Alternatif TıpBeslenme ve Diyet

Günde 1 Yemek Kaşığı Pekmez Yemek Demir Eksikliğini Azaltır mı ?

Pekmezin Kansızlığa Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Son zamanlarda yaygınlaşan aneminin çeşitli besin ve vitamin eksikliğinde ileri geldiğini söyleyebiliriz. Vücudun besini yeterli ölçülerde almadığı zamanlarda istenmeyen sıkıntıların vücut kimyasında çeşitli alt hastalık nedenleri ile çıktığını görmekteyiz. İşte bu hastalıkların başında demir eksikliği gelir ve kan sayımı düştüğünde istenmeyen anemi ve kansızlığın arttığını anlarız. Hastalığın ilk boyutu halsizlik ve aşırı yorgunluk ile başlar. Peki, daha sonra vücutta demir eksikliği sonrası neler yaşanır birlikte öğrenelim.

Günde 1 Yemek Kaşığı Pekmez Yemek Demir Eksikliğini Azaltır mı ?

Demir eksikliği yaşayan birinin hayatında enerji olmaz. Bütün gücü gider. Sürekli hastalanır ve özellikle kış aylarında el ve ayakları demir eksikliğine bağlı nedenler yüzünden sürekli üşür ,buz keser. Bu durum kişiyi son derece rahatsız eder. Demir eksikliği ile gelişen aşırı kansızlık anemi adını alır. Anemi tedavi edilmedikçe ileriki zamanlarda kan kanserine kadar giderek hastalığın seyrini çoğaltır.

Bu nedenle demir eksikliği dikkate alınmalı,gerekli ihtiyaçlar vücuda depolanmalıdır. Bu hastalığa en iyi gelen besinler arasında ilk olarak akla pekmez gelir. Pekmez yeme alışkanlığı kan yapıcı özelliğine sahip olduğundan kısa sürede kanın olması gerektiği seviyeye ulaşmasına yardımcı olur. Bu yüzden pekmez yemenin sağlık açısından son derece faydalı bir besin olduğunu unutmayalım.

Pekmezin Demir Eksikliğine Faydaları Nelerdir ?

demirrrrr

İçeriğinde bulunan fruktoz ve liktoz sayesinde tüketildikten hemen sonra kana karışır. Bu sayede kanın düzeyini sağlayarak kanı güçlendirir. Özellikle B vitamini takviyelerinin geneli bulunduğundan unutkanlığa da iyi geldiği söylenir. Cildi besleyen bir yapısı vardır. Ölü hücrelerin önüne geçer. Demir eksikliğinde son derece fayda gösterir. Bir kansız kişiye doktor genelde pekmezi önermektedir. Özellikle keçi boynuzlu pekmezin alınması son derece faydalıdır.Kalori değeri 294 ve 295 arasında değişmektedir.

Bu nedenle iştahsız biri için iştah açan özelliğe de sahiptir.Kalsiyum bakımından zengin değerlere sahip olan pekmezin 40 mg oranında kalsiyum içerdiğini ve vücuda direk olarak depoladığını hatırlatmak isteriz. Zayıf kişilerde kilo alımına yardımcı olur. Her sabah kahvaltıdan önce 1 yemek kaşığı ayarında pekmez tüketmek kan değerlerini düzene koyar. Böylece kansızlık ve B12 eksikliğini doğal olarak tedavi etmiş olur.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Oluşan Demir Eksikliği Nasıl Tedavi Edilir ?

GEBELİKKK

Gebeliğin ilk 3 aylık sürecinde oluşan kansızlık sonradan da devam eder. Bu nedenle anne adayının yetersiz beslenmesi durumunda alması gerektiği demir vitamini bebek açısından da son derece önemlidir. Beyin ve zeka gelişimini tamamlar. Anne adayının daha rahat bir gebelik yaşamasını sağlar.

Doktor gerekli demir eksikliği ilaçlarını hastaya temin etse de en doğal tedavi pekmez ve kan yapan doğal organik besinlerden gelir. Bu yüzden pekmez tüketenin bir gebe kadına faydası oldukça büyüktür. Üstelik doğum sonrası emzirme dönemlerinde de süt yapıcı ve kan yapıcı özelliği güçlüdür. Pekmez insan sağlığı için değerli bir gıdadır.

Sağlıklı günler dileği ile.

Pekmezin Faydaları ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=td8cRAWIToQ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu