Hosting

Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Kanal D ekranlarında Salı akşamları izleyici karşısına geçmeye hazırlanan Hekimoğlu dizisi başlıyor. Yapımı KargaSeven Pictures imzalı, Banu Kiremitçi’nin senaryosunu yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda Hülya Gezer oturuyor.

Medikal drama türünde yapılan Hekimoğlu dizisi, Amerikan’ın başarılı yapımlarından olan Altın Küre ödüllü House M.D. isimli diziden uyarlanmıştır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Hekimoğlu Dizi Konusu

40’lı yaşlarda başarılı doktor Ateş Hekimoğlu’nun merkezinde olduğu bir hikayeye sahiptir. Bir vakıf hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı olarak görev yapan Hekimoğlu, alışılmış doktor tanımından farklı bir karakterdedir. Hastalarıyla ilişki kurmadan sadece hastalık odaklı çalışarak, neredeyse çözümü olmayan ilginç ve karmaşık vakaları alıp çözmesiyle üne kavuşmuştur. Düzene ayak uydurmayıp herkesi çıldırtıp, zor durumda bırakmayı alışkanlık haline getirmiştir. Onu anlayabilen sadece iki insan vardır. Biri tıp fakültesinden arkadaşı aynı zamanda hastanenin yöneticisi İpek, diğeri lise ve üniversiteden beri arkadaşı, yeri geldiğinde onun vicdan sesi olan Onkoloji Uzmanı Orhan’dır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Genel olarak tahammül edilemeyen bir adam olan Ateş Hekimoğlu, aldığı vakalarda dedektif gibi çalışarak mucizeler yaratmasıyla bilinir. Titizlikle kurduğu cerrah ekibiyle çalışarak farklı vaka ve hastalarla uğraştıkları hikayeleriyle izleyici karşısına gelecektirler.

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Oyuncu Kadrosu

Ateş Hekimoğlu

Ateş Hekimoğlu isimli karakteriyle başrolde başarılı oyuncu Timuçin Esen yer almaktadır. Bir tıp dehası olan Hekimoğlu karakterini canlandıracak olan Timuçin Esen, farklı kişiliği ve tahammül edilemeyen bir adama hayat verecektir. Geçmişinde yatan sorunları onu bu hale dönüştüren gizemli ve değişik bir insan olan Hekimoğlu’nun klasikleşen bir cümlesi vardır. ‘Herkes yalan söyler’

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Orhan Yavuz

Ateş’in en eski ve hatta tek arkadaşı olan Orhan karakterini canlandıran isim Okan Yalabık‘tır. Onkoloji Uzmanı olan Orhan, Hekimoğlu’yla tamamen farklı karakterlerde olsa da, onu en iyi anlayan ve vicdan sesi olan bir adamdır. Bir araya geldiklerinde ortaya çıkan uyumla mükemmel doktor tanımının somur hali olurlar.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

İpek Tekin

Hastanenin yöneticisi ve tıp fakültesinin dekanı olan İpek, Hekimoğlu’nun ve Orhan’ın okuldan arkadaşıdır. İpek Tekin karakterini Ebru Özkan Saban canlandırmaktadır. Endokrinoloji uzmanı olan İpek Tekin, yalnız ve güçlü bir kadındır. Aralarında yıllardır bir ilişki başlayamasa bile Ateş’in hep ilgi alanında olmuştur.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Mehmet Ali Çağlar

Uzman nörolog olarak Mehmet Ali karakterine hayat veren isim ise Kaan Yıldırım’dır. Ateş’in ekibindeki doktorlardan birini canlandırmaktadır. Hekimoğlu’nu en çok eleştiren kişi olsa da ona en çok benzeyen isimde aslında kendisidir. İstanbul’un zor şartlarında ve kötü bir kesiminde büyüyen Mehmet Ali doktor, oraya geri dönmemek için çalışan başarılı ve hırslı bir doktordur.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Emre Acar

Kardiyoloji ve yoğun bakım uzmanı olan Emre Acar karakterine Aytaç Şaşmaz hayat vermektedir. Genç oyuncu, Hekimoğlu’nun ekibindeki başarılı doktorlardan biridir. Hekimoğlu’nun fikirlerini en çok onaylayan kişidir. Yakışıklı ve zengin bir adam olsa da çocukluktan aileden yana şanssız olmuş ve zor bir çocukluk yaşamıştır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Zeynep Can

Hekimoğlu ekibindeki son kişidir. Bağışıklık sistemi uzmanı olan Zeynep karakterini, Damla Colbay canlandırmaktadır. Her yönden Ateş’in zıttı bir karakterdir. Hastalarla fazla bağ kurar. Amacı Ateş’in aksine insanları anlamaktır.  Ancak zamanla Ateş’e benzemeye başlayacaktır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Hekimoğlu dizisi, son dönemlerde yapılan çoğu proje gibi uyarlamadır. House M.D. isimli başarılı bir yapımdan uyarlanan Hekimoğlu’yla gerek hikaye gerek görsellik olarak çok fazla benzerlik bulunmaktadır. House M.D. dizisinin başrolünde Dr. House karakterini Hugh Laurie canlandırmaktadır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Oldukça başarılı isimlerden oluşan kadrosuyla nasıl bir yapım olacağı izleyici tarafından merakla beklenmektedir. 17 Aralık Salı akşamı Kanal D’de başlamaktadır.

 Hekimoğlu Dizisinin Konusu ve Oyuncularıa

 

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu