Bilim ve Teknoloji

Facebook Sayfası Nasıl Büyütülür?

instagram takipçi hilesi

fc1

Son yıllarda sosyal medyanın gelişmesi ile birlikte sosyal medya platformları artık sadece iletişim ve arkadaşlık için tercih edilen mecralar değil. Yani artık sosyal medyada zaman harcayan insanlar bu süreyi sadece arkadaşlarından haber alabilmek için kullanmıyorlar. Çünkü sosyal medya platformları üzerinden açılan ve kullanıcılara çeşitli bilgiler sunan sayfalar ve hesaplar, kullanıcıların en çok takip ettikleri hesaplar arasında yer alıyor. Bu bahsettiğimiz sistem, dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook’ta da mevcut. Facebook kullanıcıları da isterlerse ücretsiz bir şekilde Facebook sayfası oluşturarak kendilerine ait bir kitle edinebilir. Hatta çeşitli reklam anlaşmaları ile birlikte hayran kitleniz sayesinde gelirler dahi elde edebilirsiniz.

fc2

 

Facebook Sayfası Nasıl Büyütülür?

Öncelikle şunu unutmayın; “Sabır, sabır, sabır….”. Çünkü birden bire bir Facebook sayfasının binlerce veya milyonlarca hayrana ulaşması mümkün değildir. Ancak bu, sayfanızın hiçbir zaman popüler olmayacağı anlamına gelmiyor. Günlük ortalama olarak 5-10 dakika bile Facebook sayfanız ile ilgilenseniz, ilerleyen yıllarda binlerce beğenili bir Facebook sayfasının yöneticisi olabilirsiniz. Şunu da belirtelim ki her Facebook sayfası ile 5-10 dakika ilgilenerek bir yerlere gelemezsiniz. Sayfanızı hangi konu üzerinde açacaksanız, Facebook’ta o konuya dahil kitleyi iyice araştırınız. Eğer bahsettiğiniz sektör, Facebook’ta yeterli bir kitleye sahip değilse o sayfayla uğraştığınız her dakika sizin için zaman kaybı olacaktır. Çünkü siz sayfanızla ne kadar ilgilenirseniz ilgilenin, hedef kitleniz küçük olduğu için büyümeniz oldukça zor olacak.

fc3

 

Daha İyi Bir Sonuç İçin Daha Fazla Çalışın…

Başarıya ulaşabilmenin en önemli yolu daha fazla çalışmaktır. Zira günlük 5-10 dakika sayfanıza vakit ayırarak ekleyebileceğiniz gönderi sayısı 3-4 civarı olurken, sayfanıza 1 saat ayırırsanız ortalama olarak 20 içeriği Facebook sayfanızda paylaşabilirsiniz. Her gönderinin kendi içerisinde ulaşması muhtemel potansiyel kitle de farklı olduğu için bu durum sizin daha sağlam bir kitleye sahip olmanızı sağlayacaktır.

fc4

 

Belki sayfa yöneticilerinin büyük bir kısmı tercih etmez ama Facebook reklamları vererek de sayfanızın büyümesini sağlayabilirsiniz. Facebook reklamlarının en güzel noktası, reklam verebilmek için binlerce TL harcamak zorunda olmamanızdır. Zira cebinizde 5 TL var ise bile bu ücret ile Facebook sayfanızdaki gönderilerinizin reklamını verebilir, potansiyel kitlenizi arttırabilirsiniz. Verdiğiniz ücret ile en verimli sonuçları alabilmek için reklam optimizasyonlarınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılandırmalısınız.

Eğer bu metodları vazgeçmeden istikrarlı bir şekilde uygular ve reklam çalışmalarınızı takip ederseniz eminim ki Facebook sayfalarınız kısa bir süre içerisinde büyüyecek ve binlerce potansiyel hayrana sahip olacaksınız.

 

Facebook Sayfa Büyütme Hakkında Video;

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu