Yerli Erkek Ünlüler

Ertem Şener

Ertem Şener Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ertem sener 1
Tam adı: Ertem Şener
Doğum tarihi: 18 Temmuz 1975
Doğum yeri: Malatya, Türkiye
Boyu: 1,75 m
Burcu: Yengeç
Ailesi: 
Eşi: Gülşen Şener
Çocuk (ları): Fulya Şener, Kerim Şener, Ömer Şener
Mesleği: Spiker, Televizyon Sunucusu
Aktif Yılları: 1995 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi
Başlıklar

Hakkında

Ertem Şener Kimdir? Ertem Şener, Türkiye’nin en iyi spor spikerlerinden bir tanesidir.

Ertem Şener, 18 Temmuz 1975 tarihinde Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Lise eğitimini İstanbul 50. Yıl İNSA Lisesi‘nde almıştır. Üniversite eğitimini de Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü‘nde tamamlamıştır.

1995 yılında bir radyoda çalışmaya başlamıştır. Daha sonra Muğla’da bulunan bir yerel televizyonda ardından 1996 yılında TGRT‘de çalışmıştır. Burada İtalya Lig maçlarının spikerliğini yapmaya başlamıştır. Daha sonra spor bültenliğini sunmuştur. Kısa bir süre de Kanal 6‘da çalışmıştır.

Ertem Şener, 1997 yılının Ağustos ayında Kanal 6’dan Star TV‘ye geçmiştir. Star TV’de Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatmaya başlamıştır. Şampiyonlar Ligi maçlarını anlatması ile ün kazanmıştır.

2001 yılında Fatih Terim’in Fiorentina‘yı çalıştırması ile birlikte Fatih Terim‘i daha yakından takip etmek için Milano’da bir ajansta çalışmıştır. 2002 yılında tekrardan Star TV’ye gelmiştir. 2012 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan “Kazanmak İçin Bir Dakika” adlı sunmuştur. 2012 yılının TV 8 ekranlarında yayınlanan “Trophy Türk” isimli programı Helin Avşar ve Taner Güngör ile beraber sunmuştur.

Ertem Şener, uzun bir süre Beyaz TV Spor Müdürü görevini icra etmiştir. Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Beyaz Futbol” ve “Derin Futbol” programlarının sunuculuğunu yapmıştır. Bu programlar da Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı, Sinan Engin ve Abdülkerim Durmaz da yer almıştır. Şener’in kendisine ait prodüksiyon şirketi ve “medyahaber.com” isminde bir sitesi vardır.

2016 yılında Ahmet Çakar, Rasim Ozan Kütahyalı, Sinan Engin ve Abdülkerim Durmaz gibi isimler ile birlikte “Adam mısın?” isimli sinema filminde oynamıştır.

Ertem Şener, 2 Ekim 2020 günü Beyaz TV’den ayrılmış ve TV100’e geçmiştir. TV100’de yayınlanan “Var Odası” isimli spor programını sunmaktadır. Programda eski hakem Deniz Ateş Bitnel, eski futbolcu Evren Turhan, gazeteci Emre Bol ve avukat Bişar Özbey de yer almaktadır.

Şener, 2012 yılında Gülşen Şener ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Fulya Şener, Kerim Şener ve Ömer Şener adlarında üç çocuğu dünyaya gelmiştir.

Ertem Şener Ödülleri

  1. 2012 – En İyi Spiker Ödülü

Rol Aldığı Filmler ve Diziler

  1. 2016 – Adam mısın! (Sinema Filmi)
  2. 1999 – Yıkılmadım (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu