Faruk Süren

Faruk Süren Kimdir?

 Faruk Süren
Tam adı: Faruk Süren
Doğum tarihi: 28 Temmuz 1945
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Aslan
Ailesi: Fuad Süren (Babası), Leyla Süren (Annesi) Reha Süren (Kardeşi)
Eşi: Hatice Süren
Çocuk (ları): Yelda Süren, Emir Süren
Mesleği: İş Adamı
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
youtube-chanel Faruk Süren
Başlıklar

Hakkında

Faruk Süren Kimdir? Faruk Süren, iş adamı ve Galatasaray’ın 30. Başkanıdır.

Faruk Süren, 28 Temmuz 1945 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Babası eski tüccar ve iş adamlarından Fuad Süren, annesi ise Leyla Süren’dir. Reha Süren isminde bir kardeşi vardır. Dedesi Adil Süren (Arşak Sürenyan), Mustafa Kemal Atatürk‘ün diş hekimidir.

İLGİLİ İÇERİKLER

Lise eğitimini Almanya’da, üniversite eğitimini ise yeni adı ile Marmara Üniversitesi olan İktisadi Ticari İlimler Akademisi‘nde tamamladı.

16 Mart 1996 günü Alp Yalman‘ın boşalttığı Galatasaray Başkanlık koltuğuna oturdu. 2001 yılına kadar Galatasaray Spor Kulübü başkanlığı yaptı. Görevi yaptığı dönemlerde Galatasaray 14 kupanın sahibi oldu. Dört kez Türkiye Ligi Şampiyonluğu, üç defa Türkiye Kupası, üç defa TSYD Kupası, iki defa Cumhurbaşkanlığı Kupası, bir UEFA Kupası ve bir de UEFA Süper Kupası kazanmıştır.

2000 yılında Fatih Terim‘in ardından Mircea Lucescu‘yu göreve getirdi. 2001 yılında yapılan seçimlere aday olmadı ve görevinden ayrıldı. Sahibi olduğu 13 şirket ile kariyer yolunda güçlü adımlar atmaya devam etti. 2001 yılında sonra işler istediği gibi yol almadı. 13 şirketinden 4 tanesi kaldı ve bu şirketler ile banka borçlarını kapatmaya çalıştı.

Faruk Süren, günümüzde de aile şirketleri olan Transtürk Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. İyi derecede Fransızca, Almanca ve İngilizce bilen Süren, Hatice Süren ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Yelda Süren ve Emir Süren isimlerinde iki çocuğu dünyaya gelmiştir.

Kızı Yelda Süren, 19 Haziran 2021 günü yapılan Galatasaray Başkanlık Seçimlerinde 38. Galatasaray Başkanı seçilen Burak Elmas ile evlidir.

Videoları

Fotoğrafları


Bu içeriğimiz hakkında hemen aşağıdan yorum yaparak, katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca, Facebook sayfamızı beğenebilir, Instagram hesabımızı takip edebilir, Twitter hesabımızı takip edebilir ve Pinterest'te bizi bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca bakabileceğiniz bilgi
Kapalı
Başa dön tuşu