirleri Nelerdir?

Yeni Kozmetik Ürünler

turkiye de yapilmamis is fikirleri 4

Kozmetik ya da kişisel bakım ürünlerinin üretiminde genellikle Avrupa’da bulunan ürünleri taklit ediyor ve satışta bu ürünleri tercih ediyoruz. Ancak günümüzün en hızlı büyüyen sektörleri arasında bulunan kişisel bakım ürünleri pazarında inanılmaz bir üretim potansiyeli bulunmakta.

Türkiye’nin de formülü belli olan ürünleri yapmak yerine diğer ülkelerde olduğu gibi Ar-Ge bölümü ile yeni ürünlerin keşfetmesi gerekmekte.

Aksesuar Kutusu

turkiye de yapilmamis is fikirleri 3

Teknolojik aksesuarları satan şirketlerin ve küçük girişimlerin sayısı son dönemlerde artmaya başladı. Fakat bu aksesuarları kutu içerisinde satma fikri pek fazla yaygın değil. İlk başta uçuk bir fikir gibi gelse bile Amerika’da örnekleri bulunmakta.

Ofis çalışanlarının çoğunun masasında şarj kablosu, powerbank, akıllı saat ve kulaklık gibi teknolojik aksesuarlar yer almakta. Bu ürünler kalabalığa yol açtığı gibi aynı zamanda taşınmalarda da sürekli kaybolmakta.

Ayrıca, aksesuarlar için özel çanta taşımakta bunun cabası. Bu sebeple aksesuar kutusu fikri o kadar da kötü değil.

Oyun Motoru

turkiye de yapilmamis is fikirleri 2

Dünyada oyun pazar, yüz milyar doları aşmış halde. Türkiye ise bu pazarda neredeyse hiç pay almıyor. Hele hele oyun motoru üretimi konusunda Türkiye’de daha öncede hiç çalışma yapılmamış.

Kalkınma Bakanlığı, oyun sektörüne girmek isteyenlere hibe desteği veriyor.

Akıllı Güvenlik Kamerası

turkiye de yapilmamis is fikirleri

Alman güvenlik firması BuddyGuard’ın yeni akıllı güvenlik kamerasının sunmuş olduğu bu yeni ürün, evin tüm noktalarını görmek adına tasarlanmış. Ses ve yüz tanıma teknolojisi de bu ürünü farklı kılan özelliklerden birisi.

Tüm gün boyunca açık olan akıllı güvenlik kamerası, ev sahipleri ve yakınlarını yüzlerinden ve seslerinden tanınmakta. Bu ürünün kısa bir süre içerisinde satış patlaması yaşadığını unutmamalısınız. Türkiye’de üretilerek satışa sunulması ise oldukça mantıklı.

Türkiye’de Daha Önce Yapılmamış İş Fikirleri Nelerdir? ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu