Film & Dizi Önerisi

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

ATV kanalında 6 sezondur başarıyla devam eden Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, nihayet 6 Ekim 2020 Salı akşamı izleyicileriyle kavuşuyor. 8 Eylül 2015 tarihinde yayınlanmaya başlayan, aksiyon ve dram türündeki mafya dizisi olan EDHO, ilk sezonundan beri reytinglerde başarı yakalamıştır.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 1

Yönetmenliğini Onur Tan’ın yaptığı dizide Tan’a 140. bölümden itibaren Zübeyr Şaşmaz ve Baran Özçaylan yardım etmiştir. Dizinin senaryosunu ise Bahadır Özdener ve Berna Aruz yazmaktadır. Şimdiye kadar 5 sezon 165 bölümden oluşan dizinin, 6. sezonuna hız kesmeden aynı aksiyonla devam edilmektedir.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 7 e1601994623122

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Dizi Konusu

Atv ekranlarında 5 sezondur zirvede kalarak büyük bir izleyici kitlesine sahip olan EDHO, sadece bir mafya dizisi olmakla kalmayıp aile ilişkilerini, yer altı dünyasında isim yapan adamların evlerine geldiklerinde eşleri ve çocuklarıyla yaşadıkları hayatı ve sorunlarını anlatmaktadır.

Dizinin en başında, birinci sezonda, sözüne güvenilir mafya babası olan Hızır Çakırbeyli, bir diğer meslektaşı Ünal Kaplan isimli güçlü bir liderin ticaret masasında bulunan 12 üyeden biridir. Ünal Kaplan’ın bazı işleri devleti harekete geçirip karşı atağa zorlamıştır. Devlet içerisindeki adamlar, bu işleri ve Ünal’ın masadaki koltuğunu ele geçirmek için masadan bir kişiyi kurban seçerler ve ona masanın liderliğini teklif ederler. O kişi Hızır Çakırbeyli’dir ve Hızır, ya masaya ihanet edecektir ya da hapis mahkumiyetine boyun eğecektir.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 5

Dizinin tüm hikayesi masaya ihanet, devletin içerisindeki hainlerle mücadele ve masadakilere karşı hasımlık besleyen diğer mafyalarla savaş üzerine kurulmuştur. Bu mücadelelere çoğu zaman Çakırbeyli ve dostlarının aileleri, eşleri ve çocukları da karışınca hikaye sadece bir mafya savaşı olmaktan çıkmıştır. EDHO’da 5. sezona kadar başrolden, yan role birçok önemli karakter bu mafya çatışmaları arasında kalarak ölmüş, öldürülmüş veya ihanet sebebiyle yok edilmiştir. Hikayeden geriye her zaman ailenin, dostların ve dostlukların önemi kalmıştır.

5. Sezon sonunda, Çakırbeyliler ve dünürleri Façalılar, masada yer alan ancak ihanetini kanıtlayamadıkları büyük düşmanları Feyyaz’ın sonunu getirmek için bir plan yapmıştır. Hızır Çakırbeyli, dostları kendisine ihanet etmiş gibi gösterilip masadan gönderilir. Feyyaz ise bunun kendi başarısı olduğunu düşünerek kendi çapında yaptığı planın son darbesi olarak Hızır ve Alparslan’ı öldürtmeye çalışır. Onlara planladığı suikast gerçekleşince masa toplantısında tüm üyeleri öldürecektir. İşler beklediği gibi gitmez ve Çakırbeyli ailesiyle, masadaki dostları Feyyaz ve adamlarından kurtulur.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 10

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 6. Sezon Konusu

Alparslan Çakırbeyli, kendisine yapılan hain saldırı sonucunda hayatından dahi vazgeçerek intikam yemini eder. Saldırının faillerini ararken amcaları Hızır ve İlyas’ı bile yok sayan Alparslan, tamamen gözünü karartmıştır. Olayın ucu bir şekilde masaya ve masadaki kişilere çıkar. Bu intikam hırsı, masadaki herkesi birbirine düşürecektir.

İntikamı uğruna, masa kurallarını da yok sayan Alparslan Çakırbeyli, dünürleri Haşmet Façalı’yı da karşısına alır. Diğer yandan Hızır, kendisine yönelik planlanan hain saldırılardan habersizdir. Alparslan’a yapılan saldırıyı soruştururken yolu Yaman Korkmaz’ın mekanına çıkar ve Hızır düşmanının gözüne bakıp gereğini yapmak için Korkmaz’la karşı karşıya gelir.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 6

Alparslan’ın intikam hırsı, Hızır’a kurulan hain saldırılar bir yana masaya dünürü Haşmet Façalı’nın aracılığıyla Sincanlı ailesi oturacaktır. Ancak Sincanlı ailesi Çakırbeylilerin başına çok fazla çorap örecektir. Bu işler büyüyecek ve Çakırbeyliler kendilerini beklemedikleri bir düşmanlıkla karşı karşıya bulacaktır. Bahar,  Çakırbeylilerden intikam almak için yemin eden güçlü bir karakter olarak hikayeye dahil olmuştur.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 4

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz Oyuncu Kadrosu

EDHO dizisinin birinci bölümünden bu yana ana kadroda yer alan oyuncular arasında birçok önemli isim yer almaktadır. 5 sezondur dizi kadrosuna eklenen ve ayrılanlarla oldukça geniş ve başarılı isimlere sahip olan nadir yapımlardan birisi haline gelmiştir.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 3

Dizinin başrolünde yer alan Çakırbeyli ailesinin reisi olarak bilinen Hızır Çakırbeyli’yi Oktay Kaynarca oynamaktadır. Kardeşi İlyas Çakırbeyli’yi Ozan Akbaba canlandırırken, yeğenleri Alparslan Çakırbeyli’yi Yunus Emre Yıldırımer oynamaktadır. Hızır ve İlyas’ın annesi Hayriye Çakırbeyli’yi, Sabina Toziya oynamaktadır. Hızır Çakırbeyli’nin evlenmeden önceki sevgilisinden olan oğlu Hızır Ali’yi ise Yalçın Hafızoğlu canlandırmaktadır. Hızır Ali’nin annesi ve Hızır’ın eski sevgilisi Ceylan’ı ise Sanem Çelik oynamaktadır.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 6

Çakırbeyli ailesinin dostları ve dünürleri olan aynı zamanda masada oturan, Haşmet Façalı ve Behzat Façalı’yı Turgut Tunçalp ve Emir Benderlioğlu oynamaktadır. Kız kardeşleri, İlyas Çakırbeyli ile evlenen Ömür Façalı’yı ise Ceren Benderlioğlu oynamaktadır.

edho 3

Masanın üyesi ve Hızır’ın dostlarından Tipi/ Murat İspirli’yi  Savaş Özdemir, ablası Emine Façalı’yı Sevil Akı Saner, Tufan Ağa’yı Hüseyin Avni Danyal, Şahin Ağa’yı Turgay Tanülkü, Kimsesiz Doğan’ı ise Ali Sürmeli canlandırmaktadır. Hızır’ın ailesinden ve adamlarından olan Enişte’yi Hakan Karsak, Fahri Babayı Kenan Çoban oynamaktadır.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 9

EDHO’ya 6. sezon itibarıyla Pelin Akıl, Engin Benli, Ünal Silver, Hakan Atalay ve Adnan Biricik başta olmak üzere birçok yeni oyuncu dahil olmuştur.

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 8

6. sezonunda da önceki sezonlarında gösterdiği başarıyı devam ettirmesini umduğumuz EDHO’nun yeni sezonda bol reytingler dileriz!

eskiya dunyaya hukumdar olmaz 2

6. Sezon Tanıtımı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu