Beslenme ve Diyet

Hollywood Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Bu diyet kısa süreli bir kilo verme planıdır. Hollywood Diyeti, ilk 2 haftada 5-10 kilo vermenize yardımcı olabilir. Sıkı bir yemek planından ve çok sayıda meyve ve sebzeden oluşur. Hollywood diyeti katı bir düşük kalorili diyettir. Kalori alımınızı günde sadece 600 kaloriye düşürür. Bu, önerilen günlük kalori miktarının sadece üçte biri kadardır. Günlük multivitamin almanız ve günde en az 10 bardak su içmeniz beklenir.

Hollywood diyeti ayrıca 4 hafta boyunca haftada 3 gün 20 dakika yürümek gibi orta derecede egzersiz yapmanızı söyler. Zihninizi açlık sancılarından uzaklaştırmak için müzik dinleyin veya televizyon izleyin. Bu planı değiştirmek cazip gelebilir, bu nedenle sonuçları görmek için güçlü olmalı ve ilk iki hafta boyunca buna bağlı kalmalısınız. Diyetin yanında egzersiz yapmalısınız.Hollywood Diyeti

3 haftada, kalori alımınızı günde 1.100 kaloriye çıkarabilirsiniz. Diyette bu noktada egzersiz artık gerekli değildir. 4 hafta boyunca günde sadece 600 kalori yedikten sonra, 20 kiloluk kilo verme yolunda ilerlemiş olmalısınız. Hollywood diyeti, günde 500 kaloriden az yiyerek 6 haftada 30 kilo vermenize yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Diyet, işlenmiş gıdalardan kaçınmayı ve bunun yerine bol miktarda taze sebze, meyve ve yağsız et ve balık yemeyi gerektirir. Hollywood Diyeti planının bir parçası olarak, ilk iki hafta boyunca şekerli içecekler veya alkol içmekten kaçınmanız söylendi. Plan ayrıca çok fazla egzersiz yapmayı gerektirir. Diyet uzmanlarına ve beslenme uzmanlarına göre, kilo vermek için Hollywood Diyetinin katı beslenme planına uymanız gerekmiyor. Kilo vermenin en iyi yolu, her gün meyve ve sebzelerden zengin, dengeli bir diyet yemektir.

Hollywood diyeti sağlıklı bir diyet değildir çünkü sizi temel besinlerden yoksun bırakır. Protein veya karbonhidrat içermez ve kas israfına neden olabilir. Bu planı takip ederek kilo vereceksiniz ancak bu çoğunlukla yağ kaybı değil su kaybıdır. Bu diyetin uzun vadeli etkileri, protein ve karbonhidrat eksikliğine bağlı iştahsızlık ve kas kaybını içerebilir.

Hollywood Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Hollywood Diyetinin birçok faydası vardır. İlk olarak, hızlı bir kilo verme planı. Sadece 2 haftada, buna bağlı kalırsanız 20 pound’a kadar kaybedebilirsiniz. Bu diyet aynı zamanda, planı izlemeyi bıraktığınızda nasıl kilo vereceğinize dair ipuçları da sunar. Bol miktarda taze meyve ve sebze ve yağsız protein yiyeceksiniz, bu nedenle bu diyet geçmişteki az yağlı diyetlerden daha sağlıklıdır.

Hollywood Diyetini Kimler Kullanmalı?

Hollywood diyeti herkes için uygun değildir. Yeterli besin sağlamadığı için küçük çocuklar, gençler, hamile kadınlar veya emziren anneler için tehlikeli olabilir. Şeker hastalığı veya kalp hastalığı gibi tıbbi bir durumunuz varsa, bu diyete başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Ayrıca fındık, soya, balık, buğday veya kafeine alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Hollywood Diyeti

Hollywood Diyetinde Ne Yenir?

Hollywood Diyeti, günde beş küçük öğün ve iki atıştırmalık yemenizi önerir. Her öğün ve atıştırmalık, günlük kalori alımınızın sadece 1/3’ünü içermelidir. Unutmayın, her gün 500 kaloriden az yiyeceksiniz.

Kahvaltıda çilek, elma ve az miktarda fındık ile süzme peynir yiyebilirsiniz. Öğle yemeği için, tatlı olarak biraz kuruyemiş ile birlikte marul ve diğer sebzeleri içeren yeşil bir salata ile ızgara balık yiyin. Akşam yemeği için haşlanmış sebzeli ızgara tavuk deneyin ve günün son atıştırmalığı için bir dilim elma daha alın. Öğün aralarında multivitamininize ek olarak meyve suyu veya su içebilirsiniz.

Hollywood Diyeti Dezavantajları Nelerdir?

Hollywood Diyetinin birçok dezavantajı vardır. Birincisi, uzun vadeli bir diyet planı sunmamasıdır. Size sadece birkaç ipucu veriyor ve daha fazla meyve, sebze ve yağsız protein yemenizi tavsiye ediyor. Bu diyet hiç sağlıklı değil. Karbonhidrat, protein ve kalori bakımından çok düşüktür. Herhangi bir vitamin veya mineral içermez, bu nedenle vücudunuz bu hayati besinlerden yoksun olacaktır. Aynı zamanda çok monotondur ve herhangi bir çeşit veya çeşitte yiyecek sunmaz.

Hollywood Diyetinin Yan Etkileri Nelerdir?

Diyetin birçok yan etkisi vardır. Hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz, ancak kaybedeceğiniz şey çoğunlukla su ağırlığıdır. Sonuç olarak, kaslarınız tükenecek, metabolizmanız yavaşlayacak ve bitkin hale gelebilirsiniz. Aç hissedeceksiniz, bu çok sinir bozucu olabilir. Ayrıca besin eksikliğinden dolayı mide bulantısı ve diğer mide ağrıları yaşayabilirsiniz.

Hollywood diyeti size egzersiz konusunda herhangi bir yönerge vermez, bu nedenle bu diyet planının yanında egzersiz yapmanız gerekecektir. Normal bir diyete geri döndüğünüzde yeme alışkanlıklarınızı da yeniden ayarlamanız gerekecek. Hollywood Diyeti, yeterli besin sağlamadığı için küçük çocuklar, gençler, hamile kadınlar veya emziren anneler için tehlikeli olabileceğinden herkes için değildir.

Kalp hastalığı veya şeker hastalığı gibi tıbbi bir durumunuz varsa, bu diyete başlamadan önce doktorunuzla konuşun. Ayrıca fındık, soya, balık veya buğday alerjisi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

Hollywood Diyeti

Eleştirisi Nedir?

Bu diyetin birçok eleştirmeni var. Kendinizi protein ve karbonhidratlardan mahrum bırakmanın tehlikeli ve kötü bir fikir olduğunu söylüyorlar. Bu besinler vücudunuz için gereklidir. Yeterince protein almazsanız, vücudunuz kas yapmaz ve kilo veremezsiniz. Hollywood Diyeti ayrıca herhangi bir zamanda ne sıklıkta egzersiz yapacağınızı veya ne kadar egzersiz yapacağınızı söylemez. Bu, kas israfına ve daha yavaş bir metabolizmaya yol açabilir. Yine de kesin olan bir şey var. Diyet planını uygularsanız hızlı kilo vereceksiniz ve bıraktıktan sonra hızla geri alacaksınız.

Hollywood Diyetinin Yan Etkileri Nelerdir?

Her şeyin fazlası sizin için mutlaka iyi olduğu anlamına gelmez. Bu diyet planı sağlıksız birçok gıda içerir. Avokado, kalorisi yüksek olan ons başına 12 gram yağ içerir. Havuçların glisemik indeksi yüksektir, bu da kan şekeri seviyenizi hızla yükselttikleri anlamına gelir.

Hollywood Diyeti ayrıca çok fazla protein ve sebze içerir, bu da kas israfına neden olabilir ve kaslarınızı zayıflatabilir. Ayrıca vitamin ve minerallerde düşüktür, bu nedenle bu diyet sırasında kendinizi yorgun ve kötü hissedebilirsiniz. Ayrıca hızlı bir şekilde kilo vereceksiniz, ancak kas veya yağ, plan bittiğinde gitmiş olacak.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu