Yerli Erkek Ünlüler

Beyazıt Öztürk Kimdir?

instagram takipçi hilesi

beyaz 12
Tam adı: Beyazıt Öztürk
Doğum tarihi: 12 Mart 1969
Doğum yeri: Bolu / Türkiye
Boyu: 184 cm
Ailesi: Nurten Öztürk (annesi), Ali Rıza Öztürk (babası), Korkut Öztürk (kardeşi)
Mesleği: Komedyen, Sunucu, Radyo Programcısı
Aktif Yılları: 1989 yılından bu yana.

imdb-logo
youtube-chanel listen-on-apple-music-logospotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Beyazıt Öztürk kimdir? Beyazıt Öztürk, yıllarca devam ettirdiği talk-show programı Beyaz Show ile izleyenlerin beğenisini kazanmış sunucudur.

Türk radyo programcısı, aktör, komedyen, talk-show programı sunucusu ve şovmen. Üniversite dönemlerinde heves etmiş olduğu radyo programı sunuculuğundan, modern kültürün yeni eğlence biçimlerinden stand-up’a ve oradan da tv ekranlarına yönelen karışık bir kariyere sahip olan Beyazıt; yaptığı iş karşılığında ilgin bir biçimde “r” harfini söyleyememesinin aksine oldukça sempatik bulunmuştur.

Komedi ve eğlence unsurlarına ağırlıklı olarak yer vermiş olduğu talk-show’unu yıllarca sürdürmüş ve popüler kültürün parçası olmasına karşın mütevazi yaşamı ile Türkiye halkının büyük teveccüh görmüştür. Televizyon ve sahne yaşamının başlangıcından itibaren “Beyaz” takma adını kullanmaktadır.

Beyazıt Öztürk, 12 Mart 1969 tarihinde Bolu‘da memur bir ailenin ikinci oğlu olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Babasının polis olmasından ötürü ilk ve orta öğrenimini Anadolu’nun farklı şehirlerinde tamamlamıştır. O dönemler iki aşama halinde gerçekleştirilen üniversiteye giriş sınavının ilk aşamasını geçip kazanamadığında, resim yeteneğini değerlendirebileceği düşüncesi ile güzel sanatlara yönelmiştir.

İlginizi çekebilir: Levent Kazak

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Seramik-Heykel Bölümü’nü kazanmıştır. Lisanslı basketbolcu da olan Beyazıt,  üniversite eğitimin sürdürdüğü sırada radyo programcılığına da ilgi duymaya başlamıştır. Özel tv kanallarının sayısının hızla arttığı dönemde ev arkadaşı ile beraber Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı.

Fakat “r” harfini doğru telaffuz edememesinden ötürü sunuculuk isteği reddedilmiş ve yalnızca program hazırlamıştır. Ev arkadaşının kurmuş olduğu “Genç Radyo” da program sunarken arkadaşları ile beraber kurmuş oldukları “Gına” adlı siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkarmışlardır. “Beyaz” takma adını ilk olarak bu dergi adına çizmiş olduğu karikatürlerin altında kullanmıştır.

Ömer Karacan‘ın kurmuş olduğu Radyo Klas‘tan gelen teklif ile amatör radyoculuğu geride bırakarak profesyonel radyocu olarak İstanbul’a yerleşmiştir. Bu radyoda “Gece Tavuğu” adlı program ile ilk profesyonel yayınını yapan Beyaz, burada önemli bir dinleyici kitlesine sahip olmuştur. 1995 yılında yine Ömer Karacan’ın kurmuş olduğu “Number One TV‘ye geçmiş olan Beyazıt’ın yıldızı burada yıldızı iyice parlamıştır.

Number One TV’de geçirmiş olduğu uzun zamanın ardından Kanal 6‘ya geçmiş ve kısa zaman sonra da ülke genelinde bilinir hale gelmesinin yegane nedeni olan “Beyaz Show” programı ile Kanal D ekranlarında yerini almıştır. Talk-Show niteliğindeki bu programın ilk konukları Yılmaz Erdoğan ve Hande Ataizi‘dir. Beyaz Show, kendine has eğlence ve komedi unsurlarını da barındırmasıyla Türkiye halkı tarafından büyük beğeni toplamıştır. İlk önce Kanal D’de yayınlanmaya başlamış bir süre sonra Star TV‘de ekranlara gelmeye başlamıştır.

Televizyon çalışmalarının dışında 1999 yılında “Gemilerde Talim Var” adında bir türkü albümü çıkarmıştır. TRT’de 5+1 Şans Topu, Kanal D’de “Aileler Yarışıyor” gibi farklı formattaki programların sunuculuğunu yapmıştır. İlk işi olan radyoculuktan da vazgeçmeyerek Best FM ve Radyo D‘de programlar yapmıştır.

1997 yılında yapımcılığını Atıf Yılmaz‘ın üstlenmiş olduğu, Türkan Şoray ve Haluk Bilginer‘in başrollerini paylaşmış olduğu “Nihavend Mucize” adındaki filmde rol alarak sinema sektörüne de adım atmıştır. 2002 yılında Kanal D’de ekranlara gelen “Biz Size Aşık Olduk” adındaki tv dizisinde Cem rolü ile, 2004 yılında yine aynı kanada “Karım ve Annem” adlı dizide ise Levent karakterin can vermiştir.

2005 yılında “O Şimdi Mahkum” adlı filmde rol aldıktan sonra ayı yıl içinde Haluk Bilginer ile beraber “Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?” adlı filmde gerçek oyunculuk yeteneğini ortaya koymuş oldu. Filmde göstermiş olduğu performanstan ötürü Sadri Alışık adına düzenlenmekte olan sinema ödülleri gecesinde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi olmuştur.

Okan Üniversitesi Danışma Kurulu Üyeliği de yapan Beyazıt Öztürk, 2006 yılında anjiyo ameliyatı olmuş ve 2006-2007 yıllarında Kadir Çöpdemir ile beraber “Biri Bana Anlatsın” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

1996 yılından itibaren sürdürdüğü Beyaz Show programını 4 Mayıs 2018 tarihinde sezon finali yaparak sonlandırmış ve Kanal D ile yollarını ayırmıştır.

Beyazıt Öztürk, Ağustos 2018‘de Acun Ilıcalı‘nın sahibi olduğu TV8 kanalı ile anlaşmış ve 2019 yılında ekranlara gelen “O Ses Türkiye” adlı yarışma programında Murat Boz, Hadise Açıkgöz ve Seda Sayan ile beraber jüri koltuğunda yer almıştır.

Tiyatro:

2005 – Yıldızların Altında

Tiyatro:

2005 – Yıldızların Altında

Beyazıt Öztürk Filmleri ve Dizileri:

 1. 2015 – Nadide Hayat
 2. 2011 – 2014 – Yalan Dünya
 3. 2011 – Eyyvah Eyvah 2
 4. 2011 – Başrolde Aşk
 5. 2008 – Çok Güzel Hareketler Bunlar
 6. 2008 – Anında Görüntü Show
 7. 2009 – Kurtlar Vadisi Pusu
 8. 2006 – Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?
 9. 2005 – O Şimdi Mahkum
 10. 2004 – Karım ve Annem
 11. 2002 – Unutma Beni
 12. 2002 – Sır Çocukları
 13. 2002 – Reyting Hamdi
 14. 2002 – En Son Babalar Duyar
 15. 2002 – Biz Size Aşık Olduk
 16. 2001 – Dansöz
 17. 2000 – Yedi Numara
 18. 1997 – Nihavend
 19. 1992 – Mahallenin Muhtarları

Albüm:

1997 – Beyaz Türküler

Videoları

 

 

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu