Kişisel Bakım

Kaş Gürleştirme Yöntemleri!

instagram takipçi hilesi

Kaşlarımız, yüz ifademizi belirlerler. Bu nedenle kaşlarımızın şekil olarak görüntüsü bizim için önemlidir. Bundan bir 10 sene önce ince kaşlar modayken günümüzdeyse tam aksine kalın kaşlar ön planda. Hatta öyleki etrafta görülen ince kaşlı kadınlara ‘ artık ince kaş mı kaldı ’ düşüncesiyle bakılmakta.

Fakat gelin görün ki çeşitli sebeplerle kaşlarımız dökülebilir. Ya da çok uzun zamandır alınmasından dolayı artık seyrekleşebilir. Eğer kaşlarınızın inceliğinden ya da dökülmesinden müzdaripseniz kaşlarınızı gürleştiren, kalınlaştıran, uzatan önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Hintyağı

Hintyağı, kaşlarınızı gürleştirmek için uygulayabileceğiniz en etkili yağlardan biridir. Hintyağı, hem kaşlarınızı gürleştirir hem de daha kalın çıkmasını sağlar. Birkaç damla hintyağını kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın, 30 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Bu işlemden istediğiniz sonucu alabilmek için 6 hafta boyunca her gün uygulayın. Eğer alerjiniz varsa hintyağını kaşlarınıza uygulamadan önce cildinizin ufak bir bölümünde test edebilirsiniz.

Yumurta Sarısı

Yumurta sarısı zengin biyotin içerdiği için kaşlarınızın çıkış ve uzama süresini hızlandırır. Yumurta sarısını uygulamadan önce bir çatal yardımıyla inceltin ve daha sonra kaşlarınıza uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Bu yöntemi haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

gür kaşlar için neler yapılmalı 1

Vazelin

Vazelin, cildi nemlendirir ve besler . Bu nedenle de kaşlarınızın daha sağlıklı çıkmasını sağlar. Vazelinle kaşlarınızı besleyerek uzatmak için gece yatmadan önce uygulayın ve sabah ılık suyla yıkayın. Kaşlarınız istediğiniz şekle girene kadar her gece uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Zeytinyağı içinde bulunan A ve E vitaminleriyle kaşlarınızı gürleştirir ve uzamasına yardımcı olur. Saf zeytinyağını kaşlarınıza sürerek 2 saat bekleyin ve ılık suyla durulayın. Birkaç hafta boyunca bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı

Kaşlarımız proteinlerden oluşur ve hindistancevizi yağı da kaşlarımızdaki protein kaybını azaltarak kaşlarımızın gürleşmesine yardımcı olur. Her gece yatmadan önce kaşlarınıza Hindistan cevizi yağını sürün ve sabah ılık suyla durulayın. Bu işlemi her gün uygulayabilirsiniz.

bakımlı kaşlar

Badem Yağı

Badem yağı, kıllarınızı besler ve kaşlarınızın daha hızlı ve gür çıkmasını sağlar. Her gece yatmdan önce kaşlarınıza badem yağı sürerek yatın ve sabah durulayın.

Soğan Suyu

Soğan suyu, sülfür açısından zengin olduğu için kaşlarınızı gürleştirir. Bir tatlı kaşığı soğan, bir çay kaşığı limon suyu ve 2 çay kaşığı suyu blenderdan geçirip macun haline getirin. Bu karışımı kaşlarınıza sürüp bir saat bekletin ve daha sonra limon suyuna batırdığınız pamukla kaşlarınızı temizleyin. Gün aşırı bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera Jeli

Alove Vera jeli, içeriğindeki aleoninlerle kaşlarınızın gürleşmesini sağlar. Aleo vera jelini kaşlarınıza yedirene kader masaj yapın. Bu yöntemi günde birkaç kez uygulayabilirsiniz.

E Vitamini Yağı

E vitamini yağı kılların çıkmasını sağlar ve zayıf kıllarınızı güçlendirir. Bu yöntemi uygularken E vitamini kapsülünü kırın ve kaşlarınıza sürün. Birkaç dakika masaj yapıp uyuyun.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı, kaşlarınızın daha hızlı uzamasını sağlar ve aynı zamanda dökülmesini engeller. Her gece yatmadan önce jojoba yağını kaşlarınıza sürün ve sabah durulayın.

Biberiye Özü Yağı

Biberiye yağı kan dolaşımını hızlandırarak yeni kılların çıkmasını sağlar. Birkaç damla biberiye özü yağını bir yemek kaşığı jojoba ya da zeytinyağı ile birleştirin. Gece yatmadan önce kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın ve sabah yüzünüzü yıkayın.

gürleşen kaşlar

Süt

Süt, içerdiği bazı vitamin ve mineraller sayesinde kılların çıkmasını sağlar. Bir parça pamuğu süte batırarak kaşlarınıza uygulayın. 15 dakika boyunca bekletip yıkayın. İstediğiniz sonucu alabilmek için her gün uygulayın.

Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı, kaşlarınızın incelmesini ve dökülmesini engeller aynı zamanda da yeni kılların çıkmasını sağlar. 3 damla çay ağacı yağıyla 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak kaşlarınıza uygulayın. İyi sonuç alabilmek için her gece uygulayın. Öncesinde alerji testi yapmayı ihmal etmeyin.

Keten Yağı

Keten yağındaki bazı yağ asitleri kaşlarınızı gürleştirir ve uzamasına yardımcı olur. Her gece yatmadan önce bir parça pamuğu keten yağına batırın ve kaşlarınıza uygulayın. Sabah ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Lavanta Yağı

Yapılan araştırmalar lavanta yağının kaşları gürleştirdiğini göstermiştir. Birkaç damla lavanta yağını bir yemek kaşığı zeytinyağı ya da jojoba yağıyla karıştırın. Gece yatmadan önce uygulayın ve sabah ılık suyla durulayın.

Kaynak
mavikadin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu