Sosyal Medya

Facebook Hesabını Kalıcı Silmenin En Kolay Yolu Nedir?

Facebook Hesabı Nasıl İptal Edilir?

instagram takipçi hilesi

Neredeyse 200 milyon kişinin severek kullandığı sosyal medya platformu Facebook,kullanıcılarına birçok etkinlik ve değişik özelliği sağlayarak onların gün içinde sevdikleri ile beraber yakın paylaşımda bulunmalarına katkıda bulunuyor.Fakat birçok kullanıcı Facebook’un birçok çirkinliğine şahit olduğundan bu hesabı silmek hatta kullanmak istemiyor.

Ayarlarını doğru bir şekilde kullanan kişilerin Facebook platformunda sıkıntı çekeceklerini düşünmüyoruz. Nitekim bazen öyle bir an geliyor ki engellemenize rağmen sağdan solda yeni açılmış hesaplarla aynı kişilerin sahte profilleri ile karşılaşmak zorunda kalıyor bu durumdan son derece sıkılıyorsunuz. O halde hesabı kolay silmeni yollarından söz edelim.

Facebook Hesabını Kapatmak İçin Ne Yapmalıyım ?

 

ddgdggdg

Facebook kullanmayı bırakmak ve hesabı kalıcı bir şekilde kapatmaya kara verdiyseniz öncelikle yapmanız gereken hesap ayarlarınıza girmek,belli bir süre hesabınızı dondurmaktır. Hesabı dondurmak silmekten daha avantajlıdır. Bir süre kafanızı dinledikten sonra eski hesabınızı kullanabileceksiniz. Fakat ben bu hesabımdan rahatsız oluyorum bunu kalıcı bir şekilde silme taraftarıyım derseniz size vereceğimiz birkaç basit ipucu sayesinde bu işlemi gönül rahatlığı ile yapabileceksiniz.

Facebook Hesap Nasıl Dondurulur ?

aadad

Öncelikle yapmanız gereken ilk işlem sayfanızın sol kısmınına gelerek ayarlar sekmesine girmenizdir.
Sayfa Oluştur
Grup Kur
Yeni Gruplar
Reklam Oluştur
Facebook’ta Reklam Verme
Hareketler Dökümü
Haber Kaynağı Tercihleri
Ayarlar
Çıkış Yap
Size verdiğimiz bu örnekte siyah olarak işaretlediğimiz ayarlar sekmesine tıklıyorsunuz. Tıklama işlemini gerçekleştirdikten sonra,
Hesabı Yönet : Düzenle
Hesap Vârisi ayarlarını değiştir veya hesabını dondur. Butonuna basıyorsunuz. Daha sonra karşınıza çıkan bu görüntü ile karşılaşacaksınız :
Hesap Vârisin
Bir arkadaş seç
Ekle
Hesabını dondur

Facebook Hesabını Kalıcı Silmek İçin En  Kolay Yöntem Nedir ? 

swdsfsf

Eğer varis eklemeyecekseniz hesabınızı dondur kısmını tıklalayak bunun nedenini kısa bir açıklama ile yapıyorsunuz. Daha sonra sizden şifre istenecektir. Şifreyi yazdıktan sonra hesabınız dondurulacaktır. Hesap dondurmak oldukça kolaydır. Hesabınızı geri açmak için ise Facebook kullanıcı giriş ve şifrenizi yazmanız yeterlidir. Eski sisteme direk olarak girmiş olacaksınız. Hesabınız kalıcı silmek istiyorsanız size verdiğimiz örnekleri takip etmeniz yeterlidir. Orada hesap varisinin altında hesabı sil linkine tıkladıktan sonra hesabımı sil yazısını göreceksiniz.

Hesabınızı silme işlemine başladığınız an size Facebook 14 gün zaman tanıyacak. Bu 14 gün süre içinde eğer hesabınıza giriş sağlamazsanız hesabınız kalıcı bir şekilde silinecektir. 14 gün boyunca hesabınıza giriş ve silmeyi iptal etme şansınız bulunmaktadır. Facebook hesabı kalıcı silindikten sonra 14 gün sonra açılmadığı sürece tamamen yok olacak ve verilerinizin ve bütün paylaşımlarınızın kaybolduğuna şahit olacaksınız.Hesabınızı silmek yerine dondurun ve uzun süre hesabınıza giriş yapmayın. Bu şekilde kaybedilmiş bir hesabın pişmanlığını yaşamayacaksınız.

Facebook Hesabını Kalıcı Silmenin En Kolay Yolu Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu