Erken Yaşlanmanın 10 Önemli Nedeni Nedir?

instagram takipçi hilesi

yaslanma 7

Herhalde hiç kimse yaşlanma niyetinde değildir değil mi? Öyleyse bu durum için ne gibi önlemler alıyoruz? Yaşlanmayı ertelemenin kendi elimizde olduğunun ayrımında mısınız? Üstelik gençlik iksiri olarak nitelendirilen ürünlere servet harcamanıza gerek kalmadan. Yazımızda yer alan erken yaşlanmamak için vermiş olduğumuz önerileri uyguladığınız takdirde erken yaşlanmanın ya da yaşlı görünmeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

Erken Yaşlanmanın 10 Önemli Nedeni Nedir?

1) Güneş

yaslanma 11

Güneş ne denli faydalı olsa da her şeyin fazlası nasıl zararlıysa güneşin de fazlası zararlıdır. Güneşin yüzünüzü kırışıklar içinde bıraktığını biliyor muydunuz? Güneşten tamamı ile kendinizi soyutlamak mümkün değildir fakat güneş kremi kullanmak da önemli bir detaydır. Güneş kremi kullanarak güneşin zararlı ışınlarından cildimizi koruma yolunu seçebilirsiniz.

2) Yüz Mimikleri

yaslanma 10

Mimikler yüzde oluşan kırışıklıkların en büyük nedenlerinden birisidir. Yüzünüzü her hareket ettirdiğimizde yüzümüzde kırışıklık sayısı artar. Öyle ki birisi ile konuşurken yapacağınız sahte gülüşler göz çevrenizdeki kaz ayaklarının çok daha belirgin bir hal almasına neden olabilecektir.

3) Sigara

yaslanma 1

Sigaranın insan sağlığına vermiş olduğu zararı herhalde başka hiçbir nesne insana veremez. Sigaranın pek çok zararı mevcuttur. Yaşlanmaya da büyük oranda etkisi vardır.

4) Yatış Pozisyonu

yaslanma 6

Yatma şekli ile yaşlanma arasında ne tür bir ilişki olduğunu sorgulayabilirsiniz. Fakat sürekli olarak aynı pozisyonda yatıyor iseniz yüzünüzün yatakta olan kısmı daha fazla kırışabilmektedir.

5) Stres

yaslanma 2

Stres pek çok hastalığa davetiye çıkarmasının yanı sıra bir de yaşlanmaya neden olmaktadır. Yoğun stres altındayken yaşayabileceğiniz kalıtsal hastalıkların yanı sıra bedeninizin ruhsal ve fiziksel olarak deformasyona uğraması oldukça muhtemeldir. Yüzünüzde bulunan kırışıklıkları yok etmek niyetindeyseniz stresten de uzak durmak zorundasınız.

6) Uykusuzluk

yaslanma 3

Günlük uykunuzu yeterince almadığınız takdirde bu durum yaşlanmaya davetiye çıkardığınız anlamını taşımaktadır.

7) Alkol

yaslanma 8

Yapılan araştırmalara göre alkolün zararı en çok yüz bölgesinedir. Ne kadar çok alkol kullanıyorsanız o kadar erken yaşlanmayı da göze almalısınız.

8) Nemsizlik

yaslanma 12

Kuru bir cilt hiç de hoş gözükmez. Yüzünüzün, cildinizin çatlayarak kırışmasına neden

9) Yerçekimi

yaslanma 13

Hem dünya için hem de bizim için oldukça önemli olan yer çekimine ayak uydurmak yaşlanma konusunda da önemlidir.

10) Genler

yaslanma 9

Anne, baba ve akrabalar sizin üzerinizde oldukça belirleyici bir durumda yer almaktadır. Ne yaparsanız yapın, genetiğinizde erken yaşlanmak varsa bu durumda bir değişiklik olmayacaktır. Baskın olan genleri anneden alıyorsanız anne tarafındaki akrabalara benzemeniz olasıdır, eğer ki baskın genleri babadan alıyorsanız bu taraftaki genler çok daha ağır basacaktır.

Erken Yaşlanma İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=hjlIRoPaOKk

Kaynak
neoldu.com

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu