Yerli Kadın Ünlüler

Hande Fırat

Hande Fırat Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hande firat 1
Tam adı: Hande Fırat
Doğum tarihi: 10 Eylül 1974
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Başak
Ailesi: 
Eşi: Murat Özvardar (2017)
Çocuk (ları): Nehir Fırat
Mesleği: Muhabir, Spiker, Sunucu
Aktif Yılları: 1999 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Hande Fırat Kimdir? Hande Fırat, sunucu, spiker ve muhabirdir. 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen hain darbe girişimi gecesi CNN TÜRK ekranlarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile facetime ile canlı yayın yapmış ve akıllara kazınmıştır.

Hande Fırat, 10 Eylül 1974 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır.

Lise eğitimini Ankara Tevfik Fikret Lisesi’nde üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü‘nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimi aldığı zamanlarda öğretmeni Bülent Çaplı‘nın derslerine girmiştir. Murat Yetkin ve Baki Şehirlioğlu’nu dinlemiş ve Kanal D’de staj yaparak televizyonculuğa başlamıştır.

1999 yılının Kasım ayında başbakanlık muhabiri olarak CNN Türk televizyonunda çalışmaya başlamıştır. Türkiye’nin gündeminde temposunu hiç düşürmeden muhabirlik yapmıştır. 2011 yılında CNN Türk Ankara Temsilcisi olmuştur.

Hande Fırat, 2014 yılında Kanal D’nin Ankara Temsilciliği görevine atanmıştır. İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Fırat’ın, ilk evliliğinden olan 2005 doğumlu Nehir adında bir kızı vardır. Yağlı boya ile yakından ilgilenmektedir. Evinin bir odasını bu hobisi için ayırmıştır.

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile canlı yayında facetime bir görüşme yapmıştır. Recep Tayyip Erdoğan, Hande Fırat’la yaptığı görüşme sırasında halkı havalimanlarına ve meydanlara davet etmiştir.

hande firat 2

30 Haziran 2017 günü iş adamı Murat Özvardar ile nişanlanmıştır. Hande Fırat, 5 Aralık 2017 günü nişanlısı Murat Özvardar ile dünya evine girmiştir. Çiftin nikah şahitliğini Ömer Çelik ve Aydın Doğan yaparken, nikahı ise dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna kıymıştır.

Fırat, günümüzde CNN Türk ekranlarında programlar sunmaya devam etmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu