Yabancı Kadın Ünlüler

Alisha Lehmann Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Alisha Lehmann
Tam adı: Alisha Lehmann
Doğum tarihi: 21 Ocak 1999
Doğum yeri: Tägertschi / İsviçre
Boyu: 165
Burcu: Kova
Ailesi: Guenther Lehmann (Babası)
Eşi: Yok
Çocuk (ları): Yok
Mesleği: Futbolcu
Aktif Yılları: 2015’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabitiktok

Hakkında

Alisha Lehmann 21 Ocak 1999 yılında İsviçre’nin Tägertschi şehrinde dünyaya gelmiştir. 165 boyundaki kadın futbolcu 55 kilodur.

Alisha Lehmann Hayatı

Alisha Lehmann futbol kariyerine ilk olarak FC Konolfingen takımının altyapısıyla başlamıştır. 2016 yılına gelindiğinde ise BSC YB Frauen takımına transfer olmuştur. 2016 ve 2018 yılları arasında toplam 2 sezon bu takımda görev almıştır.

2018 yılında ise yer aldığı 2018 UEFA 19 Yaş Altı Kadınlar Şampiyonası’nda oldukça başarılı bir performans gösterdi. Bu performansı ünlü takımlar arasında yer alan West Ham United takımının menajeri Matt Beard tarafından fark edildi. Böylece Alisha Lehmann 2018 yılında West Ham United takımına transfer oldu.

West Ham United takımında bulunduğu süre boyunca oldukça başarılı bir performans sergiledi. Bilhassa 2019 yılının Nisan ayında katıldığı maçlarda sergilediği üstün performansla dikkatleri üzerine çekti. Bu süreçte toplam 8 gol attı.

FA Women Cup maçlarında takım içerisindeki performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Özellikle maç süreci boyunca sergilediği performansı sayesinde takımının finallere kadar yükselmesini sağladı. West Ham United takımı oyuncunun bu başarısı nedeniyle sözleşmesini uzattı.

2018 ve 2021 yılları arasında West Ham United takımında yer aldı. Üç yıllık süreç boyunca 42 maçta yer alan forvet oyuncusu totalde 9 gollük performans sergiledi. 2021 yılına gelindiğinde ise Everton isimli takıma kiralandı.

Everton takımında yer alırken futbolda gösterdiği başarısıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam etti. Aynı yıl içinde dünyaca ünlü Aston Villa takımına transfer oldu ve futbol kariyerine burada devam etti.

Futbol kulüplerinin yanı sıra milli takım maçlarında da yer aldı. İsviçre milli takımında forma giyen oyuncu 2015 ve 2016 yılları arasındaki sezonda toplam 19 maçta milli takım forması giydi. 2016 ve 2018 yılları arasında düzenlenen milli takım maçlarında ise 21 maça çıktı ve 6 gollük bir performans sergiledi.

Milli takımda en son olarak 2017 yılında yer aldı. 2017 yılında çıktığı toplam 36 maçta 7 gol atan Alisha Lehmann adını geniş bir kitleye duyurmayı başardı.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=QdehQqfMpRU

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu