Güliz Ayla

instagram takipçi hilesi

güliz ayla 8
Tam adı: Güliz Ayla
Doğum tarihi: 27 Nisan 1988 
Doğum yeri: Samsun, Türkiye
Boyu: 1.74 m
Eşi: –
Çocuk (ları): –
Mesleği: Şarkıcı, söz yazarı
Aktif Yılları: 2015 yılından bu yana
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Güliz Ayla kimdir? Güliz Ayla, 27 Nisan 1988 Samsun’da dünyaya gelmiştir. Türk şarkıcı ve söz yazarıdır. Samsun’da 2 yıl Belediye Konservatuvarı’nda Tiyatro ve Drama Bölümü eğitimi almıştır. Aynı zamanda çeşitli orkestralarda solistlik yapmıştır. 

2006 yılında Adelaide isimli bir müzik grubuna dahil olarak, Rock’n Dark Express isimli müzik yarışmasına katılarak birinci olmuşlardır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’‘nde Batı Müziği bölümünü kazanarak eğitimine devam eden Ayla, Müjdat Gezen’in yazmış olduğu iki müzikalinin şarkılarını seslendirmiştir.

Profesyonel olarak müzik kariyerine Işın Karaca, Metin Özülkü gibi isimlere vokal yaparak başlamıştır. Ardından yolu Sıla Gençoğlu ve Efe Bahadır kesişmesinin ardından ilk albüm çalışmalarına başlamıştır. Sony Music ile anlaşma sağlayan Güliz Ayla, 2015 Nisan’ında söz ve müziği kendisine ait olan Olmazsan Olmaz isimli ilk single  çalışmasını yayınlamıştır. Youtube ve piyasaya çok sevilen single’ının ardından kendi ismini taşıyan ilk albümünü de yayınlamıştır. Albümün prodüktörlüğünü Efe Bahadır ve Sıla Gençoğlu yapmıştır.

Olmazsan Olmaz parçasının ardından Bahsetmem Lazım isimli şarkısına da klip çekerek çok sevilen bir parçaya daha imza atmıştır.

1 yıl sonra 2016’da ikinci single albümü “İlk Öpücük Benden Olsun“u paylaşmıştır. Parçanın söz ve müziği Yalın’a aittir. 2017 yılında ise Parla isimli ikinci albümünü çıkartmıştır. Yine birçok şarkısı uzun süre müzik piyasasında yankı uyandırmıştır.

2019 yılında albümsüz olarak Öyle Sev ve Mıknatıs isimli parçalarını yayınlamıştır. Güliz Ayla, son olarak 2020 Mart ayında söz ve müziği kendisine ait olan Sarmaşık isimli bir parçayla çıkış yapmıştır.

Albüm ve Single’ları

  1. Olmazsan Olmaz – 2015
  2. Güliz Ayla – 2015
  3. İlk Öpücük Benden Olsun – 2016
  4. Parla – 2017
  5. Öyle Sev – 2019
  6. Mıknatıs – 2019
  7. Sarmaşık – 2020

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu