Gezi Rehberi

Fillerin Sırtında Gezilen Ülke: Sri Lanka Gezi Rehberi

instagram takipçi hilesi

Sizi, Türkiye’den çok çok uzaklara Hint Okyanus’una götürüyoruz. Bazı ülkeler vardır, hiç gitme ihtimali olunmasa bile insanın fotoğraflarına bakıp derin bir ohh çekesi gelir. İşte Sri Lanka da bu ülkeler arasında yer alıyor. Burası esasen bir ada ülkesi ve Hint Okyanusu’nun incisi olarak tabir ediliyor. Burada yapılacak ve görülecek yerlerin haddi hesabı yok. İşte sizler için hazırladığımız Sri Lanka gezi rehberi yazımız:

1.Huzurlu Kumsallar

Sri lanka

Sri Lanka, gözlerinizi kapayıp da güzel bir okyanus hayal etmeniz istendiğinde; gözlerinizin önüne gelen bir hayal gibidir. Tertemiz bir deniz düşünün, bu okyanusun kenarında incecik kumları hayal edin ve etrafında palmiyelerin olduğunu düşünün. Kulağa imkansız geliyor değil mi? Ancak söylenen her şey burada mevcut. Daha önce bu kadar güzel bir manzara görmediğinize eminiz.

Eğer size bir plaj önermemizi isterseniz kesinlikle Bentota‘ya uğramanızı tavsiye ederiz. Bentota plajı, romantizm tutkunlarına önerilen bir yer. Hem romantik hem de sessizliği ile huzur veren Bentota’da altın renkli kumların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

2. Doğa ile Başbaşa

Sri Lanka gezi rehberi 3

Sri Lanka gezi rehberi maymunlar ile devam ediyor. Sri Lanka da göreceğiniz maymunlar hiçbir yerdekine benzemiyor. Öncelikle buradaki maymunların kendilerini eğitmiş olduklarını söyleyebiliriz. Fakat bu maymunların kendilerini eğittiği nokta hırsızlık. Evet yanlış okumadınız. Gezintiye çıktığınızda eğer elinizde; cep telefonu, çikolata ya da su varsa kesinlikle elinizden çalmanın planlarını yaparlar.

Çaldıkları yiyecek içecekleri ise çoğunlukla tüketmezler. Sizin inadınıza yapıyormuş gibi suları kapağını açıp boşaltırlar.

Tabi bir de filler var. Burada eskiden insanlar fillerin sırtında gezerlerdi. Turistik amaçla bölgeye gelen herkes fil sırtında gezmenin tadını çıkarırdı. Ancak yapılan projeler kapsamında artık filler koruma altına alındı. Bebek ya da yetişkin filleri görmek isterseniz sizi hayvanat bahçesine alalım.

3- Sri Lanka Gezi Rehberi: Yeme – İçme

Sri Lanka gezi rehberi

Adada Hindistan cevizinin bolluğuna şaşmamak gerekiyor. Plajda güneşlenirken bile Hindistan cevizlerine tanık olabilirsiniz.

Burada kırmızı muz görebilirsiniz. Buranın en pahalı ve en tercihe dilen muz kırmızı muzdur.  20 çeşit muz alan Sri Lanka da hepsinin tadı birbirinden farklı. Tatları bizim bildiğimiz muzdan çok farklı ve şeker gibi.

Ancak muzların pişirilerek, haşlanarak, kızartılarak ve baharat katılarak yenmesi meşhur. Burada yer alan manavlarda sadece muz satılabiliyor.

4- Sri Lanka Gezi Rehberi: Ölü Yakma Mekanları

Sri Lanka gezi rehberi

Sri Lanka da gezilecek yerlere tuk tuk isimli araçlar ile gidilir. Özellikle burayı gezmek isteyenler için tuk tuk hem ekonomik hem de konforlu bir seçenektir.

Bunun yanı sıra ülkede ölüler yakılmaktadır. Bu nedenle ölen insanları yakmak için çeşitli mekanlar bulunmaktadır. Hatta ölen insanları yakmakla görevli ölü yakıcılar vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu