Yaşam

Geleceğe Nefes Ol Fidan Bağışı Nasıl Yapılır?

instagram takipçi hilesi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıllarda başlatılan Geleceğe Nefes Ol fidan kampanyası hala devam etmektedir. Pek çok insan bu kampanyanın sadece bir defa yapıldığını düşünmektedir. Fakat fidan sahiplenme ve fidan bağışı işlemleri hala devam etmektedir.

Geleceğe Nefes

Geleceğe Nefes Ol Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fidan bağışı ya da fidan sahiplenme işlemlerini yapabilmeniz için ilk olarak “https://gelecegenefes.com/” adresinde gitmeniz gerekmektedir.

İşlem çok kısa sürmektedir. Sadece bir kaç dakika içerisinde fidan sahiplenebilir ya da fidan bağışlayabilirsiniz. Fidan bağışı adet başına 10 ₺’dir. Fidan sahiplenmek tamamen ücretsizdir. Fidanı ücreti sizin yerinize devlet tarafından ödenmektedir.

Her il için belli bir kapasite ayrılmıştır. Sizde istediğiniz şehir için fidan sahiplenebilir ya da bağışlayabilirsiniz.

Geleceğe Nefes

Şimdi adım adım nasıl fidan bağışlayacağınızı ya da sahiplenebileceğinizi anlatalım.

  • Fidan bağışlamak için ilk olarak https://gelecegenefes.com/ adresine gidin.
  • Daha sonra karşınıza “SAHİPLEN” ve “BAĞIŞ” isimlerinde iki buton çıkacak.
  • “SAHİPLEN” butonuna tıkladığınızda karşınıza çıkan ekrandan “İsim Soyisim”, “E-Posta” ve “İl” seçeneklerini doldurmanız gerekmektedir. “Katıl” butonuna tıkladıktan sonra fidan sahiplenmiş olacaksınız. Sahiplendiğiniz bir fidan için size bir sertifika da verilmektedir. 
  • “BAĞIŞ” butonuna tıkladığınız zaman “https://bagis.ogemvak.org.tr/” adresine yönlendirileceksiniz. Bu ekranda karşınıza “Fidan Bağışında Bulun”, “Yanan Alanları Ağaçlandır”, “Özel Günler İçin Bağışta Bulunun”, “Kutlama Bağışları”, “Özel Bağışlar”, “Taziye Bağışında Bulunun”, “Bireysel Hatıra Ormanı Oluşturun” ve “Kurumsal Hatıra Ormanı Oluşturun” seçenekleri çıkacak. Buradan istediğinizi seçebilirsiniz.
  • Seçiminizi yaptıktan sonra kişisel bilgilerinizi ve ödeme bilgilerini girerek fidan bağışınızı yapabilirsiniz. Unutmayın her fidan 10₺.

Geleceğe Nefes Ol ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=IqVfnCp-hjo

https://www.youtube.com/watch?v=3jazwpAHT-I

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu