Yerli Erkek Ünlüler

Özgür Demirtaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ozgur demirtas kimdir7
Tam adı: Kemal Özgür Demirtaş
Doğum tarihi: 12 Ağustos 1975
Doğum yeri: Ankara
Boyu:
Burcu: Aslan
Ailesi:
Eşi: Neslihan Küçükoğlu
Çocuk (ları): 
Mesleği: Yazar
Aktif Yılları: 1998-Günümüz
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Kemal Özgür Demirtaş Kimdir? Son dönemlerde sürekli değişen dolar ve kur piyasası ile ilgili yaptığı yorumlarla gündemden düşmeyen Türkiye Finans Profesörü, mühendis, akademisyen ve aynı zamanda yazardır.

12 Ağustos 1975 tarihinde Ankara’da doğduğu bilinmektedir. Babası aslen Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, Hadidi aşiretindendir. Annesi hakkında pek bilgiye sahip olamadığımız Özgür Demirtaş, küçük yaşta ailesiyle birlikte Manisa’ya taşınmıştır.

İlkokul eğitimini Manisa ilinin Salihli ilçesinde tamamladıktan sonra lise eğitimi için İzmir Atatürk Lisesini kazanmıştır. Oldukça başarılı bir öğrenci olan Özgür Demirtaş, üniversite sınavında ilk 50’ye girerek Boğaziçi Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştır. Üniversite eğitimini de tamamlayan Demirtaş, 1998 yılında Finans doktorasını tamamlamak için Boston College’a kabul edilmiştir. 2003 yılında başarıyla bitirerek doktor unvanını kazanmıştır.

İlginizi çekebilir: Ekonomik OHAL Nedir, Nasıl Uygulanır?

2003 yılında New York Şehir Koleji Baruch College’de yardımcı doçent unvanıyla kariyerine adım atmıştır. 32 yaşında burada tenür unvanını kazanmıştır. New York Şehir Koleji Baruch College’de çalışırken aynı zamanda NYU-Stern School Of Business’da dersler vermiştir. 25’in üzerinde akademik yayını olan Demirtaş’ın, kitap çalışması Elsevier tarafından basım için kabul edilmiştir.

Araştırmaları City University Of New York tarafından ilki 2004 yılında olmak üzere, 6 sene boyunca ödül verilmiştir. 2005 yılında tüm fakülteler ve tüm ana bilim dalları arasında en iyi öğretim üyesi seçildi. Madison Square Garden’da ”Üstün Öğretim Madalyası” aldı. Yaptığı akademik çalışmalar dünyanın önde gelen akademik dergilerinde yer almıştır.

Journal of Financial Economics, Management Science, Journal of Monetary Economics, Journal of Financial and Quantitative Analysis ve Review of Finance gibi önemli dergilerde akademik başarıları çıkan Demirtaş, 2012 yılında tenür unvanını bırakarak Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanlığını yürütmeye başlamıştır. Aynı zamanda 2012-2014 yılların arasında Türkiye Genç İşadamları Derneği, TAYSAD ve DASK danışmanlıklarını yürütmüştür.

Yine 2012 yılında Marie Curie Araştırma Fonunu alma hakkını kazandı. 100,00 Euro değerinde olan projesi AB tarafından, Türkiye genelinde ve ekonomi alanında desteklenen tek proje oldu. Özgür Demirtaş, Sabancı Üniversitesi adıyla birlikte, Finans Mükemmeliyet Merkezi kurucu başkanlığı, Akbank yönetim kuruluğu üyeliği, FODER yönetim kuruluğu üyeliği, Yeni Bir Lider yönetim kuruluğu üyeliği ve bunun gibi bir çok holding danışmanlıklarını yürütmesiyle de bilinmektedir.

Özgür Demirtaş, Neslihan Küçükoğlu Demirtaş ile 2014 yılında evlendiği bilinmektedir. 2019 yılında bu evlilikten bir çocukları olmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu