Yerli Kadın Ünlüler

Göksu Öngören Özgür Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Göksu Öngören Özgür
Tam adı: Göksu Öngören Özgür
Doğum tarihi: 3 Eylül 1987
Doğum yeri: Diyarbakır, Türkiye
Boyu: 1,69
Burcu: Başak
Ailesi: 
Eşi: Cenk Özgür
Çocuk (ları): Aden Özgür
Mesleği: Haber Spikeri, Sunucu
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Göksu Öngören Özgür Kimdir? Göksu Öngören Özgür, haber spikeri ve sunucudur.

Göksu Öngören Özgür, 3 Eylül 1987 tarihinde asker bir ailenin 2. çocuğu olarak Diyarbakır’da dünyaya gözlerini açmıştır.

İlkokul ve lise eğitimini Ankara Çankaya İlköğretim Okulu ve Ayrancı Lisesi‘nde bitirdi. Üniversite eğitimini ise Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim ve Tasarım Bölümü‘nde tamamlamış ve 2010 yılında başarı ile mezun olmuştur. Lisans tezini “Siyasal İletişim ve Propaganda” konusu üzerine hazırladı.

Okula gittiği dönemlerde aynı zamanda stajyerlik ve spikerlik de yaptı. Stajyer olarak görev yaptığı İstanbul Channel’da 3 ay boyunca haber spikerliği yaptı. Daha sonra TRT Haber Merkezi‘nde stajyer olarak çalıştı. 2010 yılının Mart ayında Tek Rumeli isimli kanalda çalışmaya başladı. Burada spor haberlerinin montajını, sunumunu ve editörlüğünü yaptı.

Yine o zamanlarda Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı. Eğitimini tamamladıktan sonra diğer işlerinin yanı sıra Gün Ortası Haber Bültenlerini de sundu. TV Em kanalını haber sevisinde haber müdürü ve haber spikeri olarak 5 sene görev yaptı. Sunduğu “Her Şeyin Başı Sağlık” isimli program ile her bölümde bir uzman doktor ile program yaptı. Aynı zamanda “Dünya Gündemi” isimli bir programı da sundu.

2019 yılında CNN Türk televizyonuna transfer oldu.

Özgür, vakit buldukça spor yaptığını ve ailesine her zaman vakit ayırdığını dile getirmiştir. Genç sunucu, Cenk Öngören ile evlidir. Bu evliliğinden Aden adında bir kızı dünyaya gelmiştir. Kendi evinde de evlik hayvan besleyen Özgür, sık sık barınakları ziyaret etmektedir.

Göksu Öngören Özgür’ün Çalıştığı Kanallar

  1. İstanbul Channel
  2. TRT Haber
  3. TV EM
  4. CNN Türk

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=dFDztSMigY0

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu