Kişisel Bakım

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

instagram takipçi hilesi

Estetik operasyonlar, bazı durumlarda sağlık sebebiyle gerekse de çoğu zaman kişilerin, kendilerini daha özgüvenli hissetmeleri için tercih ettiği bir süreçtir. Estetik cerrahi ve kozmetik sektörü hem erkekler hem de kadınlar için çok yönlü olarak gelişmektedir.  Estetik algıları farklı olsa da beğenilme ve kendini özgüvenli hissetme ihtiyacı herkes için aynıdır. Kadınların estetik algıları daha yüksek olduğu için pek çok detayı konu edebilirken, erkeklerin estetik algıları daha keskin ve net ayrıntıları konu almaktadır.

Erkeklerin En Çok Yaptırdığı Estetik Operasyonlar

Genel olarak sınır belirlemek gerekirse; estetik operasyonlar, kişinin kafasından, ayağına kadar olan bütün işlemleri kapsamaktadır. Bu sebeple, saç ekim işlemleri de diş tedavileri de estetik sektörünün bir parçasıdır.

Erkekler Estetik Yaptırır mı?

Erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonların başında, saç ekimi geliyor dersek, kimse şaşırmaz değil mi? Genetik yapıları gereği, erkeklerin saç dökülme problemleri kadınlara oranla daha fazla yaşanmaktadır. Pek çoğumuzun bildiği gibi, saç ve sakal dizaynı için erkeklerin makyajı tanımı çok kullanılır. Bu imajı istedikleri şekilde kullanamayan erkekler için ise pek çok saç ekimi ve sakal ekimi seçeneği geliştirilmiştir. İmaj ve görünümlerini kökten değiştirecek saç ekimi işlemi sonrasında, kalıcı bir çözüme kavuşmuş olmak da erkekleri bu işleme karşı motive eden en önemli sebeplerdendir.

Çoğunlukla, uzun süre içerisinde ve yavaş yavaş kaybedilen saç kökleri, pek çok aşamadayken işlem yapılabilir teknolojiye sahiptir. Saç ekimi işlemi dışında, saç köklerini güçlendirmek ve saç dökülmesini yavaşlatmak isteyen kişiler için de PRP uygulamaları yapılmaktadır. Saç ekimi kliniklerinde uygulanan PRP işlemlerini, saç ekimi işlemi yapıldıktan sonra yapılacağı gibi, hiç ekim işlemi yapılmadan da bakım amaçlı gerçekleştirilebilmektedir.

Saç Ekimi Teknikleri

1950’lerde başlayan saç ekimi işlemleri, pek çok aşamayı ve uygulamayı geliştirerek günümüze kadar gelmiştir. Dhi-choi ve Fue saç ekimi teknikleri son dönemin en sık tercih edilen yöntemleri arasında yerini almaktadır. Özellikle Türkiye’de yoğun olarak takip edilen estetik alanında ki gelişmeler sayesinde, Dünya üzerinde pek çok ülkeden saç ekimi konusunda talep görmektedir.

Saç ekimi teknolojisinin sağladığı en son teknikler olan Dhi choi ve Fue, işlem sonrasında uygulanan lazer ve mezoterapi seanslarının yapılmasına da olanak vermektedir. Bu ek uygulamalar ile saç ekimi yapılan bölge daha kısa sürede iyileşirken, saç köklerinin de güçlenmesi sağlanır.

Ameliyatlı Estetikte Erkeklerin Favori İşlemi

Plastik cerrahi uygulamalarında erkeklerin ihtiyaçları için özel olarak gerçekleştirilen seçenekler vardır. Bunlardan bazıları; meme bölgesi yağlanmasını gidermek için jinekomasti, penis eğriliğini gidermek veya hacmini büyütmek için yapılan penis estetiği, karın kası görünümü için yapılan six pack ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlar erkeklere özel yapılıyor olsa da araştırmalara göre erkeklerin en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında birinci olan, burun estetiğidir.

Kadın veya erkek ayrımı yapmadan, en sık yapılan estetik operasyonlar listesine bakıldığında da ilk sırayı alan, burun estetiği işlemidir. Kişinin yüz hatlarını ve yüz güzelliğiniz direkt etkileyecek burun estetiği işlemi, çekici bir görünüm isteyen erkekler tarafından da sıkça terci edilmektedir.

Sağlık ve Estetik

Estetik olarak belirgin bir etken olmasının yanında, sağlık sebebiyle de sık sık gerçekleştirilmesi, burun estetiği ameliyatının talebini arttırmaktadır. Burun estetiği ameliyatı sadece dışarıdan görünümü düzelten bir estetik ameliyat değildir, burun içinde oluşan bazı doku veya kemik fazlalıklarına da çözüm bulan bir ameliyattır. Bu sağlık kaynaklı burun estetiği işlemleri, konka ameliyatı, septoplasti ameliyatı veya revizyon ameliyatı olarak sıralanabilir.

Genetik olarak büyük hacimli olmasının yanında, sonradan gerçekleşen dış faktörler sebebiyle de burun estetiği ameliyatı tercih edilmektedir. Büyüme döneminde alınan bazı darbe ve travmalar, burunda oluşan kalıcı deformasyonlara sebep olmaktadır. Kız çocuklarına göre daha hareketli olma eğiliminde olan erkekler, çocuk yaşlardan taşıdıkları bu tarz sorunları, 18 yaşından sonra burun estetiği ameliyatları ile çözüme kavuşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu