MaksatModa

En Uygun Saat Modeli Nasıl Seçilir?

instagram takipçi hilesi

saat 2

Beden şekline göre giyinmenin önemini inkar etmek çok da mümkün değildir. Zevkler ve dönemin trendleri elbette ki önemlidir ancak beden tipinize uygun giysileri ve aksesuarları seçmek her şeyden önce gelmektedir. Beden tipi derken alt ve üst bedeninizden söz etmiyoruz. Bilekleriniz de bu saydıklarımıza dahil. Her şeyi bir yana bırakırsak saat seçimini giysilerimizle de kombinlemek oldukça önemlidir.

saat 6

Çok absürt saatler takanları bir kenarı bırakacak olursak giydiğiniz takım elbisenin, gömleğin, kazağın, tişörtün altına uyum sağlayabilecek saati seçmek de oldukça önemlidir. Bu yazımız erkekler için tam anlamı ile bir kol saati rehberi. Bileğinize uygun saat modelini nasıl seçeceğinize dair fikir alabilmeniz için sizleri aşağıya davet ediyoruz.

En Uygun Saat Modeli Nasıl Seçilir?

Çok İnce Bilekli Erkekler İçin Saat Modelleri

saat 5

İlk maddemiz çok ince bilekli erkekler için önereceğimiz saatlerde. Bileğinize takacağınız büyük ve kalın bir saat, üzerinize giyeceğiniz bol bir giysinin görünümü gibi bileğinizde konumlanacaktır. İnce kayışlar bileğinizi ince gösterebilir. Bundan ötürü bilek inceliğinize uygun saat modelleri tercihleriniz arasında ön planda olmalıdır. Kadranı 34 mm civarı olan kol saati modelleri sizin için en uygun seçenektir.

İnce Bilekli Erkekler İçin Saat Modelleri

saat 4

Önceki maddede de bahsi geçtiği gibi ince bilekli yerine standart ölçüdeki bir bileğe sahip erkekler için önerilen 34 mm’den daha büyük kadranlı saat modelleri olacaktır. Örnek vermek gerekirse 38-40 mm’lik erkek saat modelleri  standart bilekliler için tam isabet olacaktır.

Saatin kalınlığının ise 7-8 mm’den büyük olmamasına dikkat etmenizi öneririz. Deri kayışlı bileklikler bilekte daha estetik gözüktüğü için bu tarz saatleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Orta Kalınlıkta Bilekli Erkekler İçin Saat Modelleri

saat 3

Bilekleriniz ne ince ne çok kalın tam kararında orta bir kalınlığa sahipse en şanslısı sizsiniz; size hemen hemen bütün saatler yakışacaktır. Nasıl büyük kadranlar küçük bileklerde kötü duruyorsa sizin bileğinizden küçük kadranlı saatler de sizde kötü durabilir. Bileği orta kalınlıkta olanlar için ideal kadran çapı 40 mm olmalıdır. İster deri kayışlar  ister metalik kayışlar sizde güzel durabilir. O nedenle de kayış konusunda özgürlüğün tadını çıkarmaya bakın.

Kalın Bilekli Erkekler İçin Saat Modelleri

saat 1

Sıra kalın bilekli erkekler için önereceğimiz saatlere ve saat ölçülerine geldi. Genel itibari ile akıllarda olan büyük kadranlı saatlerin büyük bilekler için biçilmiş kaftan olduğu düşünülmektedir. Bizim önerimiz ise 42 mm çapındaki bir kasaya sahip olan saat modellerine yönelmekte fayda vardır. Süslü modellerin yanı sıra klasik modellerin tercih edilmesi çok daha uygun olacaktır.

Kaynak
blog.gittigidiyor.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu