İlişki Konuları

Evlenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler!

instagram takipçi hilesi

Evlenmeden önce tahlil edilmesi, ölçülüp tartılması gereken pek çok faktör ve özellik vardır. Evlilik toplumların en küçük yapı taşı olan ailenin meydana gelebilmesi için gereken ve içi dolu bir kavramdır. Elbette hepimiz sevdiğimiz insanla hayatımızı birleştirmek, ondan çocuk sahibi olmak ve onunla acısıyla tatlısıyla bir ömrü paylaşmak isteriz.

Bu hem fiziksel hem de duygusal ihtiyaçlarımızın karşılanması açısından da önem taşır. Öte yandan hayat arkadaşlığı sayesinde kendimizi daha güçlü ve tamamlanmış hissederiz. Eğer doğru bir evlilik yaptıysak, güven hissini ve bütünleşme duygusunu iliklerimize kadar yaşarız. Peki doğru evlilik için neler gereklidir, göz önünde bulundurulması gereken etmenler nelerdir? İşte bu yazımızda sizlere bununla ilgili önemli bilgiler aktarıyor olacağız.

evll

Aşık olmak, sevmek, sevilmek paha biçilemeyecek kadar özel ve kıymetli duygulardır. Hayat enerjimizi besler ve ışığımızı yükseltir. Yaşamı daha farklı pencerelerden görmemizi ve daha fazla anlamlandırmamızı sağlayabilir. Hayat; uzun, meşakkatli ve zor bir yolculuktur. Bu yolculukta bize eşlik edecek kişi ise, alacağımız dönüm noktası niteliğinde bir karardır adeta! Yuva olabilmenin, aile kurabilmenin, kötü günleri ve zor zamanları birlikte göğüsleyebilmenin, aynı espriye beraberce gülebilmenin bir tanımı gibidir..

Fakat aşık olmak tüm bunlar için yeterli midir? Cevabımız ‘’hayır!’’ Aşk kutsal olduğu kadar, bazen de gerçekleri tüm çıplaklığı ile değerlendirmemizi engelleyebilen, güçlü bir duygudur. Peki aşkın haricinde doğru evlilik için, evlenmeden önce gözetilmesi gerekenler nelerdir?

evllll

Evlenmeden Önce Partnerimizde Nelere Dikkat Edelim?

Her konu tartışma sebebi oluyorsa: Konuşulan konular zaman zaman fikir ayrılıklarına zemin hazırlayabilir. Ancak tüm sohbetleriniz, güzellikle başlayıp tartışma ile sonlanıyorsa, hayata aynı perspektiften bakamıyor olma şansınız yüksek! Bu da beraberinde, yanlış iletişim yöntemlerini getirmekte!

Aşırı Kıskançlık: Kıskançlığın sahiplenme ve sevgi gibi nedenlerden kaynaklandığı durumlar olabilir. Ancak, dozu çok önemlidir. Görüştüğünüz her kişiye, gittiğiniz her yere veya telefonunuza gelen her mesaja şüphe ile yaklaşan bir partnerin varlığı, sizi hayattan soğutabilir ve sosyal ilişkilerinizi zedeleyebilir.

Kendin Olamadığın Bir İlişki: Birlikte bir ömür geçireceğiniz kişinin yanında tüm benliğinizi yansıtabiliyor olmalısınız. ‘’Bunu söylersem alınır mı, böyle davranırsam yanlış anlar mı’’ gibi kaygılarınız varsa ve siz sürekli bir maske takmak durumunda kalıyorsanız, o kişinin doğru kişi olup olmadığını sorgulamalısınız.

ilis

Sorumluluk ve Fedakarlık Sürekli Sizdeyse: İlişki ve evlilik iki kişiliktir. Her iki tarafın da hayatın getirdiği sorumlulukları ve ilişki için bulunulması gereken özverileri paylaşması, elini taşın altına koyması gerekir. Tek taraflı çabalamak bir süre sonra yorucu olmaya başlayacaktır.

Negatif Enerji Yayması: Tüm olaylara en olumsuz tarafından bakan, küçük meseleleri büyüten ve sürekli surat asan bir eş ile yaşamak, sizin de ruh halinizin aşağıya çekilmesine sebep olacaktır. Aman dikkat!

kav

Onunla İlgili Gelecek Planı Kuramıyorsanız: Eş adayınızla ilgili ileriye yönelik olumlu düşünceleriniz (ondan çok iyi anne ya da baba olur gibi),ortak hedef veya hayalleriniz yoksa, bu uzun yolculuğa çıkmak için henüz erken demektir!

Sizi Değersizleştiriyorsa: Fiziksel görünümünüz ile ilgili negatif cümleler kuruyorsa (kilonuz, boyunuz, saçınız ile dalga geçebiliyorsa) ya da yeteneklerinizi takdir etmek yerine küçümsüyorsa, bu kişinin yanında kendinizi değersiz ve sevgisiz hissetmeniz kaçınılmazdır.

Gelişime ve Değişime Kapalıysa: Yaptığı hatalardan ders çıkarmak ve onları telafi etmek yerine, kendisinin kusursuz olduğunu iddia ederek, gelişmeyi reddediyorsa bu kişi ile hayatın dikenli yollarını yürümeniz sizi zorlayacaktır. Evlenmeden önce yeniden düşünmelisiniz!

Evlenmeden Önce Bilmeniz Gerekenler İle İlgili Video

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu