Güzelliğin Portresi Film Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Güzelliğin Portresi, 2019 yılı yapımı Türk dram ve gerilim filmidir. Filmin yönetmen koltuğunda 2016 yılında yayınlanan İkimizin Yerine filmini yapan Umur Turagay yer almaktadır. Filmin senaryosu Pınar Bulut ve Onur Koralp’e aittir. Yapımcılığını BKM ve CJ Entertainment’ın ortak olarak yaptığı Güzelliği Portresi filminin özgün hikayesi ve senaryosu bir Kore yapımına aittir. Korku ve gerilim türünün yabancı filmlerde hayranı olan izleyicilere Türk sineması için alternatif film ve örnek olması için bir adım atılmıştır.

Bazı izleyiciler için başarılı bir yapım olarak eleştirilirken, bazıları için de Amerika özentisi olarak görülen film birçok farklı eleştiri almıştır.

güzelligin portresi

Güzelliğin Portresi Film Konusu

Güzelliğin Portresi, günümüzde birçok yapımda karşımıza çıktığı gibi yine bir Güney Kore yapımından uyarlanma olarak karşımıza gelmektedir. Nisan adındaki genç bir kadın, yıllar sonra doğduğu büyüdüğü köşke geri dönmek zorunda kalmıştır. Yıllarca babasıyla görüşmeyen Nisan, aldığı haberler üzerine ailesiyle köşke döndükten sonra bazı gizemli olaylarla karşı karşıya kalmaktadır. Birtakım tuhaf durumların meydana geldiği köşkte kendisini köşeye sıkışmış gibi hisseden Nisan ve ailesinin, tuhaflıkların üstesinden nasıl geleceğini gerilim dolu bir şekilde anlatmaktadırlar.

güzelligin portresi

Geçmişin kabuslarıyla yeniden yüzleşen, genç bir kadının ortaya çıkan gizemi çözmesindeki yolculuk konu alınmıştır.

Ülkemizdeki korku filmlerinin genel olarak şeytan vb. öğelerle olduğu görülmektedir. Bu sebeple Güzelliğin Portresi’nde bu hikayedeki bazı farklılıklar izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Korku türünün gerilimle birleşerek başarılı bir şekilde aktarılmaya çalışıldığı filmde oyuncu kadrosuda bir diğer dikkat çeken faktörlerden olmaktadır.

güzelligin portresi 4 685x459

Güzelliğin Portresi Oyuncu Kadrosu

Uyarlama filmin oyuncu kadrosu son dönemlerin başarılı ve ilgi çeken oyuncularından oluşmaktadır. Başrol oyuncularıyla olduğu kadar yan karakterleriyle de başarı yakalamıştır. Filmin başrollerinde Burçin Terzioğlu ve Birkan Sokullu yer almaktadır. Nisan ve Özgür isimli evli çifti canlandıran oyuncuların yanında birçok isimde bulunmaktadır.

Serkan Keskin, Oktay isimli bir karaktere can verirken, son dönemin parlayan yıldızlarından olan Melisa Şenolsun da Hilal ismindeki bir karakteri canlandırmaktadır. Filmin tam oyuncu kadrosu şu şekildedir:

  • Burçin Terzioğlu – Nisan
  • Birkan Sokullu – Özgür
  • Serkan Keskin – Oktay
  • Melisa Şenolsun – Hilal
  • Feridun Düzağaç – Asil
  • Lara Tonka – Alin

13 Aralık 2019 tarihinde vizyona giren Güzelliğin Portresi filmi kısa bir süre sonra online platformlarda da yerini almıştır. Vizyona girdikten sonra 4 hafta vizyonda kalarak toplamda 109.247 seyirci gişeyle pek istediği başarıyı yakalayamamıştır. Ancak online da izleyenler tarafından çoğunlukla hakkında olumlu eleştiriler yapılan bu filmi Netflix, Google Play Filmler gibi platformlarda izleyebilirsiniz.

Filmin Fragmanı

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu