İlişki Konuları

Gerçek Sevginin 7 İşareti!

instagram takipçi hilesi

Gerçek sevgi nedir diye hepimiz zaman zaman düşünürüz.. Partnerimizin ya da eşimizin bize olan sevgisini sorguladığımız anlar da muhakkak olmuştur. Bu aslında ilişkinin gidişatı ve geleceği açısından da oldukça önemli bir konudur.

Sevilme ve değer görme ihtiyacı insanoğlu var olduğundan bu yana süregelen bir ihtiyaçtır. Sevildiğimizde ve buna gönülden inandığımızda, hayata karşı motivasyonumuz da doğru oranda artacaktır. Ancak değersizlik duygumuzu öne çıkaran tavır ve tutumlar, psikolojik açıdan pek çok probleme yol açar.

Gerçek Sevginin 7 İşareti

Peki karşımızdaki insandan her zaman seni seviyorum sözünü duymamız yeterli midir? O sevginin gerçekliğini sözlerle değil, eylemlerle değerlendirmemiz, belki de daha sağlıklı bir yaklaşım olabilir. İşte biz de bu yazımızda sizlere; size verilen sevginin gerçek olup olmadığını anlamanızın yollarından söz edeceğiz. Konuya ilişkin videolara ise yazımızın son bölümünde ulaşabilirsiniz.

Gerçek Sevginin 7 İşareti!

Üzmemek

Tabi ki hayat yolculuğunda bir takım çıkmazlarla ve fikir ayrılıklarıyla karşılaşılması son derece olağan bir şeydir. Ancak bu gibi anlarda gösterilen tavırlar, karşınızdaki insanın sevgisinin ne denli gerçek olduğu ile ilgili size bir takım ip uçları verebilir.

Gerçekten seven kişi, sevdiği insanın kırılmasına, incinmesine, üzülmesine ve göz yaşı dökmesine asla dayanamaz. Dolayısıyla bu uğurda çaba harcar. Öfkesini kontrol altında tutmaya çalışır, sarf ettiği cümlelerin içerdiği anlamlara dikkat eder ve uzlaşmak için yollar arar.

Güzel Geçinmek

Gerçek sevgiye sahip olan bir insan karşısındaki kişiye hassasiyetle ve titizlikle yaklaşır. İnatlaşmak, nispet yapmak, kavgacı bir tutum sergilemek gibi ilişkiyi yıpratacak adımlar atmaz. Aksine daha iyi ve hoş görülü bir temel oturtmak için emek verir. Bu da güzel geçinmenin kapılarını aralar.

Saygıya ve anlayışa dayalı olarak kurulan ilişkilerin, uzun ömürlü olma ihtimali çok daha fazladır. O nedenle; eğer bu iki unsura gereken önem veriliyorsa, aradaki bağ çok daha kuvvetli bir hal alacak, var olan sevgi ise pekişecektir.

gercek sevgii

Şefkat Göstermek

İnsanların her zaman aktif duygulara ya da tutkulu davranışlara ihtiyacı olmaz. Bazen sevdiğimiz insan tarafından uzanan sıcacık bir el ya da destek olmak için verilen bir omuz, çok büyük anlamlar ifade eder.

Bu yumuşak tavırlar; hem anlaşılıyor olmanın verdiği bir iç huzuruna, hem de kişinin kendini güvende hissetmesine zemin hazırlar. Gerçek sevginin olmazsa olmazı; şefkat gösterilmesi ve saf duyguların karşı tarafa aktarılmasıdır.

Fedakarlık Yapmak

Sevdiğimiz insanın yüzünde oluşacak bir tebessüm için bazen kendi isteklerimizi arka plana atarız. İşte bu gerçekten seviyor olmanın önemli bir göstergesidir. Bencilce düşünmemek, karşı tarafın mutluluğu için çabalamak, bazen de öz verili olmayı beraberinde getirir.

O mutlu olsun diye, izlediğimiz bir filmi yeniden izlemek, çok da tercih etmediğimiz bir müziğe eşlik etmeye çalışmak, o seviyor diye bazı ortamlarda bulunmak, karşımızdaki insana kendisini özel hissettirir. Ancak hemen belirtmeliyiz ki; fedakarlık karşılıklı olunca çok daha kıymetlidir.

gercek sevgiii

Özlem Duymak

Gerçek sevgi; sevilen kişinin bir bakışını, bir mimiğini ya da sesinin tınısını özlediğiniz an, çok daha hissedilir hale gelir. Sevdiğimiz insandan ayrı kalmak oldukça zordur. Onun yaptığı her şey aklımıza gelir, anılar gözümüzün önünde yeniden canlanır. Özlemek; sevginin ayrılmaz bir parçasıdır.

Eğer uzun süre ayrı kalmaya rağmen özlem duygusuna sahip olunmayan bir ilişki varsa, oradaki sevgiyi ve bu durumun nedenlerini yeniden sorgulamak gerekebilir.

Yardımlaşmak

Eşinin ya da partnerinin yükünü paylaşmak, ona kıyamamak, yorgunluğunu hafifletmek için çalışmak da yine gerçek sevginin bir kanıtı gibidir diyebiliriz. Ayrıca birlikte daha fazla kaliteli zaman geçirebilmek adına; işlerin bir an önce bitmesi için de yardım eden eşler vardır ve onlar için sevdikleri kişiyle yaşayacakları bir dakika bile önem taşır.

Öte yandan hayatın müşterek olduğunu ve birlikte yaşanılan yerdeki yapılması gereken işlerin de, tek bir kişiye yüklenmemesi gerektiğini artık biliyoruz. Bunun dışında birlikte iş yapmak çok eğlenceli bile olabilir, bizden söylemesi…!

Paylaşmak

Eş olmak, bir elmanın iki yarısı olmak gibidir derler..! Bir lokma ekmeği, bir yudum suyu bile bölüşmek, kişilere tarifsiz bir güven duygusu aşılar. Yaşanılan hayatın ve bu hayatta göğüs gerilen problemlerin veya sevinçlerin de, ortak olduğu hissini verir. Unutmayın ki; gerçek sevgi, aslında paylaşıldıkça çoğalır..!

Gerçek Sevginin İşaretleri İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu