Cilt SağlığıKişisel Bakım

Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Günümüzde Göğüs estetiği bir çok bayan tarafından merak edilen konulardan biridir. Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? hakkında bilgiler aktaracağım.

Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Göğüs Estetiği Kaç Çeşit olarak Yapılır?

Göğüs estetiği 3 çeşit olarak karşımıza çıkar. Bunlar;

  • Göğüsü büyütmek
  • Göğüsü küçültmek
  • Göğüsü Dikleştirmek

Göğüsü dikleştirmek ile göğüsü küçültmek aslında birbirine çok yakın ameliyatlardır. Göğüs içinden çıkan dokunun ağırlığı 300 gramın üstünde ise bu işleme göğüs küçültme adı verilir. Hiç doku çıkarılmadan ya da bir miktar çıkarılarak yapılan işlemler göğüs dikleştirme olarak isimlendirilir. Göğüs büyültme ameliyatları ise silikon ya da vücuttan alınan dokuların memeye eklenmesi durumunda gerçekleşir.

göğüs 1

Göğüs Estetiği Kimlere Yapılabilir?

18 yaşını tamamlamış kişilerde bu işlemlerin uygulanması önerilmektedir. Çünkü fizyolojik ve anatomi olarak memenin gelişimini en iyi şekilde tamamlamış herhangi bir olumsuzluğa yol açmaması gerekmektedir.

Göğüs Estetiği İşlemi Ne kadar Sürmektedir?

Ortalama göğüs büyütme işlem 45dk ile 1 saat arasında değişebiliyor. Genellikle göğüs başından veya göğüs altından kesik ile bu bölgeye memenin arka bölümüne girilmektedir. İster meme dokusunun arkasına istersenizde meme dokusunun arkasındaki kas dokusuna silikon konabiliyor. Özellikle cerrah tarafından memenin kalitesi ve kalınlığı önemlidir. Cerrah damla yada yuvarlak şekillerde silikonu göğüsün yapısına bağlı olarak kullanabilmektedir.

Silikonun nasıl ne şekilde nereye konulacağı tamamen hasta ile cerrah arasında karar verilebilecek bir durumdur. Tabi ki meme yapısı da bu kararların verilmesinde etkili olabilmektedir. Kimi hasta da anatomik kimi hasta da yuvarlak protez kullanılmaktadır. Anatomik protez göz yaşı damlası şeklinde altı geniş üstü dar bir protezdir. Özellikle memenin alt kısımında oluşum gelişim bozukluğu olan kadınlarda kullanılan protez türüdür. Yuvarlak protez ise dekolte dolgunluğu istenen bayanlarda daha çok tercih edilendir. Operasyonlarda genel anestezi kullanıldığı için 1 günlük hastanede kalış önerilmektedir.

meme

İlk hafta sonunda mutlaka yapılan işlemin kontrol edilmesi gerekir çünkü meme kanlı bir organ olduğu için çeşitli kanamalara sebebiyet verebilir. Hastalarda kas altı dokuya protez konulduğu için ilk günler ağrılar olabiliyor. 3-4 haftalık bir süre sonrasında hasta normal yaşantısına dönebilmektedir.

Kişinin yapına göre değişmekle ortalama 300 ila 500 gram arasında olan memenin normalden küçük olması kadınlarda mutsuzluk yaratabiliyor. Düzeltilmesi de onaylı ilaçlar ve iyi hastanelerde son derece basittir.

Göğüs Estetiğinde İz Kalır Mı?

Hiçbir ameliyat iz olmadan maalesef ki iyileşmiyor. yüz germe ameliyatlarında, karın germe ameliyatlarında, meme küçültme ameliyatlarında iz olmadan hiç bir zaman olmuyor. Önemli olan izi en kabul edilebilir ve uzunlukta tutabilmektir.

Ama bilinmelidir ki iz kesinlikle giysinin altında kalıyor yani hastanın partnerinden başkasının görmesi mümkün değil. İzler genellikle ilk 6 ay kabarık ve kızarık oluyor. 6 ay sonra kabarıklık yavaş yavaş deri altına çökmeye başlar ve deri ile aynı seviyeye gelir. 12 ay sonra ise renk farklılığı ortadan kalkmaya başlar. Sırasıyla pembe, mor ve ten rengi bir renk alır. İzlerin iyileşmesi ilk 2 hafta yara bakımı ile oluyor genellikle batikon ve çeşitli antiseptikler kullanılır, 3. haftadan sonra yara izlerini yumuşatıcı kremler kullanılır.

Göğüs Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? İle İlgili Videolar:

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu