Yerli Kadın Ünlüler

Ezgi Bıcılı

Ezgi Bıcılı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ezgi bicili 1
Tam adı: Ezgi Bıcılı
Doğum tarihi: 3 Ekim 1987
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Ezgi Bıcılı Kimdir? Ezgi Bıcılı, 3 Ekim 1987 tarihinde İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Anne ve babası da müzisyendir. Lise eğitimini Güzel Sanatlar Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Ankara Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü‘nde tamamlamıştır. Arkadaşları ile birlikte kurduğu grup ile şarkı söylemeye başlamıştır.

İzmir ve Ankara‘da pek çok mekanda sahne alan Bıcılı, bazı zamanlar kendi grubu ile bazı zamanlar ise başka gruplar ile birlikte sahneye çıkmıştır. Aynı zamanda uzun yıllar piyano eğitmenliği de yapmıştır. Güzel şarkıcı, küçüklüğünden beri müzik ile yakından ilgilenmektedir.

Ezgi Bıcılı, aynı zamanda Ziynet Sali, Ajda Pekkan, İzmir Kent Orkestrası ve Ozan Çolakoğlu Orkestrası gibi sanatçılara ve gruplara vokalistlik yapmıştır. Bıcılı, son günlerde piyasaya sürdüğü hem yabancı hem de Türkçe şarkılar ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Sahne performansı da oldukça beğenilmektedir.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürmüş olduğu “Yaz Bitmeden” isimli şarkı ile büyük beğeni toplayan Bıcılı, 2020 yılında da yepyeni şarkıları ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır. 27 Kasım 2020 günü çıkarmış olduğu Sezen Aksu‘nun eski şarkılarından bir tanesi olan “Yalancı Dünya” isimli şarkısını yeniden kendi tarzı ile yorumlamıştır.

Ziynet Sali‘nin teşviki ile solo kariyerine başlayan Bıcılı, kısa sürede konuşulan isimler arasına girmeyi başarmıştır.

Ezgi Bıcılı Şarkıları

  1. 2020 – Yalancı Dünya
  2. 2019 – Yaz Bitmeden

Videoları

 

 

 

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu