MaksatModa

Eski Kıyafetler Nasıl Değerlendirilir?

instagram takipçi hilesi

eski kıyafetler nasil degerlendirilir

Hepimizin dolabında artık giymekten sıkıldığımız ya da modasının geçtiğini düşündüğümüz bazı eski kıyafetler vardır. Giymediğimiz halde atmaya da kıyamayız. Ve bu yüzden günlerce, aylarca hatta yıllarca dolabımızda bekletiriz.

Peki bunları dolapta yok yere bekletmek ya da atmak yerine yenilemeyi düşündünüz mü? Eğer düşünmediyseniz sizler için hazırladığımız 5 püf noktasını deneyebilirsiniz.

MODASI GEÇEN UZUN ETEKTEN ELBİSE YAPIN!

uzun etekten elbise

Uzun zaman önce popülerliğini kaybeden uzun etekler artık yerlerini tek parça elbiselere ya da tulumlara bıraktı. Hal böyle olunca bizim uzun etekler de dolabın bir köşesine atıldı. Peki onları değerlendirmenin zamanı gelmedi mi?

Modası geçmiş eteklerinizi kolayca yeni bir elbiseye dönüştürebilirsiniz.Nasıl mı? Eteğinizin beline göğüs kısmınızı sıkacak şekilde ve uygun uzunlukta bir bebe lastiği dikin. İşte size yepyeni bir straplez elbise!

CEPLERLE KIYAFETİNİZE YENİ BİR BOYUT KAZANDIRIN!

düz beyaz tshirt

Kıyafetleriniz zamanla eskiyebilir ya da siz onlardan sıkılabilirsiniz. Hele ki tek renkliyse uzun zaman kullandıktan sonra giydiğinizde artık sizi mutlu etmeyebilir.

Bu gibi durumlarda tek çözüm onları çöpe atmak değildir. Çöpe atıp elden çıkarmak yerine farklı şekillerde süsleyebilir ve bambaşka bir kıyafet haline getirebilirsiniz.

Örneğin dümdüz beyaz bir tişörtün üzerine kullanmadığınız eskiyen bir kotunuzun ceplerini kesip üzerine dikebilirsiniz. Böylece düz bir tişört olmaktan çıkıp daha havalı bir hale gelir. Aynı şeyi tek renk ve düz elbise ya da eteklerinize yapabilirsiniz

KOTLARINIZA MODEL VEREREK RENKLENDİRİN!

eski pantalonları degerlendirin

Düz kotlar giymek artık sizi mutlu etmiyorsa farklı tasarımlara para dökmek yerine kendiniz kotlarınızı renklendirebilirsiniz. Ya da bir maket bıçağıyla kotunuzun istediğiniz yerlerine yırtıklar açıp istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz.

Ya da farklı renk ve modellerde parçalar bulup üzerine dikebilir, kendinden yapışkanlı kumaşları ütüyle pantalonunuza yapıştırabilirsiniz.

HAREKETLİ BİR GECE ELBİSESİ İÇİN…

duz elbiselerinize dantel dikin

Gündelik hayatta kullandığınız kısa ya da uzun herhangi bir elbisenizi oldukça dikkat çekici bir gece elbisesine dönüştürebilirsiniz. Çünkü sadece bir kez giyilen bu elbiseler için çok yüksek meblalar ödemek gerekebiliyor.

Eğer siz de bu tek gecelik elbiselere para dökmek istemiyorsanız günlük sıradan bir elbisenizi kendi tarzınıza uygun hale getirerek bir gece kıyafetine sahip olabilirsiniz.

Unutmayın ki gece kıyafetlerini özel kılan en önemli detaylardan biri danteldir. Örneğin, straplez bir elbisenizin kollarına veya etek uçlarına dantel dikebilir, ya da çeşitli taşlarla süsleyebilirsiniz.

YAPBOZ GÖMLEKLER!

eski gömleklerinize dantel dikin

Düz gömleklerinizden sıkıldınız ama atmaya da kıyamıyorsunuz. O zaman yapmanız gereken tek şey gömleğinizi hareketlendirmek. Bunun için bir dantel parçası ya da taşlar kullanabilirsiniz. Tabi gömleğinize uygun olmak şartıyla.

İlgili videolar

Kaynak
elmaelma.com

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu