Hıçkırığı Geçirmenin 20 Çılgın Yolu

instagram takipçi hilesi

Hıçkırığı Geçirmenin 20 Çılgın Yolu‘ adlı yazımda sizleri hıçkırıktan kurtaracak değişik ve bir o kadar da çılgın yolları paylaşacağım. Belki şaşırtıcı gelecek ama bir kaşık kakao tozu yutmak hıçkırıklarınızı gidermenize yardımcı olabilir! Herkes hayatının bir noktasında hıçkırık krizine girmiştir ve bu tamamen normaldir.

Hıçkırığı Geçirmenin 20 Çılgın Yolu

Ancak bu hıçkırık krizlerine çok sık yakalanıyorsanız veya vücudunuzu terk etmesi gereken en sinir bozucu şeyler olarak görüyorsanız, muhtemelen bu en tuhaf 20 hıçkırık tedavisine göz atmalısınız.

Hıçkırığı Geçirmenin 20 Çılgın Yolu

Burnunu sıkıştır ve bir bardak su iç.

hickirik 12

Hıçkırığı iyileştirmenin etkili bir yöntemi, bir bardak su içerken burnunuzu sıkıştırmak ve nefesinizi tutmaktır. Aynı zamanda, pirinç gibi çok miktarda yiyeceği tek seferde yutarsanız da işe yarar.

İlk denemeden sonra hala hıçkırıklarınız varsa, adımları tekrarlamalısınız. Genellikle en fazla 2 – 3 deneme ile hıçkırıklar geçer.

Bir tatlı kaşığı bal yiyin.

hickirik 9

Öncelikle bir bardak suya bir çay kaşığı bal ekleyin. İçmeden önce, iyice karıştırdığınızdan emin olun. Bal, vagus sinirini gıdıklama ve hıçkırıklarınıza son verme yeteneğine sahiptir.

Bir bardak su içmek için iki pipet kullanın.

hickirik 7

Bir bardağa su doldurun ve pipetlerden biri bardağın kenarına bastıracak şekilde içine iki pipet koyun. Bundan sonra, suyu iki pipet ile içeceksiniz. Suyu içerken, mümkün olduğunca çok su içtiğinizden emin olun.

Bir çay kaşığı baharatlı sos yudumlayın.

hickirik 4 270x405 1

Bazı insanlar biber sosu gibi baharatlı bir sos yudumlayarak hıçkırıklarını durdurmayı başarır. Sos o kadar sıcak olacak ki dikkatinizi dağıtıp dilinizdeki yakıcı etkiye odaklanacaksınız.

Parmaklarınızla kulağınızı durdururken nefesinizi tutun.

Her şeyden önce, havayı bir kez solumalı ve dışarı vermelisiniz. Havayı dışarı verirken, tekrar biraz hava solumanız gerektiğini hissedene kadar mümkün olduğu kadar fazla havayı dışarı atmalısınız.

Bir sonraki adım, kulağınızı tıkamak ve dilinizi çıkarmak için parmaklarınızı kullanırken nefesinizi tutmaktır.

Kuru kakao tozu yiyin.

hickirik 5 270x405 1

Bir kaşı kakao tozu yutmak da hıçkırıklarınızı gidermenize yardımcı olabilir. Herhangi bir çikolata içeceği gücü işe yarayacaktır.

Dilini sertçe dışarı çıkar.

Vagus sinirini uyarmak için dilinizi sert bir şekilde dışarı çıkarmayı düşünebilirsiniz. Dilinizi dışarı çekmek diyaframınızdaki spazmı hafifletebilir. Bunu yapmak, ağızdaki herhangi bir refleks probleminden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Bardağı tutmadan suyu yudumlayın.

hickirik 7

Masaya bir bardak su koyun ve elinizi kullanmadan için. Bardaktan içmek için eğilirken mümkün olduğu kadar çok su içmelisiniz.

Tatlı yemek ye.

Hıçkırıklardan kurtulmak için çok tatlı bir şeyler yiyebilirsiniz. Örneğin; bir çay kaşığı şeker yutabilirsiniz. Şeker boğazınızın yemek borusunu tahriş eder. Yemek borusu tahriş olduğunda frenik sinir sıfırlanır ve hıçkırık durur.

Ekşi yemek ye.

hickirik 8 228x405 1

Limon dilimi gibi çok ekşi olan bir şeyi ısırabilirsiniz. Limonun ekşiliğine dayanamıyorsanız üzerine biraz şeker serpebilirsiniz. Limon yemek istemiyorsanız bir çay kaşığı sirke içebilirsiniz.

Öksürük ve geğirme.

Hıçkırıkları durdurmak için öksürmeyi veya geğirmeyi deneyebilirsiniz. Öksürdüğünüzde veya geğirdiğinizde, diyaframınız daralır ve hıçkırık sürecini kesintiye uğratır.

Fıstık ezmesi yiyin.

hickirik 6

Hıçkırıkları gidermek için geleneksel bir çare, bir kaşık dolusu fıstık ezmesi yemektir . Fıstık ezmesi yemek çok fazla çiğneme gerektirir. Fıstık ezmesini çiğnemek nefes alma düzeninizi bozacak ve hıçkırıkları durduracaktır.

Bir kese kağıdından nefes alın ve verin.

Kese kağıdından nefes alıp vererek de hıçkırıklarınızı durdurabilirsiniz. Kese kağıdını ağzınıza yakın bir yere koymalı ve etrafını sıkıca kapatmalısınız. Ardından, en az 10 kez derin nefes alıp vermelisiniz. Ne kadar hızlı nefes alırsanız, o kadar etkili olur.

Küçük yudumlarla su için.

hickirik 3

Küçük yudumlarla su içmek hıçkırıklarınızı hafifletmeye yardımcı olabilir. Küçük su yudumlarının her biri arasında nefes almaya çalışmalısınız.

Buzlu su ile gargara yapmak.

Hıçkırığı durdurmak için buzlu su ile gargara yapılmasını öneren birçok doktor var. Suyu soğutmak için içine birkaç buz küpü ekleyebilirsiniz. Gargara yaparken buz küplerini yutmamaya dikkat edin, yoksa hıçkırıktan daha büyük bir sorununuz olur!

Güçlü kokuları koklamak.

hickirik 11

Güçlü kokan kokuları koklamak hıçkırıklarınızı tedavi edebilir. Örneğin, kokulu tuzu koklamak, nefes alma düzeninizi değiştirebilir. Limon dilimlerini ve sirkeyi koklamak da hıçkırıklarınızı durdurmanıza yardımcı olabilir.

Dilinizle damağınıza masaj yapın.

Ağız çatınıza masaj yapmak, vagus sinirini uyarmaya ve diyaframınızdaki spazmı sona erdirmeye yardımcı olabilir. Ağzınıza masaj yapmak için pamuklu çubuk kullanılabilir.

Etrafınızda dönerken nefesinizi tutun.hickirik 10

hickirik 10

Nefesinizi tutup burnunuzu sıkıştırırken saat yönünün tersine dönün. Rotasyondan geçmenize yardımcı olması için bir tekerleme söyleyebilirsiniz. Ayrıca düşmeyin, yoksa hıçkırık endişelerinizin en küçüğü olacak!

Kulağınızı tutarken, ters ellerinizle su için.

Sol kulağınızı tutmak için sağ elinizi, sağ kulağınızı tutmak için sol elinizi kullanın. Kulak memenizi nazikçe tutmalı ve çok fazla sıkıştırmaktan kaçınmalısınız. Bundan sonra, içebilmeniz için birisinin ağzınıza yakın bir bardak su tutmasını sağlayın. Bu iki kişilik bir iş ama onlara seni hıçkırıklardan korkutmaları gerektiğini söylemekten daha iyi!

Yer seviyesinde bir bardak su için.

Yere bir bardak su koyun ve ondan su içmek için eğilin. Hıçkırık geçene kadar içmeye devam etmelisiniz. İçmeyi bitirdiğinizde hıçkırıklarınız geçmediyse, bardağa tekrar su doldurup tekrar içebilirsiniz.

hickirik 13 780x367 1

Yukarıdakiler, kendi evinizin rahatlığında hıçkırıklarınızı gidermeye çalışabileceğiniz bazı kolay ama garip yöntemlerdir. Bununla birlikte, uzun bir süre boyunca meydana gelirse, bu hıçkırıkların altında yatan bir tıbbi durum olabilir. Bu durumda, normal olup olmadığını görmek için hastaneye kontrole gitmelisiniz.

Hıçkırığı Geçirmenin 20 Çılgın Yolu ile İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu