Hastalıklar

Evde Kendi Pastilinizi Nasıl Yaparsınız?

Ev Yapımı Boğaz Pastili Yapımı

instagram takipçi hilesi

Kışa yaklaşılan şu günlerde öksürük ve soğuk algınlığı bazı kişilerde kendini göstermeye başladı. Doğal yöntemleri tercih edenler boğaz ağrısı ve öksürük için kullanılan pastili evlerinde de kolaylıkla hazırlayabilirler. İlaç kullanmaktan kaçınanlar bitkisel ürün olan pastil sayesinde hastalıklara karşı mücadele edebilecekler. Boğaz ağrılarına iyi gelen pastil eczane ve aktarlarda bulunan doğal içerikli bir üründür. Evinizde yapabileceğiniz pastil sayesinde öksürük ses kısıklığı ve boğaz ağrısı gibi şikayetleri pastil sayesinde hafifletebilir kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

dogalpastil

Evde kendiniz pastil hazırlayarak şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Evde pastil nasıl yapılır öncelikle malzemeleri vererek sizde kolaylıkla yapabilirsiniz.

Pastil İçin Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı toz zencefil
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı ada çayı

evde pastil yapimi e1567909854110

BOĞAZ PASTİL İNİN FAYDALARI! 

Pastil şekere benzeyen ve emilerek tüketilen doğal içerikli bir üründür. Tükürük bezleri için faydalı yutkunma güçlüğü çekenler için oldukça yarar sağlayan bir ürün olarak kullanılır. Boğaz ağrısı şikayetleri için kullanacağınız pastil solunum yolları problemine iyi gelir. Ferahlık ve boğazda sağladığı yumuşatıcı özelliği kuru öksürükten şikayetleri olanlar için birebir etkili olur.

Pastil kullanımı ilaç kullanımını aza indirmektedir. İçeriğindeki aroma ile solunum yollarının açılmasında yardımcı olur. Boğaz kuruluğu şikayetlerinde 1 bardak kaynar suya 1 dal ada çayını koyarak kalorifer üstüne koyup nemini soluyun. Bu uygulama sayesinde boğaz kurumasını önleyip bronş yollarınızın açılmasını sağlayabilirsiniz.

pastil

Ev Yapımı Pastil Nasıl Olur?

Evde pastil yapımı için öncelikle gerekli malzemeleri elinizin altında bulundurmalısınız. Toz zencefil ve  baldan yapabileceğiniz pastil için ada çayını döverek toz haline getiriyorsunuz. İçine 1 tatlı kaşığı toz zencefil 2 tatlı kaşığı bal ile karıştırıp ada çayını ekleyerek karıştırın. Macun kıvamına getirilen bu doğal yapımı günlük olarak tüketebilirsiniz. Başka bir tarifte limon ve çay ile hazırlanan tarifte C vitamini sayesinde bağışıklık sistemi de güçlenerek hastalıklara karşı daha dirençli hale gelebilirsiniz. Tarifi şu şekilde hazırlayabilirsiniz.

Bir bardak sıcak suyun içine 1 tatlı kaşığı yeşilçayı katarak ağzını kapatıp 5 dakika ile demlemeye bırakın. Üzerine yarım limonun suyunu sıkarak isteğe göre bal ile tatlandırabilirsiniz. Kış aylarında kalorifer üstüne koyacağınız su sayesinde odanın nem dengesini ayarlayabilirsiniz Adaçayı koyacağınız su nem dengesini sağlayarak boğazınızda kurumaya iyi gelecektir.

Doğal olarak hazırlanan pastillerden kış boyunca yararlanabilirsiniz. Çocuklarınıza ve sevdiklerinize kışı hastalıksız olarak geçirmenizde pastillerin yararı olacaktır. Daha güçlü bağışıklık kazanmanızda pastiller solunum yolu için oldukça rahatlatıcı ve iyileştirici bir etkiye sahip olacaktır.

Selma

Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans mezunuyum yazmayı ve araştırmayı seviyorum özellikle sağlık konularını yazmaktan büyük keyif alıyorum zaman zaman farklı konuları da okuyucularımla paylaşacağım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu