MaksatSpor

Hangi Sahada Hangi Krampon Giyilmelidir?

instagram takipçi hilesi

Futbol, halı saha ya da çim sahada birden fazla tutkunu olan bir spor dalı. Oyuncular için en önemli araç ve gereçlerden birisi olan kramponlar, futbol oynanan zeminin yapısına göre farklılık göstermekte ve dikkatli seçmek gerekiyor.

krampon secimi

Futbol ayakkasınının doğru seçilmesi, oyunda esanasında hızınızı ve oyun kalitenizi arttırmanın yanı sıra oyun sırasına oluşabilecek ayak yaralanmalarının da önüne geçebilmekte.

Hangi Sahada Hangi Krampon Giyilmelidir?

Futbol ayakkabıları, özel çivili taban yapısı ve teknik özellikleri açısından, diğer spor ayakkabılarından farklı özellikler taşımakta. Krampon olarak da bilinmekte olan futbol ayakkabıları, çivili taban yapısı ile güçlü bir zemin tutuşu sağlayabilmekte. Futbol oynayacağınız zemin çim saha ise standart tek parça kramponlar sizin için en doğru tercih olacaktır. Kramponun tabanında bulunan on altı tane kauçuk çivi, çim sahada en iyi tutuşu sağlayarak daha iyi bir performans sergilemenizi sağlayacaktır.

Suni çim sahada futbol oynamak için tasarlanmış kısa dişli krampon modelleri, ayak tabanına oturan ergonomik yapısı ile de rahat ve konforlu bir kullanımı amaçlıyor. Normal spor ayakkabılar ile yakın bir görünüşe sahip olan halısaha ayakkabısı modelleri, günlük yaşantınızda da rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bir görüntüye sahip bulunuyor.

krampon secimi 2

Kapalı sahalarda ve pürüzsüz suni çim yüzeylerde kullanmak için tasarlanmış bir diğer futbol ayakkabısı modelli ise yumuşak ve dış tabanı açık ren kauçuk modele sahip krampon ayakkabılardır.

Hafif özelliği ve şık görünüşü ile günlük kombinlerinize kolay bir şekilde uyum sağlaması ve aynı zamanda da rahat ve hızlı hareket etmenizi sağlaması ile oldukça tercih edilen krampon modelleri arasında bulunmakta.

Satın alacak olduğunuz krampon için detaylı bir araştırma yapmanızda fayda var. Çünkü birden fazla teknik özelliklik ve kullanım avantajlarını bir arada değerlendirmek önem arz ediyor. Futbol ayakkabısı modelleri, teknik kullanım bakımından avantajları sağlayan model tasarımları ve seçmiş olduğunun derinin yapısına göre değeri yükselmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu