MaksatModa

Evinizde Düzen Kurabilmek İçin 7 Öneri!

instagram takipçi hilesi

evinizde düzen kurabilmek için

Temiz ve düzenli bir ev hepimizin hayalidir. Ama çalışma hayatı günlük hayatın koşuşturmacası derken istediğimiz düzeni bir türlü oturtamayabiliriz. Aylar boyu biriken dağınıklığı da bir anda toplamak kolay olmaz.

Bu zor duruma düşmemek ve temiz ve düzenli bir evde hayat sürmek için size bazı ipuçları vereceğiz. Bunları uygularsanız uzun vadede başarılı olacağınıza hiç şüphe yok.

Evinizde Düzen Kurabilmek İçin 7 Öneri!

İlk Görevimiz Banyo

banyo düzeni

Banyonuza evinizin merkezi görevi verin ve her zaman temizlik ve huzur yuvası haline getirin. Banyonuz evdeki en küçük alan olduğu için hem temizlemesi daha kolay hem de size diğer odalar için ilham kaynağı olacaktır. Kullanmadığınız ne kadar ıvır zıvır varsa hepsini atın. Çocukların eşyaları için ise bir sepet hazırlayın ve renkli havlularla banyonuzu canlandırın.

Mükemmel Bir İlk İzlenim Bırakın

eve girerken güzel bir izlenim bırakın

Evinize girdiğiniz anda her yer ferah ve derli toplu olmalı. Girişteki fazla ayakkabılar, montlar ve gereksiz ne kadar eşya varsa hepsinden kurtulun. Ev sakinlerini hepsini işe ortak edin ve ayakkabılar için bir dolap oluşturun. Postalar için zarflık, anahtarlıklar için raf alın. Eğr kapı girişindeki her şey yerinde olursa kalabalık görüntü de kaybolmuş olur.

Unutmayın, Dağınıklık Dağınıklığı Çağırır.

düzenli evler nasıl olur

Evinizde ne kadar az eşya ve obje olursa evinizi derli toplu tutmanız da o kadar kolay olur. Sadece gerçekten işinize yarayan gerekli eşyaları elinizin altında bulundurun. Devamlı kullanmadığınız eşyaları ortalıktan kaldırın. Örneğin gazete ve dergileriniz için muhakkak bir gazeteliğiniz kitaplarınız için de bir kitaplığınız olsun.

Mobilyalara Yatırım Yapın.

kullanışlı mobilyalar tercih edin

Mobilyalarınızı seçerken çabuk tozlanmayan özellikte mobilyalar seçin. Salonda sandıklı bir puf bulundurmak ortalıkta eşyaları saklamak için işinize yarayacaktır. Aynı zamanda yatağınızın bazalı olması da sizi kurtaracak bir başka mobilya özelliğidir.

Çocukları Harekete Geçirin.

çocuklara odalarını düzenli tutmayı öğretin

Çocuklarınıza kendi odalarını temizleme ve düzenli tutma alışkanlığı kazandırın. Onlardan kullanmadığınız eşyaları ayırmalarını isteyin ve sonra bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırın. Kitaplar için ekstra raf yataklar için ise gizli çekmeceler ya da bazalar tercih edin.

Muslukların Altındaki Dolapları Kontrol Edin.

musluk altı dolap düzeni

Çok fazla temizlik malzemesi şişesi bulundurmaktan kaçının. Bütün malzemeleri bir arada ve derli toplu tutmaya özen gösterin.

Her şeyin Bir Yeri Olsun.

evde her şeyin yeri belli olmalı

Evinizde oturttuğunuz mevcut bir düzen varsa evinizi derli toplu tutmak kolay olacaktır. Bunun için de her şeyin yerinin belli olması lazımdır. Örneğin ayakkabılarınızı şeffaf kutularda saklayabilir, kablolar, piller vb eşyalar için ise sepet bulundurabilirsiniz. Eğer evde neyin nerede olduğunu bilirseniz her zaman düzenli bir eve sahip olabilirsiniz.

Evinizde Düzen Kurabilmek İçin Önerilerle İlgili Videolar

Kaynak
kadinlarbilir

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu