Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi Spor Aletleri

instagram takipçi hilesi

Spor salonlarına gitmek için fırsat bulamayanlardan mısınız? Ya da bu zor karantina günlerinde doğal olarak spor salonunuz kapandıysa evde yatmak yerine kaldığınız yerden sporunuza devam edebilirsiniz. Nasıl mı? Size en uygun olan belli başlı spor aletleri arasından istediğinizi seçerek online satın alarak…

Aynı zamanda sürekli yemek yediğimiz bu dönemde evde spora başlamak istiyorsanızda bu spor aletleri sizlere yardımcı olacaktır.

Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi Spor Aletleri

1- Mat

mat 685x456

Spor yaparken çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz en önemli eşyalardan ilki spor matlarıdır. Mat kullanımı fiziksel açıdan vücudun sağlığı için önem taşır. Farklı kullanım alanları olan matlar da bulunmaktadır ancak ev için özellikle kısa bir dönem kullanmak üzere bir mat satın alacaksanız klasik matları tercih edebilirsiniz. Ayrıca fitness sporunuzun yanı sıra belki yoga vb. sporları da denemek isterseniz sonradan faydalı olabilir.

2- Sabit ve Değişken Ağırlıklı Dambıllar

dambıl 685x685

Hem full body hem de bölge ağırlıklı çalışma yapmayı sevenler için ayarlanabilir ağırlıklı dambıllar çok kullanışlı olacaktır. Sabit dambıllar ise klasik olarak her egzersizlerinizde çalıştığınız belirli ağırlık kilolarından bir ekipman seçerek satın almanızı sağlar. Değişken ağırlıklı olanlar portatif olabileceğinden yer kaplamayarak evde zorluk çıkarmadan kullanışlı olabilir.

3- Koşu Bandı

koşu bandı 685x685

Evde spor yapmak için satın alacağınız ekipmanlara ayırdığınız bütçe normalden fazlaysa bir koşu bandı satın alabilirsiniz. Sürekli evde olduğumuz, kısıtlı bir ortamda hareketlerimizin gündelik yaşantımızdan daha az olduğu dönemde koşu yapmak ve uzun yürüyüşler yapabilmek vücuda çok iyi gelecektir. Bu sebeple bir koşu bandının ekstra faydası olacaktır.

4- Fitness Topu

Dambıllardan farklı olarak çok amaçlı olarak kullanabileceğiniz ağırlık topu çok sayıda kas gruplarınızı aynı anda çalıştırmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda ağırlıklı fitness topları kas gücünü geliştirmeye yardımcı olmaktadır.

pilates top cember 685x685

5- Pilates Topu, Çemberi

Pilates ekipmanı diyerek geçmemek lazım. En uygun koşullar yaratılarak evde yapabileceğiniz sporlarda pilates topu ve pilates çemberiyle birçok farklı harekette kullanılabilir. Bacak sıkılaştırmak ve direnç egzersizlerinin vazgeçilmezleri arasında pilatesi çemberi yer alır. En kolay yoldan vücudunuzu şekillendirebilmeniz için uygun faydalı aletlerden birisidir.

direnc bandi 685x685

6- Direnç Bandı

Evde spor için en kullanışlı ekipmanlardan birisi kesinlikle direnç bandıdır. Özellikle ısınma için çok önemlidir. Evde sporunuza başlamadan önce yapacağınız ısınma ile sakatlanma riskinizi kaldırabilirsiniz. Birçok farklı egzersizi direnç bandı sayesinde yapabilirsiniz, böylelikle daha az alete sahip olmuş ve daha verimli bir çalışma yapmış olursunuz.

Temel ekipmanlara sahip olarak günlük sporunuzu aksatmadan bu dönemde evinizden istediğiniz çalışmayı yapabilir ve verim alabilirsiniz. Bunun için Youtube’da birçok kanal, telefonlarda birçok uygulama bulunmaktadır. Sizlere en uygun olan çalışmaları seçerek tercih edebilir, spora devam edebilirsiniz.

Evde Spor Yapmak İsteyenler İçin En İyi Spor Aletleri ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu