Yabancı Kadın Ünlüler

Halsey

Halsey Kimdir?

instagram takipçi hilesi

halsey 14
Tam adı: Halsey / Ashley Nicolette Frangipane
Doğum tarihi: 29 Eylül 1994
Doğum yeri: Edison, New Jersey, ABD
Boyu: 1.63 m
Ailesi: Chris Frangipane, Nicole Frangipane
Eşi / Sevgilisi:  Alev Aydın
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı, dansçı
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Halsey kimdir? Halsey, 29 Eylül 1994 yılında Amerika’nın New Jersey eyaletinde Edison isimli bir kasabada dünyaya gelmiş Amerikalı şarkıcıdır. Gerçek adı Ashley Nicolette Frangipane‘dir. Gerçek isminin anagramı olarak oluşturduğu Halsey ismiyle tanınmıştır. Annesi tarafından İtalyan, Macar, İrlanda karışımı, baba tarafından ise Afrika-Amerikalıdır.

Küçük yaştan beri müzikle ilgilenen Halsey, çeşitli müzik aletlerini çalmayı öğrenerek kendini geliştirmeye başlamıştır. Müziğe başlamasındaki büyük faktörlerden birisi de 16 yaşındayken kendisine bipolar bozukluk teşhisinin konması olmuştur. O yaşlarda keman, viyola ve viyolonsel çalabilen Halsey, 18 yaşındayken maddi olarak sıkıntı çekmeye başlayınca kirasını ödeyip geçinebilmek için kendini müziğe vermiştir. Sahne adı olarak Halsey ismini seçerek profesyonel anlamda kariyerine başlamıştır.

İlk olarak youtube platformunda cover parçalar yapıp yayınlayan Halsey, 2014 yılında Ghost isimli bir şarkı kaydederek paylaşmıştır. Bu parçası sosyal medya ve Sound Cloud’da çok ilgi görmüştür. Kısa sürede fark edilerek keşfedilen Halsey, Astrawelker plak ile anlaşma yapmıştır. Hemen ardından 2014 yılından ilk single’ı “Room 93” isimli çalışmasını yayınlamıştır.

İlk single albümünü çıkarttığı yıl birçok festivalde sahne alarak adını daha çok kişiye duyurmuştur. Daha sonrasında birçok hit şarkı yaparak büyük ödül törenlerinde performans sergilemiştir. 2020 yılında çıkarttığı Manic isimli albümüyle ses getirmiştir.

Özel hayatıyla alakalı bir röportajında biseksüel olduğunu açıkça söylemiştir. Hastalığını ve özel tercihlerini kariyeri boyunca saklamamıştır. 16 – 17 yaşlarındayken intihar girişimi sonucu kendisine bipolar bozukluk teşhisi konmuş ve psikiyatri hastanesinde 17 gün yatmıştır. Aynı psikolojik hastalığın annesinde de olduğunu söylemiştir. Müziğe kendisini vermesinin sağlığına ve ruhuna iyi geldiğini belirtmektedir.

Diskografisi

 1. 2015 – Room 93
 2. 2015 – Badlands
 3. 2016 – Colours
 4. 2016 – Closer
 5. 2017 – Hopeless fountain kingdom
 6. 2017 – Now or Never
 7. 2018 – Alone
 8. 2018 – Without Me
 9. 2019 – Nightmare
 10. 2019 – Clementine
 11. 2020 – Collabs
 12. 2020 – Manic

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu