Gezi Rehberi

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Seyahat hazırlığı , hangi şehre seyahat yapacağına karar verip , gezi rehberi okumak ya da uygun fiyatlı otellere rezervasyon yapmalar maalesef bitmiyor. Biraz zahmetli olsa da valiz hazırlaması var bir de . En ayrıntılı mesele ise o çantada yararlı şeylerin bulanacağı olması. Yedek iç çamaşırları , tarak , havlı gibi temel malzemelerin yanında , zor kaldığınız durumlarda kullanabileceğiniz ürünler de var.

Ayak şişmesi için ; Naneli Ayak Losyonu

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Bir şehri baştan aşağıya gezmek kolay mı ? Dağ , bayır , müze , meydan gediğin günün sonunda ayak ağrılarından dolayı şikayetçi olabilirsin Bir sonraki gün daha rahat gezebilmek ve ayaklarının ağrımaması için , nane aromalı ayak losyonları kullanmasın. Nane aromalı ayak losyonu yardımı ile yapacağın masajı , her akşam uyumadan önce masaj yaparak uygulamalısın.

Ayakkabı Tabanı Kullanmalısın !

İLGİLİ BİLGİ:
Malta’nın Orta Akdeniz'in İncisi Olarak Bilinmesinin 7 Nedeni

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Her akşam losyon uygulamanıza gerek bırakmayacak bazı ürünlerde var. Özellikle uzun doğa yürüyüşü yapacakların vazgeçilmezi olan , ortopedik ayakkabı tabanlarından mutlaka kullanmalısın. Bu tabanları kullanabilmek için doğa gezisine çıkmana gerek yok , gezi sırasında , gündelik hayatta daha fazla adım atmanıza yardımcı olacaktır. Bu ortopedik ayakkabı tabanları , ayaklarınızın daha az yorulmasını hem de ayaklarınızı kısa vadede koruyacaktır.

Hijyeni Bırakmamak Önemli ; Pratik Temizlik Ürünleri

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Seyahat esnasında geniş imkanlara sahip olamayabilirsiniz. Genellikle de uzun yolculuklarda ; uyku sürenizden , lezzetli yemeklerden ya da hijyenden biraz da olsa vazgeçebilirsin. Fakat bu can sıkıcı durumun çözümü tabi ki var . Çantanda kesinlikle pratik temizlik ürünleri bulundurman gerekmektedir. Islak mendil , deodorant , sabun , diş macunu ve diş fırçası. Seyahat edeceğiniz bölgede , bu ürünleri temin edebileceğiniz yerlerin nerede olduğunu bulmakta zorluk çekebilirsiniz.

İLGİLİ BİLGİ:
Avustralya Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler!

Kapüşonlu Kıyafetlere Önem Verin

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Kapüşonlu kıyafetler , güneşli ya da soğuk hava şartlarından korunmak isteyen unutkan bir seyahat sever için en büyük dostu olabilir. Yanına aldığın şapkanı bir yerde bırakabilir , hatta yanına hiç almamış olabilirsiniz.Fakat kapüşon ile her şatta güneşten ya da soğuklardan korunabilirsiniz.

En Çok Arayacağınız ; Uyku Bandı ve Kulak Tıkacı

Her Gezginin Yanında Bulunması Gereken 5 Malzeme

Çok fazla sesin olduğu bir otelde ya da hostelde konaklıyor olabilirsin. Gündüz saatlerinden uzun seyahatlere çıkıyor ve yolculuk esnasında uyumak istemen oldukça normal . Uykunu kolaylaştıracak , ışık ya da sesten koruyabilecek bu iki ürünü yanından ayırmamanız gerekmekte.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı