Yerli Kadın Ünlüler

Helin Avşar Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Helin Avsar Kimdir Resimleri 3
Tam adı: Helin Avşar
Doğum tarihi: 2 Kasım 1980
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu:
Burcu: Akrep
Ailesi: Emral Avşar, Celal Avşar, Hülya Avşar (Kardeşi), Leyla (kardeşi)
Eşi: Serhan Bora (e. 2016–2016)
Mesleği: Sunucu, oyuncu ve iş kadını (Tasarımcı)
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Helin Avşar kimdir? Helin Avşar, Hülya Avşar’ın kız kardeşidir. Oyuncu, sunucu ve iş kadınıdır.

Helin Avşar 2 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Annesinin adı Emral Avşar, babasının adı Celal Avşar. Oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar‘ın kız kardeşidir. Leyla adındaki kız kardeşiyle birlikte üç kardeştirler. Ailesi aslen Kars’lıdır.

Helin Avşar, eğitimini yurt dışında İsviçre’de aldı. Eğitim hayatını tamamladıktan sonra, bir dönem Kanal D’de bir reklam ajansında staj yapsa da, aklında hep tasarım ve tekstil işi hayali vardı. Esasında da bu iş ile ilgilendir. Nişantaşı’nda kendi tasarımlarını sattığı butik mağazası açtı. Butik mağazasının hemen arkasında atölyesi bulunuyor ve tasarımlarını tasarlıyordu. Bunu yaptığı zamanlar ise yaşı 25’ti. Bir süre sonra işi yürütemedi ve kapattı.

İlginizi çekebilir: Hülya Avşar Kimdir?

2005 yılında “Hababam Sınıfı Askerde” adlı filmde, Asker Zehra‘yı oynadı. Bu kaynaklara göre ilk oyunculuk deneyimi. 2006 yılında ikinci oyunculuk deneyimini “Kader “adlı filmde rol alarak tattı. Burada konuk oyuncu olarak rol aldı.

2007 yılında yılında “İki yabancı” adlı dizide “Aslı” rolüyle üçüncü oyunculuk deneyimini yaşadı. Aynı yıl, “Şarkı Söylemek Lazım” adlı şarkı yarışmasında yarıştı. 2011 yılında da Acun Ilıcalı‘nın yapıp sunduğu “Yok böyle dans” yarışmasında dansçı olarak yarıştı.

2009 yılında gazeteciliğe başladı. Röportaj ve sunuculuk görevleri yaptı. HaberTürk’ün hafta sonu eklerinde röportajlarıyla okuyucuları karşısına geçti. 2014 yılında da bu görevinden ayrıldı.

Helin Avşar, 2012 yılında TV8 kanalında yayınlanan “Trophy Türk” adlı programın sunuculuğunu yaptı. Bu programda, Ertem Şener sunucu olarak eşlik etti.

Avşar, 20 Şubat 2016 tarihinde Serhan Bora ile dünya evine girdi. Ancak çift anlaşmalı olarak 26 Aralık 2016 tarihinde, tek celsede boşandılar.

Helin Avşar, daha 25 yaşlarındayken soyunduğu tasarım ve tekstil işine geri döndü. Helinavsar.com adlı siteden kendi ismiyle yarattığı markasıyla moda sektöründe kariyerine devam ediyor. Ara sıra Hülya Avşar ile magazin gündemlerine gelse de, artık sadece tasarım ve tekstil işiyle uğraşıyor.

Helin Avşar Filmleri ve Dizileri

  1. 2007- İki Yabancı / Aslı  (Dizi)
  2. 2006- Kader (Film)
  3. 2005- Hababam Sınıfı Askerde / Asker Zehra (Film)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu