Alışveriş Rehberi

En İyi Sonuç Veren Diş Macunu Çeşitleri

instagram takipçi hilesi

Diş macunu, dişlerimizi temizlememiz için üretilen üründür. Eski insanlar dişlerini temizlemek için misvak ve  türevlerinin kullasalar da artık insanlar dişlerinin temizlemek için diş macunlarını tercih etmektedir.

Hal böyle olunca insanlar diş macunu alırken kafalarında bir çok soru işaretleri oluyor. Beyazlatmasından, içerdiği kimyasallara kadar birçok etken vardır. Sizin için en iyi diş macunu çeşitlerini araştırdık. İşte listemiz…

diş macunu 1 ve öne çıkan

En İyi Sonuç Veren Diş Macunları

1 – Colgate Optik Beyaz

Colgate Optik Beyaz Beyazlatıcı Macun, Türkiye Dişhekimleri Birliği‘nin kabul mührüne sahiptir. Birçok diş hekimi tarafından önerilmektedir.  Diğer birçok beyazlatıcı diş macunundan farklı olarak, Colgate Optik Beyaz dış ve iç dişlerden iki tür lekeyi çıkarır.

Dişlerin dışında dışsal lekeler oluşur. İç lekeler dişlerin içinde olur. Ancak dışarıdan görülebilirler. Bu ürün, leke çıkarma için altın standart olarak kabul edilen hidrojen peroksit içerir. Ayrıca kavite (diş boşluğu) ile mücadele için florür içerir.

diş macunu 2

Sigara İçenler İçin En İyi Beyazlatıcı Macunu

2 – Colgate Optik Beyaz Yüksek Etkili Beyazlatma Özellikli Diş Macunu

Bu yeni nesil beyazlatıcı diş macunu, diğer Colgate Optik Beyaz diş macunlarından daha fazla hidrojen peroksit içerir. Bu, sigaradan kaynaklanan sert diş lekeleri olan insanlar için daha etkili bir diş beyazlatıcısı yapar. Ayrıca, çay ve kahve içmenin neden olduğu lekeler için de etkilidir.

Bu ürünün içerdiği hidrojen peroksit miktarı, bazı kişilerin, özellikle hassas dişleri olanların kullanmasını rahatsız edebilir. Bazı kullanıcılar, uzun süreli kullanımda diş etlerinde yanma hissi de verebilir. Bu diş macununun son kullanma tarihi 7 aydır. Bu yüzden satın almadan önce, özellikle toplu olarak satın alırsanız, etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

diş macunu 3

3 – Luis Bien Aktif Karbon

Luis Bien, içerdiği aktif karbon sayesinde sigara ve diğer nedenlerden ötürü sararmış dişler için oldukça etkilidir. diş tartarına karşı da koruma sağlayan bu macun, birçok kullanıcı ve diş hekimi tarafında da önerilmektedir. Ayrıca dişlerdeki hassasiyeti de azaltmaktadır.

diş macunu 4

Doğal İçerikli En İyi Beyazlatıcı Macun

4 – Tom’s Maine Simply White Doğal Macun

Yapay tatlandırıcılar ve kimyasalları kullanmak istemiyor ve uzak durmak istiyorsanız, bu diş macunu sizin için uygun olabilir. Tom’s Main Basit Beyaz Doğal Diş Macunu beyazlatma gücünü silisden alır. Bu, iç diş lekelerinin görünümünü hafifletmese de, dişlerdeki dış diş lekelerini çıkarmak için etkili bir üründür. Diş koruması için florür içerir ve etkili bir nefes tazeleyici görevi görür. Krem veya jel olmak üzere iki formülasyon mevcuttur.

diş macunu 5

Hassas Dişler İçin En İyi Beyazlatıcı Macun

5 – Sensodyne ProNamel Nazik Beyazlatıcı Macun

Tüm Sensodyne marka ürünler gibi, bu diş macunu da hassas dişlere karşı uygun olacak şekilde formüle edilmiş ve üretilmiştir. Sensodyne ProNamel Macun içindeki aktif bileşenler potasyum nitrat ve sodyum florürdür. Aynı zamanda yumuşak beyazlatma için silika içerir. Bu ürün lekeleri nazikçe fırçalamak , ayrıca diş minesini güçlendirmek ve sertleştirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca plaklara karşı korur.

diş macunu 6

 

En iyi Diş Macunu ile ilgili videolar

Kaynak
Google

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu