MaksatSpor

Eşcinsel Hakem Halil İbrahim Dinçdağ Davasında Son Durum

instagram takipçi hilesi

20121013_165929

2009 yılında il hakemi  Halil İbrahim Dinçdağ Türkiye Futbol Federasyonu tarafından meslekten ihraç edilmişti. Gerekçe ise G.A.T.A.’nın kendisine “askerliğe elverişli değildir” (çürük) raporu idi. Hakemin kimliğinin gizli kalmasına dair mahkeme kararına rağmen haber medyada “Trabzonlu hakem H.İ.D.” şeklinde lanse edilince kimliği açığa çıktı. Dinçdağ o yıllardan bu yana büyük bir savaş veriyor. Hakemlik lisansı elinden alındığı için mesleğini yapamıyor. Sadece mesleğine değil hiçbir işe alınmadığını belirten Halil İbrahim Dinçdağ zor zamanlar geçirmekte. T.F.F’ye açmış olduğu davanın 10 Aralık 2013’de 10. duruşması görüldü. Hakimin maddi tazminat için T.F.F.’den  teklif yazısı gönderilmesi gerektiğine karar verdiği  halde federasyon tarafından son iki duruşmadır eksik evrak ve yazı gönderilmekte.Hakim 4 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan 11. duruşmada da evrakların gönderilmediği taktirde federasyona soruşturma başlatılması kararı aldı.

Halil İbrahim Dinçdağ “Artık sona yaklaşıyoruz.Herkesin bildiği bir davanın bunca yıldır bir sonuca varmadan sürdürülmesi beni oldukça yıprattı. Sadece profesyonel futbol hayatımda değil özel yaşamımda da çok sıkıntı çektim ama kendimi toparlamaya çalışıyorum.Davanın bu kadar uzaması bana, bazı kurumların Türkiye’deki adaletten daha üstün olduğunu düşündürüyor. Gerçek adaletin yerini bulmasını umuyorum. Süreç içerisinde bana gerçek anlamda destek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Son olarak kendi adıma birşeyler yazmak istiyorum. Halil hoca tanıdığım en şahane insanlardan biri. Kendisiyle onun hayatının ve dava sürecinin takip edildiği bir belgesel çekiminde kesişti yollarımız. İki yıldır tanıyor olmama rağmen gerek bir ağabey, gerek bir arkadaş, gerekse iyi bir insan olduğu kanaatindeyim. Umarım haklı davasında beklediğine ve beklediğimize değer. Bugünkü yazımı okuduğunuz için teşekkür eder, güzel günler dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu