İlişki Konuları

Aşıkken En Sık Yapılan Hatalar!

instagram takipçi hilesi

Aşık olduğunuz zaman gözünüz sevdiğinizden başkasını görmez. Zaman geçtikçe bu durum sıkıntılı bir hal alabilir. Ve siz farkında olmasanız da zamanla size zarar vermeye başlayabilir. Aşıkken en sık yapılan hataları sizler için derledik.

Sağlıklı ve mutlu bir ilişki için elbette ki karşılıklı olarak bazı fedakarlıklar yapmak ve bazı şeylerden ödün vermek gerekebilir. Fakat bunu yaparken dengeyi sağlamanız önemlidir. Kişiliğinize zarar vererek istemeden ve zorla yaptığınız fedakarlıklar size mutluluk getirmeyecektir.

aşıkken hangi hatalar yapılır

Aşıkken mantıklı karar almakta, bazı dengeleri korumakta zorlanabilir ve bazı ayrıntıları gözden kaçırabilirsiniz. Eğer ilişkiniz bittiğinde sudan çıkmış balığa dönmek istemiyorsanız bazı şeylerden kaçınmanız gerekiyor.

İşte yolunuzu aydınlatacak ve size ders olabilecek aşıkken en sık yapılan hatalar.

Dövme yaptırmak

sevdiğinin adını dövme yaptırmak

Karşınızdakine aşkınızı ispat etmek için vücudunuza bir işaret yaptırmanıza gerek yok. Zaten gerçek aşkta böyle şeylere ihtiyaç da yok. Hal ve hareketlerinizle zaten bunları karşı tarafa hissettiriyor olmalısınız. Bir de işe en kötü tarafından bakacak olursak gün gelip işler yolunda gitmediğinde ve ilişkiniz bittiğinde bu dövmeden kurtulmak zor olabilir.

İşlerinizi Ertelemek

sevgilinizle vakit geçirmek için işlerinizi ertelemeyin

Yapmanız gereken bir işi sevgilinizle görüşebilmek adına ertelemeyin. Çünkü böyle bir durumda eve geldiğinizde yetiştirmeniz gereken iş hala sizi bekliyor olacak. Ve siz bunun için uykunuzdan fedakarlık yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bir başka açıdan bakacak olursak bütün vaktinizi onunla geçirmek zorunda değilsiniz, kendinize özel zamanlar da yaratmalısınız.

Sürekli Onun İstediği Filmleri İzlemek

sürekli sevdiğinizin istediği filmleri izlemeyin.jpg 34deae21 b359 4e31 b20d 4d10da413fc1

Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek istemeniz elbette ki çok doğal ve çok güzel bir şey. Fakat sırf o istiyor diye hep onun istediği tarzda filmler izlemek zorunda değilsiniz. Bunun yerine ikinizin de hoşlacağı filmler seçebilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan Kopmak

aşıkken arkadaşlarınızdan kopmayın

Sevgiliniz olmadan önce de bir hayatınız ve çevreniz olduğunu unutmayın. İlk başlarda vaktinizi daha çok sevgilinize ayırabilirsiniz fakat bunu devamlı hale getirmemelisiniz. Bu ikisini dengede tutmayı başarmalı ve kendi çevrenize de vakit ayırmalısınız. Aksi taktirde sonra çok pişman olabilirsiniz.

Onun Hobileriyle Uğraşmak

sürekli sevgilinizin hobileriyle uğraşmayın

Sevmediğiniz bir aktiviteyi sırf sevgiliniz sevdiği için ya da onunla vakit geçirmek için yapmamalısınız. Çünkü bu size zevk vermekten çok işkence gibi gelecektir. Bunun yerine ortak hobiler edinebilirsiniz.

Yeme Alışkanlığınızı Değiştirmek

sadece sevdiğinizin istediği yemekleri yapan yerlere gitmeyin

Örneğin siz vejetaryensanız ve sevgiliniz et seviyorsa sırf o seviyor size siz de et yemek zorunda değilsiniz. Aynı şekilde o da vejetaryen olmak zorunda değil. Tek yapmanız gereken ikinizin de sevdiği şeyler yiyebileceği bir mekan seçmek.

Evcil Hayvanınızı Bırakmak

sevdiğiniz için evcil hayvanınızdan vazgeçmeyin

Eğer sevgiliniz evcil hayvanlardan korkuyor ya da alerjisinden dolayı istemiyorsa hayvanınızdan vazgeçmek yerine ona korkularının üzerine gitmesini ya da bir alerji ilacı kullanmasını önerebilirsiniz.

Dolabınızı Yenilemek

sevgilinizin isteklerine göre dolabınızı değiştirmeyin

Giyim tarzınıza karışmak başta sorun olmasa bile ileride sizi rahatsız edici boyutlara gelebilir. Çünkü bu direkt olarak kişiliğinize yapılan bir saldırıdır. Nasıl giyineceğiniz konusunda kimsenin yönlendirmesine ihtiyacınız olmadan özgürce giyinebilirsiniz. İlişkiniz boyunca bu hataya asla düşmemelisiniz.

Her Özel Günü Onun Ailesiyle Geçirmek

her özel günü sevgilizin ailesiyle geçirmek yerine buna bir düzen getirin

Bayramlar, yılbaşları ya da diğer özel günlerde sürekli olarak onun ailesiyle vakit geçirmek zorunda değilsiniz. Unutmayın ki sizin de bir aileniz var. Tek bir tarafın istediğini yapmak yerine bu konuda anlaşıp sırayla ailelerinizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak
pudra.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu