Yerli Kadın Ünlüler

Fatoş Kabasakal Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Fatoş Kabasakal
Tam adı: Fatoş Kabasakal
Doğum tarihi: 9 Eylül 1982 
Doğum yeri: Edirne / Türkiye
Boyu: 179
Burcu: Başak
Ailesi:…
Eşi: Erkan Kayahan
Çocuk (ları): Afet Mila,  Erkan Karan
Mesleği: Oyuncu, Model, Sunucu
Aktif Yılları: 1998’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Fatoş Kabasakal kimdir sorusu bir dönemlerin popüler dizisi olan Bez Bebek dizisinin eski hayranları tarafından sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Özellikle nostaljik dizileri takip eden kişiler bir dönemin popüler oyuncusu Fatoş Kabasakal hakkında internet üzerinde araştırma yapmakta.

Sizler için bir dönemlerin popüler dizisi olan Bez Bebek’te Simge karakterini canlandıran ünlü oyuncu hakkında merak edilen tüm bilgileri bir araya getirdik. Şimdiden keyifli okumalar dileriz :)…

Fatoş Kabasakal Hayatı

Fatoş Kabasakal 9 Eylül 1982 tarihinde Edirne’de dünyaya geldi. Ailesi Arnavutluk ve Bulgaristan göçmenidir. Ünlü oyuncu henüz 3 yaşındayken ailesi Edirne’den taşınarak İstanbul’a yerleşmiştir.

Henüz küçük yaşlardayken show dünyasına ilgi duyan güzel oyuncu daha 15 yaşındayken televizyon dünyasındaki ilk deneyimini Kral TV’de yayınlanan bir müzik programını sunarak yaşamıştır. Ardından 1998 yılında yayınlanan Ayrı Dünyalar isimli TV dizisinde Belkıs karakterine hayat vererek ilk profesyonel oyunculuk tecrübesini kazandı.

Oyunculuk kariyerinin erken dönemlerinde usta oyuncu Ayla Algan’dan oyunculuk üzerine çeşitli dersler aldı. Bu derslerin ardından 2003 yılında Alacakaranlık isimli dizide yer aldı. 2005 yılına gelindiğinde ise Misi isimli televizyon dizisinde Yosun karakterini canlandırdı.

2006 yılına gelindiğinde ise sinema dünyasında da yer almaya başladı. Bu bağlamda ilk profesyonel film projesi olan Sararan Sevdalar isimli yapımda yer aldı. Burada canlandırdığı Betül Ünal karakteriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Ardından yine 2006 yılında Ah Polis Olsam isimli televizyon dizisinde Simge karakterini canlandırdı. 2007 yılına gelindiğinde bir dönemler çok ses getiren Parmaklıklar Ardında isimli televizyon dizisinde Ceren karakterini canlandırdı.

Yine 2007 yılında kariyerinin ikinci sinema filmi olan Yıldızlar Savaşı isimli yapımda yer aldı. Oyunculuğun yanı sıra modellikle de ilgilenen yetenekli oyuncu 2007 yılında ilk modellik tecrübesini yaşadı. Yaklaşık 6 ay boyunca modellik yaptı.

Kariyerindeki esas önemli yükselişi ise 2007 yılında ekranlarda yer almaya başlayan Bez Bebek isimli dizide canlandırdığı Simge karakteriyle yakaladı. Dizide canlandırdığı karakterle adını geniş bir kitleye duyurmayı başardı. 2010 yılına kadar Bez Bebek dizisinin oyuncu kadrosunda yer alarak izleyiciyle ekran karşısında buluştu.

Bez Bebek dizisinin bitiminin ardından Türk Malı, Kurşun Bilal, Böyle Bitmesin, Kahireli Palas ve Ayışığı gibi ünlü televizyon yapımlarında Şafak Sezer gibi ünlü isimlerle birlikte yer aldı.

Televizyon oyunculuğu ve modelliğin yanı sıra çok sayıda tiyatro oyununda da yer aldı. Aşka Olan Meylim Senin Yüzünden ve Eksiği Var Fazlası Yok isimli tiyatro oyunlarında sahnelere çıktı. Diğer bir yandan çeşitli müzik kliplerinde de oynadı.

İlk olarak 2002 yılında Kayahan’ın Bir Aşk Hikayesi isimli müzik klipinde yer aldı. Ardından Bez Bebek dizisinde beraber rol aldığı Tan Taşçı’nın Taş Yürek isimli müzik klipinde yer aldı. Son olarak 2017 yılında Gardırop Savaşları isimli ünlü yarışma programına yarışmacı olarak katıldı.

2018 yılına gelindiğinde ünlü iş insanı Erhan Kayhan ile evlendi. Bu evlilikten Erkan Karan ve Afet Mila isminde iki çocuğu dünyaya geldi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu