Yerli Erkek Ünlüler

Arto Kimdir?

instagram takipçi hilesi

arto 1

Tam adı: Arto (Harutyan Dalga)
Doğum tarihi: ??. ??. 1966
Doğum yeri: Fenerbahçe, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.70 m
Ailesi:
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı, Sunucu
Aktif Yılları: 1997 senesinden bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Arto Kimdir? Arto, 1966 senesinde İstanbul, Fenerbahçe‘de dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Ermeni asıllıdır. Gerçek adı ise Harutyan Dalga‘dır. Fakat Harutyan ismini hiç kullanmamaktadır. Genellikle Arto Dalga ismini kullanmaktadır. Anne tarafı Kayseri, baba tarafı ise Artvin, Hopalıdır. Özel Şişli Koleji‘nden mezun olmuştur. 2010 ve 2013 seneleri arasında Bilgi Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü ve Medya ve İletişim Sistemleri bölümünü okumuştur.

1992 senesinde İstanbul, Etiler‘de bulunan bir gece kulübünde yönetici olarak çalışmıştır. 1994 ve 1995 senelerinde işletme adını “Cımbız” olarak değiştirmiştir. Mekanda sahne alan Tolga ve Cumhur adlı solistlerin ayrılmasından sonra gece kulübü eskisi kadar dolmamaya başlamıştır. Daha sonra ise kendisi sahneye çıkmıştır. Müşterilerden olumlu tepkiler almasına karşılık 1997 senesinde 3-5 şarkı ile başladığı gece kulübünde daimi olarak sahne almaya başlamıştır.

Arto, 3-4 sene hiç ekranlara çıkmamıştır. Daha sonra Televole programı ile ün kazanmıştır. Sesi ile değil sivri dili ile ünlenmiştir. Müzik üzerine herhangi bir eğitimi bulunmadığı için işini show amaçlı yaptığını dile getirmiştir. 2002 senesinde “Allahıma Bin Şükür” isimli albümünü piyasaya sürmüştür.

11 Aralık 2003 günü Yaşar Kekeva‘nın sahibi olduğu plak şirketi ile “Emrin Olur” adlı plağını çıkarmıştır. Klibinde ise Ebru Destan, Nigar Talibova, Şenay Akay, Esra Eron, Doğa Bekleriz ve Nefise Karatay gibi isimler yer almıştır. 10 Nisan 2013 günü Kemal Aslan Müzik Prodüksiyon Şirketi ile beraber çıkardığı “Bal Kaymak Yarim” adlı albümünde Emre Kaya, Yıldız Tilbe ve Güven Baran‘a ait olan şarkıları seslendirmiştir. 2016 senesinde DMC etiketi ile “Hayırlı Olsun” adlı şarkısını piyasaya sürmüştür.

Arto, Bircan Bali ve Ece Erken‘in ayrılmasından sonra bir süredir Seren Serengil ile beraber Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır. Programda yaptığı kendine has yorumları ile izleyicilerin beğenisini kazanan ünlü isim, kariyerinin en parlak dönemlerini yaşamaktadır. Programda yaptığı bazı iddialar ile de gündeme gelmektedir.

Arto Albümleri

  1. 2002 – Allahıma Bin Şükür
  2. 2003 – Emrin Olur
  3. 2013 – Bal Kaymak Yarim
  4. 2016 – Hayırlı Olsun (Single)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu