Gezi Rehberi

Tayland’da Kesinlikle Gidilmesi Gereken 9 Ada

instagram takipçi hilesi

Tayland’da Kesinlikle Gidilmesi Gereken Adalar: Resmi olarak Tayland Krallığı olarak bilinen, eskiden Siam olarak bilinen Tayland, Çinhindi Yarımadası’nın ortasında yer alan bir Güneydoğu Asya ülkesidir. Batıda Myanmar, doğuda Kamboçya, kuzeyde Laos ve güneyde Malezya ile komşudur. Güneyinde Tayland Körfezi, batısında ise Andaman Denizi yer alır. Tayland, tatilcilere çok çeşitli seçenekler sunan dünyanın en büyüleyici ülkelerinden biri olmasının yanı sıra, tüm bunları diğer ülkelere göre oldukça uygun bir bütçeyle sunuyor. Birçok Avrupa, Kuzey Amerika ve Güney Amerika ülkesinin vatandaşları, diğer Asya ülkeleri gibi 30 günden az kalmak kaydıyla Tayland’a vizesiz giriş yapabilirler.

Tayland’da Kesinlikle Gidilmesi Gereken 9 Ada

Karon Beach

Tayland'da kesinlikle gidilmesi gereken

Karon Plajı, Tayland’ın Phuket kentinin batı kıyısındaki bir plajı ve bitişiğindeki kasabayı ifade eder. Plajlar turistler için popüler yerlerdir. Genellikle komşu Patong’dan daha sessizdir, aileler ve çiftler arasında popülerdir.

Patong Beach

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada2

Patong, Phuket’in batı kıyısındaki plajları ve küçük kasabaları ifade eder. Phuket’teki başlıca turistik cazibe merkezidir ve Phuket’in gece hayatı ve alışveriş merkezidir. 1980’lerin sonlarında, plaj Batılı turistler, özellikle de Avrupalı ​​turistler arasında popüler hale geldi. Çok sayıda otel var ve bölge turistik bir cazibe merkezi haline getirildi .

Kata Beach

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada3

Hat Kata olarak da bilinir. Kata Beach Phuket’in batı kıyısında bir plajdır.

Karon Viewpoint

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada4

Bölge etkileyici okyanusu, plajları ve yemyeşil ada manzaraları ile tanınır.

Promthep Cape

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada5

Kartpostalı andıran burnu ve özellikle gün batımında muhteşem okyanus manzarasıyla ünlüdür.

Maya Bay

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada6

Berrak suları, beyaz kumları ve ünlü filmlerdeki özellikleri ile ünlü plajlar arasında yer alır.

Monkey Beach

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada7

Monkey Beach, 2000 yılında Vintage Canada tarafından yayınlanan Eden Robinson’ın ilk oyunudur. Scotiabank Giller Ödülü ve Müşterek Kurmay Başkanları Ödülü, İngiliz romanları için British Columbia yazarlarına veriliyor. Ko Tapu ada demektir. Khao Tap Adası veya James Bond Adası olarak da bilinen ada, Tayland’ın Phang Nga Körfezi’nde bulunuyor. Ko Tapu, yaklaşık 20 metre yüksekliğinde dik bir kayadır. Adalar, Opanga Ulusal Parkı içinde yer almaktadır.

Ko Tapu

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada8

Ko Tapu ada demektir. Khao Tap Adası veya James Bond Adası olarak da bilinen ada, Tayland’ın Phang Nga Körfezi’nde bulunuyor. Ko Tapu, yaklaşık 20 metre yüksekliğinde dik bir kayadır. Bu adalar Ophang Nga Ulusal Parkı içinde yer almaktadır.

Nai Harn Beach

taylandda kesinlikle gidilmesi gereken dokuz ada9

Huzurlu küçük bir plaj belgesi olan Nai Harn Plajı’nda rustik ve hippi bir hava bulunabilir. Sade mağazalarda plaj ürünleri ve Tay el sanatları satılırken rahat restoranlarda yerel yemekler servis edilir. Ziyaretçiler Wat Nai Harn Budist manastırının huzurlu atmosferinde vakit geçirirler. Koşmak ve kürek çekmek isteyenler, yapraklı Nai Harn Tatlı Su Lagünü’nü tercih ediyor. Bölgedeki Nai Harn Plajı, ince kumu ile ünlüdür.

Tayland’da Gidilmesi Gereken Adalarıyla İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=DkjwJYXdSZ8

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu