PolitikaYerli Erkek Ünlüler

Fahrettin Altun Kimdir?

instagram takipçi hilesi

fahrettin altun 1
Tam adı: Fahrettin Altun
Doğum tarihi: 11 Eylül 1976
Doğum yeri: Stutgart, Almanya
Boyu: 1.75 m
Ailesi: 
Eşi: Fatmanur Altun
Çocuk (ları): 
Mesleği: Akademisyen
Aktif Yılları: 2002 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Fahrettin Altun Kimdir? Fahrettin Altun, 11 Eylül 1976 tarihinde Almanya‘nın Stutgart şehrinde Türk bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. 1998 senesinde İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü‘nü bitirmiş ve başarı ile mezun olmuştur. İstanbul‘da yer alan Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü‘nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2006 senesinde İstanbul Üniversitesi’nde doktora eğitimini başarı ile tamamlamıştır.

2002 ve 2003 seneleri arasında ABD‘de bulunan Utah Üniversitesi Siyaset Bilimi Fakültesi‘nde konuk araştırmacı olarak görev almıştır. İstanbul Şehir Üniversitesi kurucu kadrosunda yer almış ve İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi‘nin kurucu koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2008 ve 2014 seneleri arasında İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

İlginizi çekebilir: Recep Tayyip Erdoğan Kimdir?

Fahrettin Altun, 2015 ve 2017 seneleri arasında İstanbul‘da bulunan Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. 2014 ve 2018 seneleri arasında Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) İstanbul Genel Koordinatörlüğü ve Genel Koordinatör Yardımcısı görevlerini icra etmiştir. Aynı zamanda İbni Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanlığı da yapmıştır.

TRT 1‘de yayınlanan “Enine Boyuna”, TRT Haber’de yayınlanan “Dışa Bakış” isimli programlarda yorumcu olarak yer almıştır. Aynı zamanda Kriter Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmenliği‘ni yapmıştır. Sabah ve Daily Sabah gazetelerinde köşe yazıları yazmıştır. Eskiden TRT Haber ve TRT 2 ekranlarında yayınlanan “Ayrıntı” isimli programı hem hazırlamış hem de sunmuştur. Akşam Gazetesi‘nde köşe yazarlığı, “Anlayış” dergisinde yönetmenlik, ve “Yöneliş” ve “Küre” isimli yayınevlerinde de editörlük yapmıştır.

Fahrettin Altun, “medya ve iletişim psikolojisi”, “siyaset psikolojisive kültürel çalışmalar” ve “siyasal iletişim” konularında pek çok araştırmaya imza atmıştır. Altun, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı‘nın (TÜRGEV) Başkanı Fatmanur Altun ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden biri kızı üçü erkek olmak üzere dört çocuğu dünyaya gelmiştir.

25 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı görevine getirilmiştir. 3 Mayıs 2019 tarihinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile Türkiye-Kırgızıstan Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevine getirilmiştir.

Fahrettin Altun İmzası Taşıyan Kitaplar

Telif Kitapları:

  1. 2002 – Modernleşme Kuramı
  2. 2016 – Türkiye’de Basın Özgürlüğü
  3. 2017 – Milletin Zaferi 15 Temmuz (Burhanettin Duran ile beraber),
  4. 2017 – Terörün Kökenleri ve Terörle Mücadele Stratejisi (Hasan Basri Yalçın ile birlikte).

Bölüm Yazarı Olduğu Kitapları:

  1. 2013 – Diren Sosyoloji
  2. 2016 – Modern Türkiye’de Siyasal Düşünce: İslamcılık
  3. 2016 – Sivil Toplum: Farklı Bakışlar

Derlediği Kitaplar:

  1. 2016 – Türk Demokrasisinin Zaferi: 15 Temmuz Darbe Girişimi ve Sonrası (İngilizce) (Burhanettin Duran ile beraber)
  2. 2017 – 15 Temmuz’da Medya: Darbe ve Direnişin Mecrası  (Mehmet Akif Memmi ve İsmail Çağlar ile birlikte)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu