Yaşam

Hisleri Kuvvetli Olan İnsanların 5 Özelliği!

instagram takipçi hilesi

Hisleri kuvvetli olan insanlardan biri belki de sizsiniz! Veya ailenizden ya da yakın çevrenizden pek çok kişiye böyle bir sıfat yüklenmiş olabilir… Hayat yolculuğunda başımıza gelebilecek olayları ya da durumları önceden bilmek gibi bir yeteneğe sahip değiliz. Ancak eğer bir takım özellikleri taşıyorsak, pek çok tahminde bulunabilir ve genellikle de bu tahminlerin doğru çıkmasına şaşırabiliriz!

hisleri kuvvetli olan insanlar

Hislerimiz deyince akla her ne kadar duygusal kavramlar gelse de, aslında bunların çoğu mantıkla harmanlanmış olgulardır. Deneyimler, gözlemler ya da enerjisel açıklık gibi etmenler sayesinde ise, bu olgular çok daha belirgin hale gelir. Böylece yanılma payımız düşer ve yaşamımızda atacağımız bazı adımlar da daha kolay bir şekilde atılabilir.

İşte biz de bu yazımızda sizlere bu kişilerin en çok rastlanan 5 özelliğinden ve bunların avantajları ile dezavantajlarından söz ediyor olacağız. İlgili videolara ise yazımızın sonunda ulaşabilirsiniz.

Hisleri Kuvvetli Olan İnsanların Özellikleri Nelerdir?

 • Karşılarındaki kişilerin duygularını, düşüncelerini ve davranışlarının altında yatan nedenleri çok iyi okuyup analiz etme yeteneğine sahiptirler. Girdikleri yeni ortamlarda da, ortamdaki enerjiyi ve atmosferin olumlu ya da olumsuz seyirli olabileceğini etüt edebilirler. Çevrelerindeki insanların ruh hallerinin nasıl olduğunu sorgusuz sualsiz bir şekilde anlamlandırabilirler.

hisler

 • Hayatlarına alacakları kişilerle ilgili çok yönlü balkış açısıyla düşünürler. Kimlerin kendilerinin hayatına pozitif değerler katacağını ve yine aynı şekilde kimlerin onlara iyi gelmeyeceğini çok kısa zamanda anlarlar. Öyle ki; her anlamda çok olumlu gözüken kişiler hakkında da; bazen, onları, ”rahatsız edici buldukları” şeklinde yorumlar yapabilirler. Örneğin; ”çok iyi gibi görünüyor ama onda beni iten bir şey var” gibi..
 • Adeta bir yaşam koçu oluverirler! Arkadaşları, eş-dost ve akrabaları hisleri kuvvetli olan insanlara sürekli bir şeyler danışmaktan kendilerini alamazlar. Atacakları bir adımı, yapacakları bir hamleyi ve bunun nasıl sonuçlar doğurabileceğini konuşmak ve daima fikir almak isterler. Çünkü bu fikirler sayesinde yanlış yapma ihtimallerinin azalacağına inanırlar. Bir diğer deyişle, hisleri kuvvetli olan insanlar; dert babası ya da ağlama duvarı da olabilirler.
 • Hepimizin sıkça duyduğu ve günlük hayattaki bazı olaylarda ya da hayati kararlarda da çokça kullandığı bir söz vardır; kalbinin sesini dinle! İşte bu insanlar, iç seslerini dinlemeyi ve onu takip etmeyi çok güzel başarırlar. Böylece; aşk hayatlarında, iş hayatlarında, ailevi durumlarında ve karar alma süreçlerinde akıl ve mantık dengesine hislerini de ekleyerek, çoğu zaman doğru atılımlar yapabilirler.
 • Öz güveni yüksek kişiler olurlar. Hisleri kuvvetli olan insanlar, en az çevreleri kadar kendilerini de çok iyi tanırlar ve farkındalıkları bir hayli gelişmiştir. Bu da onlara kendilerine güvenme yetisini kazandırır. Ne olduklarını, ne olmadıklarını, ne yaptıklarını ya da ne yapamadıklarını gayet iyi bilirler. Bu nedenle, çevreden gelen yerli-yersiz yorumlara da genellikle kulak asmazlar. Onlar için ”el alem ne der” düşüncesi her zaman ikinci planda kalır.

ozguven

Hisleri Kuvvetli Olan İnsanların Yaşadığı Avantajlar Nelerdir?

Tabi ki bu özellikteki kişilerin kendi hayatlarına ve çevrelerine sağladığı pek çok fayda vardır. Bunlar zamanla bir avantaj haline dönüşür. Şöyle sıralamak mümkündür;

 • Hayatın her alanında attıkları adımlar ve bulundukları girişimler; çoğu zaman analitik zeka ile birleşerek başarılı olur.
 • Çevrelerindeki kişilerin ve bulundukları ortamların atmosferi hakkında fikir yürütebilmeleri nedeniyle, ona göre davranırlar. Bu da onların saygın ve ağır başlı bir kişiliğe sahip olmasını sağlar.
 • Etraflarına; verdikleri fikirler ve bulundukları ön görüler sayesinde faydaları dokunur.
 • Yanlış kişileri hayatlarına alma ihtimalleri çok düşük olacağından, diğer insanlara kıyasla, ruhsal açıdan daha az yıpranırlar.

Hisleri Kuvvetli Olan İnsanların Yaşadığı Dezavantajlar Nelerdir?

Her ne kadar çok özel ve ayrıcalıklı bir durum olsa da, bu özellik bazen bir takım sıkıntıları da beraberinde getirebilir. Şöyle bir göz atalım;

 • Baz şeyleri önceden tahmin ya da hissediyor olmak zihni yorabilir ve anda kalmayı zorlaştırabilir.
 • Bazen yapılması gerekenler ile hissedilenler çok büyük tezatlıklar içeriyor olabilir. Bu da zor bir karar verme süreci gerektirir.
 • Etraftaki kişiler tarafından, sürekli sıkıntı ve dert anlatılacak birisi olarak görülmeye yol açabilir. Öyle ki; hisleri kuvvetli olan insanlar, çoğu zaman kaliteli bir yalnızlığın peşinden gider ve kendileriyle baş başa vakit geçirmek isterler.

Hisleri Kuvvetli Olan İnsanların 5 Özelliği İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu