MaksatModa

Evde Yapılan Dekorasyon Hataları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Beğeniyle satın aldığımız ya da kiraladığımız evleri dekore ederken yapılan dekorasyon hataları o evi keyifle yaşanabilir bir ev haline getirmiyor ve zamanla ev sakinlerini mutsuz ediyor. Kulaktan dolma bilgilerle ya da sırf moda diye tercih ettiğimiz eşyalar bizim zevkimizi yansıtmayabiliyor.

Evimizde kendi zevkimizi yaratmaya çalışırken en sevdiğimiz, beğenerek aldığımız bir eşyamızı bile yanlış bir köşeye koyabiliyoruz. Verilen onca emeğin karşısında ortaya çıkan sonuç bizleri mutsuz edebiliyor. Ufak gibi görünen hatalar göz zevkimizi bozabiliyor ve zamanla yeniden değişiklik yapma ihtiyacı hissediyoruz.

Ev kuracaklar ya da evinizi yenileyeceklere yardımcı olmak amacıyla ev dekorasyonunda yapılan hataları bu yazımızda bir araya getirdik.

Peki evimizi dekore ederken ne gibi hatalar yapıyoruz?

evimizi dekore ederken yaptığımız hatalar nelerdir

İlk olarak söylememiz gereken şey hem ucuz hem de güzel eşyalar aramaktır. Evimizi dekore ederken aldığımız bazı eşyalar ucuza alınmış olabilir fakat bunu bütün eşyalarda uygulamak istemek yanlıştır. Çünkü örneğin tadilat yapılırken kaçacağınız bir malzeme ya da usta masrafı sonunda size kalitesiz olarak geri döner ve daha çok masrafa sokabilir.

evinizi dekore ederken tarz belirlemelisiniz 1

Dekorasyon sırasında yapılan bir diğer hata ise uygulamak istediğimiz tarzı tam olarak bilmemek. Eğer ne istediğinizi bilmezseniz alacağınız eşyalar evde bir bütün oluşturmayacaktır. Örneğin, spor bir koltuk takımına çok ağır klasik bir masa seçerseniz ortaya çıkan görüntü sizi mutlu etmeyecektir. O nedenle dekorasyona başlamadan önce ne istediğinizi bilmeli ve seçimlerinizi buna göre yapmalısınız.

modern yatak odası

Bunu yaparken her odayı aynı şekilde döşemek zorunda değilsiniz. Örneğin salonunuz klasik bir hava taşırken yatak odanız tam tersine spor eşyalardan oluşabilir.

Ev dekore ederken yapılan hatalardan bir diğeri de renk karmaşası yaratmaktır. Çok sevdiğiniz bazı renkler olabilir. Fakat sırf seviyorsunuz diye bütün renkleri bir arada kullanamazsınız. Öncelikle bu isteğinizden vazgeçmelisiniz.

evinizi dekore ederken renk uyumuna dikkat ediin 1

Bunun dışında aynı rengin farklı tonlarını bir arada kullanmak da ortaya renk karmaşası çıkartacaktır. Evi dekore ederken kullandığımız renklerin ahenkli ve uyumlu olması önemlidir.

yanlış dekore edilen evler

Bir diğer önemli nokta ise satın aldığımız objelerin birbiriyle ölçülü ve evi boğmayacak ölçüde olmasıdır. Fazladan kullandığınız her bir eşya evde gereksiz bir fazlalığa sebep olacak ve ortaya hem sizin hem de misafirleriniz için göz yoran bir görüntü çıkacaktır.

Evinizi dekore ederken profesyonel yardım da alabilirsiniz. Fakat belli bir tarzı benimseyip uygun hareket ederseniz ortaya pek ala güzel işler çıkartabilirsiniz.

 

Kaynak
elmaelma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu